Dabar populiaru
Publikuota: 2018 birželio 14d. 00:00

Pasižvalgykite po Trakų rajoną iš paukščio skrydžio

Trakų pusiasalio pilis
Partnerio nuotr. / Trakų pusiasalio pilis

Pamatykite Trakų rajoną iš paukščio skrydžio. Iš čia visai kitaip atrodo pažintinis Varnikų takas, vedantis per nuostabaus grožio miškus, įspūdingą Ilgelio pelkę bei joje telkšančius ežerėlius. Ar pavyks suskaičiuoti angelus ant Angelų kalvos? Šiandien ją puošia per 40 didingų angelų, iš ąžuolo drožtos skulptūros bei koplytstulpiai, siekiantys beveik 6 metrus.

Iš viršaus stebėkite Užutrakio dvaro sodybą – vieną ryškiausių ir geriausiai išlikusių Lietuvos dvarų. Ant Galvės ežero kranto įkurtas ansamblis suteiks galimybę pajusti XIX a. Lietuvos diduomenės gyvenimo dvasią. Grožėkitės įspūdingu parku ir iš dvaro atsiveriančiais vaizdais į Trakų pilį!

Partnerio nuotr./Bulvių kelias
Partnerio nuotr./Bulvių kelias

Taip pat iš paukščio skrydžio gerai matomas taip vadinamas „bulvių kelias“. Anksčiau Užutrakio dvaro rūmus bei sodybos ūkį aptarnaujantis personalas retai keliaudavo vandens keliu. Ūkiniams reikalams buvo skirtas kitas – „bulvių kelias“. Tai sausumos kelias, anuomet per laukus vedęs iki Užutrakio dvaro ūkinių pastatų, o šiandien vingiuojantis daugiausia Galvės ežero pakrante.

Partnerio nuotr./Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilika
Partnerio nuotr./Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilika

Ežerų apsuptyje, Trakų pusiasalio aukštumoje iškiliai švyti Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilika. Trakų salos pilies rūmams savo mastu ir didybe prilygstančiai bažnyčiai 2017 m. buvo suteiktas bazilikos titulas.

Interneto svetainėje www.exploretrakaivilnius.lt atrasite dar negirdėtų faktų apie lankytinus objektus Trakų ir Vilniaus rajone. Taip pat galėsite išsirinkti iš įdomių ir netikėtų maršrutų savo laisvalaikiui. Jei išbandėte visus siūlomus, tuomet galėsite susidėlioti asmeninį maršrutą.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje