Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gegužės 29d. 10:37

Pasinerk į Ežerų kraštą: įdomiausios Aukštaitijos vietos

Pasinerk į Ežerų kraštą: įdomiausios Aukštaitijos vietos
Pasinerk į Ežerų kraštą: įdomiausios Aukštaitijos vietos

Šią vasarą pasinerkite į vieną gražiausių Lietuvos regionų – Aukštaitiją. Čia tyvuliuoja net 1002 ežerai, nepailsdami čiurlena upeliai, o jiems savo ošimu pritaria šimtamečiai miškai. Kelionė po šį legendomis apipintą kraštą patiks ir ištroškusiems nuotykių, ir pasiilgusiems vaizdingų panoramų, ir besidomintiems istorija, ir norintiems turiningai praleisti laiką su šeima ar pailsėti nuo skubančio miesto šurmulio.

Aukštaitijos (Anykščių, Molėtų, Ignalinos, Utenos ir Zarasų) rajonų turizmo informacijos centrai pristato bendrą projektą – kelionių žaidimą „Pasinerk į Ežerų kraštą!“ (www.1002ezerai.lt). Iki rugsėjo 30 d. aplankykite žaidimo organizatorių rekomenduojamas 25 įdomiausias, išskirtines lankytinas vietas Aukštaitijoje ir jose pasižymėkite savo išmaniuoju telefonu. Kiekvieno tai padariusio lauks Ežerų krašto suvenyras, o vienam laimingajam bus įteiktas pagrindinis žaidimo prizas – skrydis oro balionu dviem asmenims virš Ežerų krašto!

Kaip žaisti? Žaidimo metu jums bus reikalingas mobilusis telefonas ir mobilieji duomenys prieigai prie interneto arba „wi-fi“.

 • Išmaniojo telefono interneto naršyklėje atverkite žaidimo puslapį – www.1002ezerai.lt.

 • Susiplanuokite kelionę/keliones, kad galėtumėte aplankyti visas 25 rekomenduojamas žaidimo vietas ir prie jų pasižymėti.

 • Būdami prie konkrečios žaidimo lankytinos vietos nepamirškite pasižymėti:

  • suraskite maršrute Jūsų lankomą lankytiną vietą;

  • paspauskite ties ja esantį mygtuką „Pasižymėti“. Pasižymėti galėsite tik apsilankę lankytinoje vietoje. Tai nustatyti leis Jūsų telefono GPS;

  • sėkmingai pasižymėję gausite tai patvirtinantį pranešimą.

Aplankę visas 25 maršruto lankytinas vietas žaidimo platformoje gausite unikalų prizo kodą, kurį galėsite iškeisti į žaidimo organizatorių įsteigtus prizus ir užregistruoti jį žaidimo pagrindinio prizo lošimui.

Žaidimo lankytinas vietas, informaciją apie prizus ir žaidimo taisykles rasite www.1002ezerai.lt.

Vietos, kurias kviečia aplankyti žaidžiant

Anykščiai. Anykščių kraštas lankytojus džiugina savo peizažu: ežerynais, žaliomis kalvomis bei įspūdingiausiomis Šventosios upės atodangomis. Gamta čia vilioja žmones pailsėti ir atgauti sveikatą. Švarūs miškai, čia glūdintys vietinio mineralinio vandens klodai, bei palankus klimatas jau visą amžių vertinamas atvykstančių poilsiautojų. Šiandien Anykščiai yra kurortinės teritorijos statusą turintis miestas, stipriai plėtojantis turizmo šaką ir besididžiuojantis unikaliais lankytinais objektais.

VIDEO: Anykščiai - žalioji Lietuvos viršūnė!
 • Medžių lajų tako apžvalgos bokštas – pirmasis takas Baltijos valstybėse ir visoje Rytų Europoje, kur galima pasivaikščioti medžių lajų/viršūnių lygyje.

 • Pramogų ir sporto centras „Kalita“. Prisisekite saugos diržus ir pagaukite vėją skriedami vasaros rogučių trasa nuo Kalitos kalno!

 • Anykščių siauruko muziejus. Šimtametės Anykščių siaurojo geležinkelio stoties komplekse įsikūrusiame Siauruko muziejuje – architektūros, technikos ir krašto istorijos ekspozicija.

 • Arklio muziejus. Vienintelis toks muziejus Lietuvoje. Čia pristatomi įvairūs amatai; lankytojai gali apžiūrėti audėjo, keramiko, duonos kepėjo, kalvio, juvelyro ir medžio drožėjo darbus.

 • Edukacinė erdvė „Istorijų dvarelis“. Edukacinė erdvė Anykščiuose, skirta visiems vaikams ir ne vaikams, mėgstantiems istorijas ir paslaptis. Dvarelyje ne tik galima, bet ir būtina viską paliesti.

Organizatorių nuotr./Medžių lajų takas
Organizatorių nuotr./Medžių lajų takas

Ignalina. Ignalina – 200 ežerų kraštas, kurio net trečdalis teritorijos yra miškai. Čia galite keliauti miesto ir miško takeliais, vandens keliais. Ignalinos kraštas vilioja natūralia gamta, vandens pramogomis, turistiniais žygiais valtimis, dviračiais, žiemos sportu, žvejyba, skraidyba ar ramiu poilsiu kaimo sodyboje. Keliaudami prisilieskite prie istorijos, skriekite virš ežerų, pamatykite kvapą gniaužiančias ežerų ir miškų panoramas, įveikite aukščio baimę, išgirskite gamtos muzikos garsus, atsigaivinkite karštomis vasaros dienomis, svajokite ir įsimylėkite 8 ežerų apsuptą gamtos perlą.

VIDEO: Ignalina - aplankyk 200 ežerų kraštą!
 • Bitininkystės muziejus. Vienintelis Lietuvoje Bitininkystės muziejus kviečia iš arčiau susipažinti su bitininkystės paslaptimis.

 • Ladakalnis. 175 m aukščio kalva, nuo kurios atsiveria išties nepakartojamas vaizdas į šešis tarp miškingų vietovių tyvuliuojančius ežerus.

 • Palūšės Šv. Juozapo bažnyčia. Vienas vertingiausių bei seniausių medinių liaudies architektūros ansamblių, stovintis išskirtinio grožio vietoje.

 • Tiltas per Paplovinio ežerą. Vasarą Paplovinio ežere trykšta fontanas, o pakrantėje stovi skulptūra Ignui ir Linai, kurios vienoje pusėje išdrožta Ignalinos miesto legenda.

 • Paliesiaus dvaras. Paliesiaus dvaras kviečia susipažinti su šios vietos istorija, pasigrožėti architektūra ir gamta.

Organizatorių nuotr./Ladakalnis
Organizatorių nuotr./Ladakalnis

Molėtai. Nuo Vilniaus nutolus vos 40 kilometrų Rytų Aukštaitijos link, peržengiamas slenkstis į ežerų ir ramybės kraštą. Pirmą kartą istoriniuose šaltiniuose paminėti 1387 metais, Molėtai šiandien tampa vis didesnio turistų dėmesio sulaukiančiu rajonu. Traukos priežastis – švari gamta ir nepakartojamas kraštovaizdis. Tarp ketvirtadalį Molėtų teritorijos užimančių miškų tyvuliuoja 300 ežerų. Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės valdovų palikimą saugo ilgiausias Lietuvoje Asvejos ežeras. Dalis Molėtų rajono teritorijos patenka į Asvejos ir Labanoro regioninius parkus.

VIDEO: Molėtai - čia viskas tikra!
 • Lietuvos Etnokosmologijos muziejus. Visais amžiais žmonės bandė ir tebebando atspėti visatos paslaptis. Būkite atradėjai ir jūs! Pažinti Etnokosmologiją jums padės šiemet atsinaujinęs muziejus.

 • Alantos dvaro sodybos rūmai. Neoklasicistinio stiliaus dvaro pastatuose šiuo metu veikia V. Žuko meno galerija, Palaimintojo T. Matulionio muziejus

 • Molėtų skulptūrų parkas. Tai puiki vieta ne tik pasivaikščioti ir pasimėgauti ramybe gamtos prieglobstyje, bet ir pasigėrėti menininkų darbais.

 • Mindūnų apžvalgos bokštas. Antras aukščiausias apžvalgos bokštas Lietuvoje. Pakilus virš medžių viršūnių, kvapą užgniauš atsiveriantys vaizdai.

 • Jurkiškio upelio pažintinis takas. Jurkiškio upelio kanjoninio slėnio grožį pamatysite keliaudami čia įrengtu 1,5 km pažintiniu taku.

Organizatorių nuotr./Mindūnų apžvalgos bokštas
Organizatorių nuotr./Mindūnų apžvalgos bokštas

Utena. Utena – Rytų Aukštaitijos sostinė ir vienas seniausių Lietuvos miestų, pirmą kartą paminėtas 1261 m. karaliaus Mindaugo laiške. Utena įsikūrusi išimtinai vaizdingoje vietovėje – tarp Dauniškio ir Vyžuonaičio ežerų. Švenčiant miesto 750-tąjį jubiliejų, Dauniškio ežere įrengta unikali atrakcija – šviečiantis ir grojantis fontanas su vandens ekranu. Utenos kraštas žavus visais metų laikais: vasarą poilsiautojus vilioja nuostabus Alaušo ežeras, žiemą – gausybę auto sporto mėgėjų pritraukia populiarusis Halls Winter Rally.

VIDEO: Utenos krašto ritmu!
 • Triušiukų slėnis. Tai puiki vieta praleisti laisvalaikį su šeima ar draugais. 4,5 ha ploto teritorijoje galėsite pamatyti daugiau nei 50 skirtingų veislių triušių ir triušiukų, juos paglostyti ir pamaitinti.

 • Šeimyniškių atodanga ir konglomerato uola. Konglomerato uola yra keliskart didesnė už žmogų, tad tai yra puiki vieta įsiamžinti „lietuviškuose kalnuose“.

 • Vytauto Valiušio keramikos muziejus. Aplankykite pirmąjį tituluotą nepriklausomos Lietuvos puodžių karalių ir jo 2001 m. įkurtą keramikos muziejų.

 • Utenos miesto fontanas Dauniškio ežere. Pasigrožėkite šviesos ir muzikos šou ant vandens.

 • Daugailių piliakalnis. Archeologinis paminklas. Manoma, kad 1254 metais ant šio piliakalnio buvo pastatyta svarbų vaidmenį ginant kraštą atlikusi Daugailių pilis.

Organizatorių nuotr./Dauniškio fontanas
Organizatorių nuotr./Dauniškio fontanas

Zarasai. Nedidelis miestas, apsuptas septynių ežerų. Atvykęs į Zarasus lankytojas patenka į kalvų, ežerų ir miškų apsuptyje įsikūrusį rojų, dar nuo seno žinomą kaip Lietuvos Šveicarija. Senosios sėlių genties kultūros atminimą atspindi skambūs vietovių pavadinimai. Zarasų rajonas yra ne tik vienas iš daugiausiai ežerų turinčių rajonų Lietuvoje (yra daugiau kaip 300 ežerų), bet ir puikuojasi vienais didžiausių šalies ežerų – Drūkšiais, Luodžiu bei ilgiausią kranto liniją šalyje turinčiais Sartais, vaizdingosiomis Antalieptės mariomis.

VIDEO: Nerk į Zarasus !
 • Zarasų apžvalgos ratas. Nuo unikalaus Lietuvoje statinio virš Zaraso ežero atsiveria įspūdinga ežero panorama.

 • Kultūros centras Dusetų dailės galerija. Kultūros centre Dusetų dailės galerijoje organizuojamos dailės ir fotografijos parodos, plenerai, simpoziumai, leidžiami informaciniai leidiniai, meno albumai.

 • Tiltiškių vandens malūnas – muziejus. Malūnas, kuriame kadaise įsižiebė pirmoji elektros lemputė Zarasų krašte, o šiandien tai ir Radijo aparatų muziejus.

 • Salako Švč. Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčia. Aukščiausia (72 m.) akmeninė bažnyčia Lietuvoje. Ji užburia savo didingumu ir masyvumu.

 • Stelmužės ąžuolas. Lietuvos gamtos paminklas, vienas seniausių ąžuolų Europoje, o Lietuvoje pats seniausias ir storiausias medis.

Organizatorių nuotr./Zarasų Didžioji sala
Organizatorių nuotr./Zarasų Didžioji sala

Po karantino atsivėrę turizmo informacijos centrai vėl laukia keliautojų. Užsukite papildomos informacijos, rekomendacijų, suvenyrų ar tiesiog pasidalinti savo kelionių įspūdžiais:

 • VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras, Šaltupio g. 15, LT-29131 Anykščiai, darbo laikas: I-IV 08:00 – 17:00, V 08:00 – 16:00, VI 10:00 – 15:00, VII Nedirba;

 • Ignalinos rajono turizmo informacijos centras, Ateities g. 23, Ignalina, darbo laikas: I-V: 9:00 – 18:00, VI-VII: 9:00 – 13:00 ir 14:00 – 18:00;

 • VšĮ Molėtų turizmo ir verslo informacijos centras, Inturkės g. 4, LT-33141, Molėtai, darbo laikas: I-IV 08:00 – 17:00, V 08:00 – 15:45, VI 10:00 – 14:00, VII Nedirba;

 • VšĮ Utenos turizmo informacijos centras, Stoties g. 39, Utena, darbo laikas: I-V 9:00-18:00, VI-VII 9:00-17:00;

 • VšĮ Zarasų turizmo ir verslo informacijos centras, Sėlių a. 22, Zarasai, darbo laikas: I-V 8:30-17:30, pietų pertrauka 12:00-13:00, VI-VII 10:00 – 16.00 val. pietų pertrauka 13:00 – 13:30.

Pamatyk Lietuvoje

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

00:38
00:18
29:38

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje