Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 11 21, 12:19

Pakruojo dvaras stebins išskirtine puošmena – tradiciniais Azijos sodų fejerverkais

Ugnies suktukai, ratai, žvaigždės ir vėduoklės, purškiantys šviesos fontanus ir kuriantys spindėjimo įspūdį dar prieš kelis šimtus metų buvo itin mėgstama dvarų ir rūmų gyvenimo bei juose puoselėtos kultūros dalis. Ši unikali pramoga bus atkurta jau šį savaitgalį Pakruojo dvare prasidėsiančiame Didžiųjų Azijos žibintų festivalyje.
Pakruojo dvaras
Pakruojo dvaras / Pakruojo dvaro nuotr.

Šviesos ir Kalėdų karalyste tapsiančiame dvare džiaugsmingą atmosferą skleis ne tik įspūdingos šviečiančios legendinių būtybių šilko skulptūros, bet ir tradiciniai Azijos sodų fejerverkai. Jų pasirodymai bus rengiami kiekvieną festivalio vakarą, rašoma Pakruojo dvaro pranešime spaudai.

Istoriniuose šaltiniuose pasakojama, kad sodo fejerverkai būdavo rengiami valdovams siekiant perteikti svarbią naujieną žmonėms, pažymėti reikšmingiausius to meto įvykius ar pasiektas pergales, taikaus gyvenimo atkūrimą. Žinutė, perduota tamsoje, turėjo būti paveikesnė ir labiau įsitvirtinanti žmonių atmintyje, nei įprasta kalba perduota informacija.

Iki šiol tikima, kad fejerverkai gali būti naudojami siekiant pritraukti laimę ir sėkmę, taip pat atbaidyti piktąsias dvasias.

Pakruojo dvaro nuotr. / Pakruojo dvare
Pakruojo dvaro nuotr. / Pakruojo dvare

„Sodo fejerverkai – tai dar viena intriguojanti staigmena, kurią paruošėme žibintų festivalio proga. Dvaro svečius pasitiksime kaip senus bičiulius, apgobsime juos dėmesiu, šiluma, linksmybėmis ir pasakojimais apie tolimų kraštų tradicijas. Kiekvienas atvykęs jausis patekęs į tikrą įspūdžių puotą“, – sako Pakruojo dvaro baronas.

Tradiciniai Azijos sodų fejerverkai skiriasi nuo įprastų, aukštai į dangų iššaunamų fejerverkų. Pakruojo dvare bus įkurdinti subtilūs įrenginiai, saugiais ugnies pliūpsniais purškiantys šviesos fontanus.

Prieš 2 tūkstančius metų senovės Kinijoje išrasti fejerverkai iki šiol džiugina milijonus pasaulio gyventojų. Į Europą fejerverkų tradiciją atgabeno keliautojas Markas Polas, šia pramoga užkrėtęs viduramžiais valdžiusius karalius.

Pasakojama, kad XV amžiuje vykusių Anglijos karaliaus Henriko VII vestuvių šventės metu buvo parodytas ugnimi alsuojantis drakonas. Toks pasirodymas vėliau itin išpopuliarėjo karališkajame pasaulyje. Vėliau, XVIII amžiuje italų fejerverkų meistrai nespėdavo rengti pasirodymų visoje Europoje, kurdami jaudinančius ugnies pasakojimus karalių ir imperatorių iškilmių svečiams.

Dar ir dabar įvairių pasaulio šalių švenčių kalendoriuose pažymėtos datos, kai žmonės susirenka pažymėti svarbių istorinių šalies įvykių ir pasigėrėti įspūdingais fejerverkais.

Didžiųjų Azijos žibintų festivalis „Drakonai, mitai ir legendos“ lankytojus kvies kiekvieną penktadienį ir savaitgaliais jau nuo lapkričio 26 iki sausio 8 dienos.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje