Dabar populiaru
Publikuota: 2016 kovo 25d. 07:00

Per Velykas muziejai lankytojų nelauks: „Ateiti pas mus galima ir kitu metu“

Sniegas Lietuvoje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / M.Žilinsko dailės galerijos simbolis

„Per šventes pas mus dažnai atvažiuoja bičiuliai ir giminės, su kuriais paprastai keliaujame į miestą ir lankome įvairias vietas. Tačiau jau ne pirmą kartą nemaloniai nustembu sužinojęs, kad patekti į miesto muziejus negalėsime, nes jie paprasčiausiai nedirba“, – stebėjosi skaitytojas Andrius.

Du vaikus auginantis kaunietis pasakojo, jog būtent per šventes ir ypač – ilguosius savaitgalius jis norėtų apsilankyti mieste veikiančiose kultūros įstaigose.

„Darbo dienomis nespėjame, nes dirbame ne iki 17 val. Be to, po darželių ir vaikai dar lanko būrelius, tad laisvi būname jau po muziejaus darbo laiko. Lieka savaitgaliai arba šventės. Bet pastarąjį kartą per Vasario 16-ąją po renginių mieste nusprendę užeiti į vieną iš Kauno muziejų „pabučiavome duris“ – jis neveikė. Likau nemaloniai nustebęs“, – neslėpė skaitytojas.

Kodėl muziejai nedirba šventinėmis dienomis? „Nes tam nėra poreikio“, – tikina padalinius Kaune ir Druskininkuose turinčio Nacionalinio M.K.Čiurlionio dailės muziejaus direktoriaus pavaduotoja Daina Kamarauskienė. 

„Esame darę eksperimentą ne vieną kartą ir dirbę šventinėmis dienomis, kadangi norime, kad mus lankytų. Deja, rezultatas buvo labai liūdnas: lankytojų nebuvo, o už elektrą ir dvigubą (šventinis tarifas) darbuotojų atlyginimą teko mokėti“, – neslėpė muziejaus atstovė.

Pasak jos, tokia praktika yra visame pasaulyje: „Net tinklapiuose ir informaciniuose leidiniuose rasite įrašą, kad „Muziejus tokiomis ir tokiomis švenčių dienomis nedirba“.

Pašnekovės teigimu, lankytojams suteikiama kitokių papildomų progų apsilankyti muziejuje, pavyzdžiui, gegužę per „Muziejų dienos“ ar „Muziejų nakties“ renginius. Taip pat Vasario 16-ąją – tuomet lankytojams atviri buvo tie padaliniai, kurie yra susiję su patriotine tos dienos nuotaika, pavyzdžiui, Istorinė Prezidentūra. 

„Manome, kad, norint turiningai praleisti laiką muziejuje, progų yra, o metines šventes turi teisę švęsti visi. Muziejaus darbuotojai taip pat“, – teigė D.Kamarauskienė. 

Rūtos Karčiauskaitės/ Kaunas Photo nuotr./Paroda Kaune veiks iki vasario pabaigos
Rūtos Karčiauskaitės/ Kaunas Photo nuotr./M.Žilinsko galerijoje vykstantys renginiai domina kauniečius ir miesto svečius

Kovo 27-28 d., pirmąją ir antrąją Velykų dienomis, nedirbs visi Nacionalinio M.K.Čiurlionio dailės muziejaus padaliniai: M.Žilinsko dailės galerija, Kauno paveikslų galerija, Velnių muziejus, A.Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus, A. ir P.Galaunių namai, M.Rakauskaitės ir L.Truikio memorialinis muziejus, J.Zikaro memorialinis muziejus, Istorinė LR Prezidentūra, taip pat Druskininkuose esantys M.K.Čiurlionio memorialinis muziejus Druskininkuose ir V.K.Jonyno galerija.

Per Velykas nedirbs ir Vilniuje įsikūręs privatus Žaislų muziejus. Jo steigėja Indrė Jovaišaitė-Blaževičienė, kaip ir kiti muziejininkai, laikosi principo, jog Kalėdos ir Velykos – šeimos šventė. 

„Nebūtinai viskas visada turi būti atvira. Su muziejais, kaip su prekybos centrais – kodėl ten dirbantys turi dirbti ir per šventes, o ne bendrauti su savo artimaisiais?“ – retoriškai klausė Žaislų muziejaus įkūrėja. Pasak jos, lankytojų muziejus lauks visą šeštadienį – Velykų išvakarėse. O sekmadienį ir pirmadienį nedirbs.

Šia tema kviečiame išsakyti savo nuomonę ir jus:

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje