Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 2d. 09:48

Pilna svečių klegesio: Šventojoje atidaryta kuršiškai išmarginta aikštė su grojančiu fontanu

Šventojoje atidaryta rekonstruota aikštė.
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr. / Šventojoje atidaryta rekonstruota aikštė.

„Pažiūrėkit, kiek žmonių“, – šeštadienio vakarą žvalgydamasis sakė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, atvykęs į Šventąją, kur šį savaitgalį vykstančios Jūros ir žvejų šventės metu po rekonstrukcijos oficialiai atidaryta tautinės juostos raštų motyvais išmarginta aikštė, pakeitusi kurorto veidą. Čia jau netrukus ims trykšti muzikinis fontanas, o kurorte praleistą laiką skaičiuoti padės laikrodis.

Šventosios miestelis įgijo naują veidą. Moderni aikštė, kurios rekonstrukcija truko apie porą metų, netruko tapti traukos centru, kaip ir dera aikštėms. Kuršiškais raštais išmargintas grindinys mena ir miestelio istoriją. Vietos gyventojai kadaise daugiausia buvo kuršiai žvejai, o miestelį, kuris, kaip teigiama anksčiau buvo net svarbesnis už Palangą, lankė anglų, olandų, švedų laivai, atgabendavę čia druskos, vyno, silkių, geležies ir net ginklų, o išsigabendavę javus, kailius, medų.

Dabar gi Šventoji traukia svečius dėl savo plačių paplūdimių ir aksominio smėlio. Neabejojama, jog kurorto traukos centru taps ir naujoji aikštė, jau dabar kupina svečių klegesio.

„Prieš rangos darbus radau didelę asfalto aikštelę, kuri buvo sena ir aptrupėjusi. Šiai dienai matome koks rezultatas. Manau, kad rezultatas pasiektas užsakovo pastangomis, kadangi visi sprendimai, visos problemos spręstos operatyviai. Tikiuosi, kad iš rangovo pusės ir architekto sumanymai bent didžiąja dalimi įgyvendinti.

Šventoji tapo dar labiau patraukli visiems poilsiautojams. Du metus į Šventąją, statybos objektą važiavau per savaitę bent vieną kartą, bet per daugiau nei du metus nesu buvęs prie jūros, bus proga apsilankyti ir man“, – aikštėje kalbėjo darbus įgyvendinusios įmonės projekto vadovas Andrius Dulkys.

Aikštę suprojektavo klaipėdietis architektas Mantas Daukšys.

Užsipildė vos tik nuėmė tvorą

„Iš tikrųjų smagu, kad matome daug žmonių aikštėje. Teko stebėti penktadienį, kai nuėmė rangovai tvoras, aikštė užsipildė žmonėmis. Mūsų toks tikslas ir yra – kad ši aikštė įgautų gyvybės. Su architektais galvojom, kaip padaryti gyvą, kad nebūtų vien erdvė. Kairėje pusėje yra vaikų zona su minimaliomis atrakcijomis. Ten, kur žmonės susėdę, yra dainuojantis fontanas. Jis veiks po savaitės, paskutinės nakties pritrūko. Aikštėje trykš 12 fontanėlių, jie gros pagal muziką, ant stulpų bus kolonėlės“. – pasakojo meras Š.Vaitkus.

Aikštėje įkurdintas ir naujas nedidelių formų pastatas, ateityje tarnausiantis kaip stacionari scena, o po savo skliautais kviesiantis į edukacijas. Šeštadienį ant pastato sienos rodytas filmas. Tokios iniciatyvos bus rengiamos ir ateityje.

„Sugalvojome stacionarų pastatą. Štai ant šios baltos sienos galės rodyti filmus. Viduje galės vykti pasirengimas koncertams, tai tarsi stacionari scena. Pastatas atiduotas Palangos kultūros ir jaunimo centrui. Kai koncertai nevyks, čia vyks edukaciniai įvairūs renginiai – naujametiniai sausitikimai ir sausainių kepimas su Kalėdų Seneliu. Čia jau gyvens centro idėjos... Ateity, manau, galėtų įsikurti ir nedidelė kavinukė su pastatomais staliukais aikštėje, kad būtų gyvybės aikštėje, skaityklėlė“, – pasakojo meras.

Šventosios aikštė rekonstruota Palangos savivaldybės lėšomis ir atsiėjo apie 1,5 mln. eurų. Už aikštės įrengta ir automobilių stovėjimo aikštelė su apšvietimu.

Meras džiaugėsi rezultatu, o ypač pačių šventojiškių iniciatyva, kad grindinyje atsispindėtų kuršiški motyvai, nes Šventosios istorija sietina su kuršiais. Aikštės grindinys išmargintas tarsi tautinė juosta.

Jau netrukus darbai turėtų užvirti ir Šventosios uoste, savivaldybė yra pateikusi prašymą gauti statybos leidimą. Po keleto metų sutvarkytos uostelio prieigos kurortui dovanos dar vieną traukos centrą.

„Šventoji šiemet pilna pilnutėlė. Žmonės važiuoja prie jūros, myli, smagu čia“, – šypsosi meras.

Komentarai: 2

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje