Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 11 24, 14:20

Neringa susigrąžina istorinį Vilų gatvės pavadinimą

Šiandien, lapkričio 24 d., Neringos savivaldybės taryba nusprendė miestui sugrąžinti istorinį gatvės pavadinimą, menantį gilias šio krašto tradicijas.
Vila „Monbijou“
Vila „Monbijou“ / Pranešimo autorių nuotr.

Savivaldybės tarybos sprendimu Juodkrantėje nuo šiol vėl skambės Vilų gatvės pavadinimas – taip bus pervadinta šios gyvenvietės Kalno gatvė, rašoma Neringos savivaldybės administracijos pranešime spaudai.

Susigrąžinti istorinį Vilų gatvės pavadinimą Neringos savivaldybei pasiūlė juodkrantiškiai. Anot asociacijos „Juodkrantės bendruomenė“, augant žmonių susidomėjimui išskirtine Juodkrantės kurorto istorija ir jos svarba Kuršių nerijai, vis dažniau pasigirsdavo pasisakymų apie tai, kad reikėtų grąžinti senąjį Vilų gatvės pavadinimą dabar esančiai Kalno gatvei.


Juodkrantė buvo pirmasis kurortas Kuršių nerijoje, išgarsėjęs ir Europoje. Puošnios vilos ir viešbučiai telkėsi Vilų kvartale tarp prieplaukos ir kapinių, o pagrindinė gatvė, šiandieniniam kurorto gyventojui žinoma Kalno gatvės pavadinimu, vadinosi Vilų gatve.

„Neringos kurortinės tradicijos pirmiausia užsimezgė Juodkrantėje, kuri buvo Europinio lygio kurortas su tam laikmečiui itin modernia kurortine infrastruktūra. Džiaugiuosi, kad išskirtinė šio krašto praeitis tampa vis stipresne mūsų identiteto dalimi, o žmogus, kuriam esame labiausiai už tai dėkingi – juodkrantiškė istorikė Nijolė Strakauskaitė, kuriai suteiktas Neringos miesto garbės pilietės vardas.

Vilų gatvės pavadinimo susigrąžinimas – labai graži, jos pavyzdžiu sekančių gyventojų iniciatyva, kviečianti geriau pažinti ir suprasti šį kraštą“, – apie sprendimo svarbą kalba Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

Anot Neringos savivaldybės mero, džiugina ir šioje gatvėje vykstantys pokyčiai – Juodkrantės „aukso amžių“ menančios vilos – dabinasi. Savivaldybės pastangomis atnaujinta viena gražiausių ir unikaliausių kurorto vilų, prancūzišku pavadinimu „Monbijou“ (liet. Mano brangenybė). Chlebinskų šeimos pastangomis buvo restauruota vila „Loebel“, šiais metais ir vėl tapusi tikru Neringos kurorto brangakmeniu.

Juodkrantės gyventojų pasiūlymui grąžinti istorinį Vilų gatvės pavadinimą Neringos savivaldybės taryba pritarė vienbalsiai.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje