Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 05 12, 18:27

Pamatykite: japoniškame sode Kretingos rajone pražydo sakuros

Kretingos rajone įsikūrusiame didžiausiame Europoje japoniškame sode auga per 15 tūkst. įvairių medžių bei krūmų. Labiausiai šis sodas atsiskleidžia visu savo grožiu pavasarį. Iš žiemos miego išsiskleidžia gausybė žiedų. Sode šiuo metu žydi ne tik baltos ir rožinės sakuros, baltos magnolijos, bet ir bonsai medeliai – sakuros, sietminai, skleidžiasi azalijos, lazdeniai, forzicijos, pelkinės purienos, heleborai, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Japoniškame sode Kretingos rajone pražydo sakuros
Japoniškame sode Kretingos rajone pražydo sakuros / Japoniško sodo archyvo nuotr.

Japoniškame sode prasidėjo Hanami – sakurų žiedų stebėjimo šventė, tačiau šiemet ji kitokia.

„Stipriai vėluoja. Pati gamta sudėliojo taip, kad rytais dar ką tik buvo šalnos, dienos ne per šilčiausios, todėl sakuros skleidžiasi palengva, neskubėdamos. Tarsi prisitaikė prie neskubėjimo laikotarpio, kad visi norintys pasigrožėti galėtų tai padaryti ramiai, nesibūriuodami.

Dalis sakurų žydi, dalis ruošiasi. Čia vienoje vietoje auga daugiausiai sakurų Lietuvoje – daugiau nei 500, šių yra pasodinta 10 skirtingų veislių“, – rašoma pranešime.

Japoniškame sode lankytojai turi galimybę auginti savo vardinę sakurą ir kasmet sugrįžti pasigrožėti savo sakuros žiedais.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje