Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 8d. 14:27

Palanga ūžia tarsi vasarą: sausakimšas kurortas kvepia stintomis, kainos panašios kaip pernai

Kurorte šurmuliuoja „Palangos stinta“
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr. / Kurorte šurmuliuoja „Palangos stinta“

Kurorte šį savaitgalį šurmuliuoja „Palangos stinta“, miestelis kvepia kepta žuvimi. Tiek žmonių Palangoje būna tik vasarą – pilnutėlė J.Basanavičiaus gatvė ir tiltas. Sausakimšos gatvės, sudėtingas automobilio pastatymas. Pagrindinėje gatvėje nusidriekusios prekybinės palapinės, čirška kepamos stintos. Jų kainos panašios kaip ir pernai.

5 eurai už 6–7 žuveles – tiek prašoma už keptas stintas kurorto šventėje. Panaši kaina vyravo ir pernai. Kepančių žuvis visa galybė, tik pasirink, kur čirška garsiau ar gardžiau. Įsigyti galima ir marinuotų, ir šviežių stintų. Pastarųjų kilogramas – apie 5 eurai.

Pasigardžiuoti prekybininkai kviečia ir žuviene. Štai žvejys Mindaugas su komanda žuvienės siūlo už porą eurų. Ją pasakoja ruošęs iš šešių žuvų – stintos, menkės, jūrinės lydekos, lašišos ir kitų. Keptos penkios žuvelės čia kainuoja pigiau, 3 eurus.

„Mes patys gaudom, patys kepam, neperkam kitur. Dalyvaujame penkti metai, kaina panaši, gal nežymiai koreguojasi kasmet tai į vieną, tai į kitą pusę“, – sakė Mindaugas.

Paklaustas, ką svečiai labiau mėgsta, keptą žuvį ar žuvienę, žvejys teigė, jog vyraujant šaltam orui labiau populiari žuvienė, mat norima pasišildyti, o šįkart, kai vyrauja kelių laipsnių šiluma, populiaresnės keptos stintos.

Šventėje apstu ir rūkytų žuvų – nuo karšių iki šamų. Žuvies prekybininkų šįkart atrodo kaip niekad daug.

Pasigardžiuoti čia pat J.Basanavičiaus gatvėje galima ir kitais karštais patiekalais – žirniais su spirgučiais, šašlykais ar šilkine koše – perlinių kruopų koše su tarkuotomis bulvėmis.

Kviečia mugė

Šventėje nusidriekusi mugė. Vytauto gatvėje išsirikiavo tautodailininkai bei kulinarinio paveldo meistrai – šurmuliuoja Tautodailės metams skirtas kermošius. O paganyti akis išties yra kur – geriausi Žemaitijos, Aukštaitijos, Suvalkijos ir Dzūkijos tautodailininkai, tautinio ir kulinarinio paveldo atstovai čia siūlo savo gaminius. Kermošiuje galima įsigyti originalių gintaro, odos, molio, medžio ir kitokių dirbinių, įvairiausių rankdarbių, papuošalų. Palangiškiai ir kurorto svečiai taip pat kviečiami paskanauti pyragų, meduolių, kaimiško kumpio ar žvėrienos, giros, kitokio kulinarinio paveldo, ir, be abejo, žuvies.

J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Kurorte šurmuliuoja „Palangos stinta“
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Kurorte šurmuliuoja „Palangos stinta“

Didžioji sėkmės stinta

Nepriklausomybės aikštę (Muzikinio fontano vietoje) šeštadienį papuošė ir šiųmetė šventės naujovė – Didžioji sėkmės stinta, kurią pagamino palangiškis tautodailininkas Linas Žulkus kartu su savo bendraminčiais. Kiekvienas Stintų šventės dalyvis gali prisiliesti prie Didžiosios sėkmės stintos bei ją papuošti savais linkėjimais sau, bičiuliams ar Palangai, prisipažinimais meilėje ar kitais teigiamais pastebėjimais.

O šeštadienio pavakare bus surengtos iškilmingos Didžiosios sėkmės stintos palydos J.Basanavičiaus gatve iki pat jūros, kur Didžioji stinta bus sudeginta – Didžiosios stintos „užprogramuota“ sėkmė bus užtvirtinta ugnimi.

Šventės „Palangos stinta 2020“ programa

Vasario 8 d.

Jūratės ir Kastyčio skveras

8.00 – 12.00 Stintų meškeriojimo varžybos ant jūros tilto.

11.00 – „Didžiosios Stintos“ sutiktuvės Nepriklausomybės aikštėje prie Muzikinio fontano.

12.00 – „Palangos Stinta 2020“ atidarymas. Tradicinės magaryčios žvejams ir svečiams, naujų „Stintų Ordino“ riterių inauguracija.

12.30 – Stintų meškeriojimo varžybų dalyvių apdovanojimai.

12.45 – Lietuvos žuvies grilio čempionato atidarymas.

13.00 – Šventinis koncertas „Žvejiškos melodijos“. Koncertuos Palangos kultūros ir jaunimo centro ansamblis „Bočiai“ ir šokių grupė „Banguolis“, Kretingos raj. Kultūros centro Vydmantų skyriaus Moterų vokalinis ansamblis, Aušrinė, Kęstutis Jablonskis ir grupė bei kiti svečiai. Koncerto intarpuose vyks inkaro laikymo ir stintų valgymo varžybos.

15.00 – Žiemos „Ruonių“ maudynės jūroje, šalia Jūros tilto.

16.00 – „Didžiosios Stintos“ palydos nuo Nepriklausomybės aikštės iki Jūros tilto.

16.30 – Lietuvos žuvies grilio čempionato dalyvių apdovanojimai.

17.00 – „Didžiosios Stintos“ sudeginimas paplūdimyje prie Jūros tilto.

J. Basanavičiaus gatvėje Palangos žvejai bei restoranai, kavinės ir viešbučiai siūlys įvairiais būdais paruoštos bei šviežios ar rūkytos stintos ir kitų žuvų. Veiks unikalus „Žemaitiško Kastinio kiemas“.

Tautodailės metų Kermošius

vasario 7–9 d.

Vytauto gatvėje veiks Žemaitijos, Aukštaitijos, Suvalkijos ir Dzūkijos geriausių tautodailininkų, tautinio ir kulinarinio paveldo mugė, skirta Tautodailės metams.

Centrinėje aikštėje veiks amatų kiemas, kur šventės svečiai galės pasigrožėti rekordine senovinių austų juostų bei tautinių rankšluosčių kolekcija ir įvairių amatų demonstravimu.

Komentarai: 4

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje