Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Netikėtos ir neįtikėtinos vietos Lietuvoje – sužinok dabar, aplankyk vėliau

Didžiausia bulvė pasaulyje, Eifelio bokštas, 3 Gedimino pilies bokštai, medinė Laisvės statula, amfiteatras smegduobėje ar alumi laistomas uosis. Galėtum pagalvoti, kad kai kurie objektai – balandžio 1-osios pokštas. Tačiau... juos visus išties gali 100 proc. atrasti Lietuvos regionuose!
Prano Sederevičiaus skulptūrų ansamblis
Prano Sederevičiaus skulptūrų ansamblis / Šakių TIC nuotr.

Visgi nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ įspėja: nepulkite į kelią ieškoti šių objektų, verčiau pasikelkite ūpą skaitydami apie juos ir planuodami ateities keliones po Lietuvą.

1. Lietuvoje aptikti Mobio Diko pėdsakai?

Dionizo Poškos Baublių muziejuje, pirmajame Lietuvos senienų muziejuje, įkurtame ąžuolo kamiene (!) – banginio žandikaulio fragmentas. Buvusiuose Bijotų durpynuose iškastas ir Poškos laikais atgabentas į muziejų. Manoma, kad jis priklausė mėlynajam banginiui. Lietuvoje tokio eksponato iki šiol esą nėra buvę net ir privačiose kolekcijose.

Dionizo Poškos Baublių muziejus (Bijotai, Šilalės r.)

Pasmalsaukite daugiau

2. A.Užkalnis, G.Drukteinis ir A.Unikauskas jau įamžinti skulptūromis?

Netradicinių Giedriaus Mazūro skulptūrų parke svečius pasitinka daktaro A.Unikausko skulptūra, du G.Drukteiniai, iš kurių vienas jų slepiasi nelabai garbingoje vietoje, A.Užkalnio batas ir didelė kitų įžymių žmonių portretų kolekcija. Norint apsilankyti, laiką su įžymybėmis reikia derinti iš anksto!

Netradicinių Giedriaus Mazūro skulptūrų parkas (Antalgė, Utenos r.)

Pasmalsaukite daugiau

3. Taupydami kelionėms į Paryžių pasistatė savo Eifelio bokštą?

Kas bendro tarp Paryžiaus ir Marijampolės? Eifelio bokštas! Tik pernai vasarą pastatytas medinis, bene identiško dydžio Eifelio bokštas, naktyje spindintis spalvingomis šviesomis. Čia ne tik vyrai klūpodami ant vieno kelio tikisi išgirsti lemtingąjį „Taip“ iš savo mylimųjų, bet ir kas 4 metus, vasario 29 dieną, čia moterys peršasi vyrams. Au revoir!

Naujoji g. 12, Kantališkių km., Sasnavos sen., Marijampolės sav. Kelio A5 (E67) Marijampolė-Kaunas 7 km

4. Milžinams Lietuvoje iki šiol gaminamas muilas?

Kelmės rajone – milžinų muilas! 32 kg Lietuvos rekordininką žolininkė Kristina Šilinskienė pagamino alyvuogių ir kokosų aliejaus, spalvą suteikė dilgėlių lapų milteliais. Milžinų muilą galima išvysti Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centro muziejuje, tačiau į vonią neštis nebandykite.

Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centras (Kražiai, Kelmės r.)

Pasmalsaukite daugiau

5. Kurio miesto medis laistomas alumi?

Aukštaitijos sostinėje – dinozauro kiaušinis ir alumi laistomas medis. Nežinia, kur senienų muziejaus įkūrėjas kiaušinį atrado, tačiau dabar suakmenėjęs dinozauro kiaušinis yra tikra ekspozicijos pažiba. Sakoma, net su sertifikatu! Jei netikite, teisybės reikia ieškoti prie „Teisybės medžio“! Taip pavadintas žaibo keturis kartus trenktas uosis. Ieškantys teisybės ant jo prikala savo raktą, tad medis dar žinomas ir kaip „Tūkstančio raktų uosis“. Beje, prie jo veikiančios seklyčios šeimininkas kartais šliūkšteli ant medžio šaknų alaus. Gryna teisybė!

K.Sakalausko privatus senienų muziejus (Piniava, Panevėžio r.)

Pasmalsaukite daugiau

6. Garbės pilietis – sūris?

Viešėdami Telšiuose visi ieško lokiukų skulptūrų ir bando jas suskaičiuoti. Bet tie, kurie eina pasmaližiauti ledais su sūriu, gali aptikti įamžintą ... sūrio galvą. Tokią tikrovišką, kad jos viduje net apsigyveno peliukas!

Šalia „Džiugo sūrio namų“ (Respublikos g., Telšiai)

Pasmalsaukite daugiau

7. Sensacija: Donaldas Trumpas – iš Lietuvos?

Kaimo turizmo sodyba „Paukščių kaimas“ yra namai ne tik daugeliui rūšių naminių paukščių, bet ir JAV prezidento bendravardei alpakai. Tik neklauskite, kuo jie panašūs.

„Paukščių kaimas“ (Cijonų kaimas, Ignalinos r.)

Pasmalsaukite daugiau

8. Iškilo grėsmė ežiukams: viešai pristatytas šepečio iš ežio kailio modelis?

Ir gyvulys, ir kamuolys. Kas? – Ežys. Bet ežys, pasirodo, gali būti ir šepetys. Žinių, kas šukuodavosi kotiniu pluošto šepetuku – mediniu koteliu užsibaigiančia apvalia galvute, prie kurios pritvirtintas išdžiovintas ežio kailis, – neišlikę.

Kupiškio etnografinis muziejus (Kupiškis)

Pasmalsaukite daugiau

9. Bažnyčios puošmena – priešistorinis moliuskas?

Daugelyje religijų pasikartoja mitas apie pasaulinį tvaną – dievų bausmę už žmonių nuodėmes. Biblijoje šio mito herojus yra Nojus, kurio šeima vienintelė išgyveno per viską pražudžiusią stichiją. Į savo laivą Nojus įlaipino ir taip išgelbėjo daugybę gyvūnų. Tačiau ne visų rūšių. Todėl daugelį metų krikščionių dvasininkai rastas priešistorinių gyvūnų liekanas išnaudojo kaip gąsdinimo priemonę. Bažnyčioje kabantis mamuto kaulas kiekvienam atėjusiam primindavo apie Dievo rūstybės sulaukusias ir pasaulinio tvano neišgyvenusias būtybes. Didelė tikimybė, kad dėl tos pačios priežasties Visų Šventųjų bažnyčios grindinyje, po kilimėliu, galima pamatyti ortocero fosiliją. Tai galvakojis moliuskas, gyvenęs maždaug prieš 480 milijonų metų.

Visų Šventųjų bažnyčia (Vilnius)

Pasmalsaukite daugiau

10. Traukos objektas – kaimo gyventojų dantys?

Bedančiai – kaimas, esantis Raseinių rajono savivaldybėje. Anot grafikės, iliustratorės Ingos Navickaitės, išleidusios knygą „Tooth Less/Bedančiai“, Bedančių kaimas turi 4 dalykus, kuriuos yra būtina paminėti pasakojant apie šią vietovę svečiams: gamtos paminklą „Gražųjį ąžuolą“, Pirmojo pasaulinio karo karių kapinaites, Dubysos regioninio parko vardą bei 32 gyventojus, spėjama, iš viso turinčius 32 dantis...

Bedančių k., Šiluvos sen., Raseinių r. sav.

11. Žiūrėti koncerto – į smegduobę?

Pasirodo, ne tik Biržai, bet ir Pasvalys džiaugiasi smegduobėmis, o vietiniai net ir juokais vienas kitam nelinki „Skradžiai žemę“. Smegduobių parkas Pasvalyje, sakoma, yra vienintelis toks pasaulyje: 8 ha ploto teritorijoje yra daugiau kaip dešimt įvairaus amžiaus ir dydžio karstinių įgriuvų. Vienoje jų įrengtas amfiteatras su keliais šimtais vietų!

Smegduobių parkas (Pasvalys)

Pasmalsaukite daugiau

12. Pasagos dygsta ant medžio?

Jei pasaga neša laimę, tai kiek jų atneš 2020 pasagų? Pasakojama, kad ant Laimės medžio vietoj šakų ir lapų auga laimės pasagos, šiuo metu jų yra 2020, nes kiekvienų metų gruodžio 31 d. 24 val. kažkokiu paslaptingu būdu išdyksta po vieną naują pasagą. Palietus šį medį visus metus būsite laimingi.

Vaclovo Jankausko akmenų kolekcija (Alytaus r.)

Pasmalsaukite daugiau

13. Kaip nuo neskaitymo ligos padeda voverė?

Alytuje, Senamiesčio skvere, prie knygų mainų namelio, ant suoliuko išdidžiai išsitaisiusi sėdi bronzinė voveraitė su knyga, kurioje parašyta „Knyga – geras būdas pranokti vakarykštį save“. Paglosčius šį mielą žvėrelį, atsiranda neapsakomas noras skaityti knygas.

Senamiesčio skveras (Alytus)

Pasmalsaukite daugiau

14. Aptiktos mažiausiai trys Gedimino pilies bokšto kopijos?

Pasirodo, Lietuvos sostinės simbolis nėra vienas vienintelis šalyje. Jų mažiausiai trys: Pandėlyje (Rokiškio r.), privačioje valdoje Būginių k. (Biržų r.) ir Lyduokių miestelyje (Ukmergės r.). Tačiau neatmestina, kad gali būti ir daugiau.

Pandėlys (Rokiškio r.)

Pasmalsaukite daugiau

Lyduokiai (Ukmergės r.)

Pasmalsaukite daugiau

15. Pasaulyje išgarsėsime su didžiausia bulve?

Remiantis skaičiavimais, kad vienas lietuvis per parą vidutiniškai suvalgo apie 250 g bulvių, visi lietuviai, kartu sudėjus, suvalgo 75 tonas bulvių! Būtent tokio svorio bulvę – neabejotinai didžiausią pasaulyje – galima rasti Rokiškio r., netoli Ilzenbergo dvaro. Ragauti griežtai draudžiama.

Rokiškio r., Ilzenbergo 4, Juodupės sen.

Pasmalsaukite daugiau

16. Žalgirio mūšis tęsiasi ant šachmatų lentos?

Iš penkių ąžuolų pagamintos metrinės ar net aukštesnės šachmatų figūros, vaizduojančios kariauną, tebetęsia Žalgirio mūšį. Ypatingi šachmatai išdrožti 500-ųjų Žalgirio mūšio metinių minėjimo proga.

J.Basanavičiaus str. 36 (Kėdainių r. savivaldybės pastatas), Kėdainiai

Pasmalsaukite daugiau

17. Kieme pasistatė medinę Laisvės statulą?

Kaip nuo Platelių ežero persikelti į Šiaurės ir Pietų Ameriką? Užsukite į privačių poilsio namų „Šienainis“ kiemelį. Čia miškų apsuptyje išvysite 2 medines mini skulptūras: Rio de Žaneiro Kristaus Atpirkėjo ir JAV Laisvės statulos. Šios skulptūros šiame kiemelyje stovi jau daugybę metų, todėl niekas negali įvardinti, kas jų autorius.

Plokštinės g. 8, Paplatelės k., Žemaičių Kalvarijos sen., Plungės r.sav.

18. Kunigui atminti – akiniai?

Pažiūrėti į pasaulį pro kunigo akinius galima Plungės rajone esančiame miestelyje Kuliuose. 1898 m. kunigas Juozas Tumas Vaižgantas iš Mosėdžio buvo perkeltas vikaru į Kulius. Vėliau čia buvo įamžintas gan neįprastai.

J. Tumo – Vaižganto g. 2, Kuliai, Plungės r.

19. Sentimentai nacionalinei valiutai litui dar gyvi?

Nors euras Lietuvoje įvestas jau prieš 15 metų, nacionalinei valiutai litui tebejaučiame sentimentus. Pakeliui į populiarųjį Birštono kurortą galima pamatyti skulptūrą litui, o Šiauliuose – centų kambarį, kurio visos sienos išklijuotos centais.

Beržų g., Birštono sav.

Pasmalsaukite daugiau

Šiaulių universiteto biblioteka (Šiauliai)

Pasmalsaukite daugiau

20. Pastebėtas paslaptingas žmogus-kankorėžis?

Kaunas garsėja ne tik pirmąja pasaulyje Fluxus aikšte, į kurią neįmanoma patekti ir kurios pėstiesiems net nesimato. Tačiau ir žmogaus ūgio būtybe, susiliejusia su gamta ir virtusia kankorėžiu!

Fluxus aikštė (Kaunas)

Pasmalsaukite daugiau

Žmogus-kankorėžis, Santakos parkas (Kaunas)

21. Kas sieja Vytautą Didįjį su Johnu Kennedy'iu?

Viename kieme – Vytautas Didysis, Vaižgantas, lakūnai Darius ir Girėnas bei ... JAV prezidentas Johnas F.Kennedy! Ieškodami Bulvės muziejaus tikrai atkreipsite dėmesį į vieną Kudirkos Naumiesčio kiemą. Šalia išvardintų įžymybių čia – ir už namą didesni betoniniai arkliai. Vieno jų pilve, sakoma, slypi net motociklas.

Liaudies skulptoriaus Prano Sederevičiaus skulptūrų kiemas (Kudirkos Naumiestis, Šakių r.)

Pasmalsaukite daugiau

22. Dviračiu – per lėktuvų nusileidimo taką?

Apleistas Nidos oro uostas – netikėta ir įdomi stotelė dviratininkams. Galima prasilėkti 800 metrų ilgio asfaltuotu nebeveikiančio oro uosto pakilimo taku, šalia kurio ganosi ožkos ir avys.

23. Eglutė – ne tik Kalėdoms?

Gal yra norinčių pajausti Kalėdinę dvasią ne tik gruodžio mėnesį? Lazdijų rajono gyventojo kieme stovi eglutė padaryta iš šampano butelių! Tad važiuodami nuo Šventežerio link Lazdijų arba atvirkščiai, net ir pro automobilio langą galite pasigrožėti šiuo meno kūriniu, nes eglutė gerai matoma iš toli, o jos aukštis yra apie 3 metrus.

Lazdijai, Koordinatės(Google Maps): 54.236687, 23.607327

Pasmalsaukite daugiau

24. Akmenys iš žmogaus kūno?

Manote, kad akmenų muziejaus eksponatai nuobodūs, nes apsiriboja rieduliais, mineralais ir naudingomis iškasenomis? Klystate. Šiame muziejuje galite apžiūrėti ir žmogaus organizme susidariusius akmenis – tulžies,šlapimo pūslės ir inkstų!

Respublikinis Vaclovo Into akmenų muziejus ir parkas (Mosėdis, Skuodo r.)

Pasmalsaukite daugiau

25. Tado Blindos ūsai?

Jei apžiūrėję Pakruojo dvarą sumanysite užsukti į „Traktierių“ užkąsti, atkreipkite dėmesį į sienoje įrėmintus ... Tado Blindos ūsus! Pasirodo, būtent šiame dvare buvo filmuojamas filmas apie žymųjį svieto lygintoją!

Pakruojo dvaro karčiama „Traktierius“ (Pakruojis)

Pasmalsaukite daugiau

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius