Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2018 balandžio 7d. 12:02

Planas pavasariui: 5 augalų žydėjimo renginiai, kurių nevertėtų praleisti

Burbiškio tulpynas
Valstybinio turizmo departamento nuotr. / Burbiškio tulpynas

Vos nušvitus pavasario saulei atrodo, kad gamta jau nekantrauja – taip nori išsilieti visomis spalvomis. 15min rekomendacijose – kur Lietuvoje artimiausiu metu geriausia pajusti tikrą pavasarį ir pasimėgauti ryškiausiais gėlių bei medžių žiedais.

Žibučių žydėjimo šventė Renavo dvaro sodyboje

Kada: balandžio 14 d.

Kur: Renavo dvaro sodyba, Mažeikių rajonas

Renginys „Facebooke“

Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr./Žibutės
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr./Žibutės

Sedos seniūnijoje, vaizdingoje vietovėje ties Varduvos upės vingiu, įsikūrusi Renavo dvaro sodyba jau seniai traukia lankytojus bet kuriuo metų laiku. Ji ypač išgarsėjo, kai čia buvo filmuota dalis didelio populiarumo sulaukusio meninio filmo „Tadas Blinda. Pradžia“ scenų.

Balandį čia dar įspūdingiau – nuostabaus grožio parke, meistriškai priderintame prie upės vingio, galima pasigrožėti margaspalve žibučių jūra.

Balandžio 14 d., šeštadienį, Renavo dvaro sodyboje vyks 6-oji „Žibučių žydėjimo šventė“. Organizatoriai žada, kad dvaras džiugins lankytojus žydinčių žibučių žiedais, gera nuotaika .

Lankytojai kviečiami grožėtis pražydusiomis net trijų spalvų žibutėmis, pasiklausyti muzikos gryname ore – vyks koncertinė programa, koncertuos 16 Hz, Mažeikių rajono meno kolektyvai.

Renavo dvaro nuotr./Renavo dvaras
Renavo dvaro nuotr./Renavo dvaras

Renavo dvaro svirne „Geležinė kryždirbystė“ vyks tautodailininko, meno kūrėjo, Lietuvos kalvių Kalvio Virgilijaus Mikuckio paroda. Šventės dalyvių ir svečių taip pat laukia liaudies meistrų gaminių mugė, įvairūs atrakcionai, staigmenos.

Šventės pradžia – 13 val. Organizatoriai kviečia į Renavo dvaro sodybą prasmingai praleisti laiką: pasigrožėti žibučių žiedų jūra, aplankyti dvaro ekspoziciją, pasimėgauti nepakartojamu parku.

Narcizų žydėjimo šventė Druskininkuose

Kada: balandžio 20-22 d.

Kur: Druskininkai

Druskininkų miesto savivaldybės nuotr./Druskininkuose pavasarį pranašauja žydintys narcizai
Druskininkų miesto savivaldybės nuotr./Druskininkuose pavasarį pranašauja žydintys narcizai

Organizatoriai žada, kad Narcizų žydėjimo šventės metu vyks grožio ir sveikatinimo priemonių, tautodailės ir amatininkų gaminių mugė, mandalų spalvinimas, meninės edukacijos: EBRU su Genute, „Sūri pamoka“ su Druskos karaliene, rėminimas su Deivydu, aitvarų gamyba ir laidymas su Jonu, stalo žaidimų klubo „Boards punks“ programa, teminės ekskursijos po Druskininkus, milžiniškų muilo Burbulų šou, smaližių džiaugsmui – rekordinis cukraus vatos gaminimas restorane&bare „Elingas“, Plovo čempionatas, dainuojamosios poezijos ir instrumentinės muzikos koncertai ir kt.

Naktinis sakuros žiedų žiūrėjimas

Kada: balandžio 27 d.

Kur: VU botanikos sodas. Vingio skyrius, Čiurlionio g., Vilnius

Luko Balandžio / 15min nuotr./Tarp sakurų žiedų
Luko Balandžio / 15min nuotr./Tarp sakurų žiedų

Renginys „Facebooke“

Nors sakuros nėra lietuviški augalai, bet tokiam nuostabiam žiedų svaiguliui sunku atsispirti ir lietuviams. Sakurų arba japoniškų vyšnių žydėjimo šventė atkeliavo iš tolimosios Japonijos, kur šie gražiai žydintys augalai yra ypač gerbiami. Sakuromis lietuviškai vadiname keletą vyšnių rūšių, kilusių iš Rytų, kurių baltai rausvi ir trapūs žiedai sukuria nepakartojamą šventę.

Japonijoje sakurų žydėjimo festivalis vadinamas Hanami. Išvertus iš japonų kalbos tai reiškia gėlių stebėjimą. Šiemet ši šventė bus ypatinga, nes VU botanikos sode ji bus švenčiama ne dieną, o vakare, nuo 19.00 iki 23.00 val.

Hanami paprastai švenčiama dieną, o naktį šventė jau vadinama Yozakura, aiškina organizatoriai. Yozakura (iš japonų k. „Naktinė sakura“) – tai sena japonų tradicija stebėti vyšnių žydėjimą naktį. Sakurų žiedai simbolizuoja pavasarį, atsinaujinimą, besikeičiančius gyvenimo ciklus.

Sutemus Botanikos sodo sakuros nušvis įvairiomis spalvomis, kurias kurs įspūdingos šviesų instaliacijos. Po sodą plevens japoniškos arfos bei fleitos shakuhachi garsai. Apšvietimo dizainerė, šviesų instaliacijų kūrėja Rūta Palionytė kartu su Užupio meno inkubatoriumi pristato unikalų meninio apšvietimo projektą – sakurų žiedų ir šviesų instaliacijos šventę nakties sutemose.

Galėsite mėgautis Buto – šiuolaikiniu japonų šokiu bei stebėti tradicinę japoniškos arbatos ceremoniją.

Tulpių žydėjimo šventė Burbiškių dvare

Kada: gegužės 12–13 d.

Kur: Burbiškio kaimas, Pakalniškiai

Renginys „Facebooke“

Valstybinio turizmo departamento nuotr./Burbiškyje
Valstybinio turizmo departamento nuotr./Burbiškyje

Tulpių žydėjimo šventės Burbiškių dvare tikriausiai niekam nereikia pristatinėti – ji minias žmonių šiemet sutrauks jau aštuonioliktą kartą. Šiemet šventė skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui.

Dvaro sode šiais metais žydės atnaujinta tulpių kolekcija – per 460 rūšių ir formų tulpės (kolekcija papildyta 18 naujų rūšių).

Kaip skelbia organizatoriai, pirmąją šventės dieną, gegužės 12-ąją, gražiojo dvaro parko salelėse šurmuliuos rajono gimnazijų bendruomenės, kurios sukurs 100 metų Lietuvos atmosferą. Visi, atvykę į dvarą pirmąją šventės dieną, galės atsidurti XX amžiaus pradžios Lietuvoje, pajusti partizaninių kovų dalyvių ryžtą ir pasipriešinimą okupacijai, apsilankyti gūdžiame okupacijos laike, patirti Atgimimo, Baltijos kelio jaudulį ir atsidurti dabartinėje laisvoje Lietuvoje. Burbiškio dvaro konferencijų salėje visų lauks netradicinė ir įdomi kraštietės dailininkės Lauros Guokės paveikslų paroda „Lietuvos kaime“. Pirmąją šventės dieną Šventės vedėjas – Richardas Jonaitis.

Valstybinio turizmo departamento nuotr./Burbiškio dvare netrūksta tulpių
Valstybinio turizmo departamento nuotr./Burbiškio dvare netrūksta tulpių

Antrąją šventės dieną, gegužės 13-ąją, Burbiškio dvare koncertuos Radviliškio, Šeduvos, Šiaulių meno kolektyvai ir jaunimo grupės, į šeimų iškylą Burbiškio dvaro sode pakvies Šeduvos miesto bendruomenė. Šeimų su mažais ir jau paaugusiais vaikais lauks piešimo, šokių, burbulų pūtimo pamokėlės, lauko žaidimai, sveikos gyvensenos kampelis, įdomios fotografijos kampeliai, prizai, siurprizai ir kitos smagios pramogos.

Abi šventės dienas lankytojų lauks unikali restauruotų gramofonų, patefonų paroda, restauruoti senoviniai automobiliai, vaikų pramogų zonoje mažųjų lauks batutai, sūpynės. Šventės dalyvių ir svečių laukia liaudies meistrų gaminių mugė, įvairūs atrakcionai. Dvare šiltuoju metų laiku nuolat veikia kavinė, puikioje suvenyrų parduotuvėlėje galima įsigyti ne tik tradicinių suvenyrų, bet ir menininkų darbų.

Šiais metais pirmąją dieną bilieto kaina suaugusiesiems – 10 Eur, vaikams – 5 Eur, antrąją dieną bilieto kaina suaugusiesiems – 5 Eur, vaikams – 3 Eur. Ikimokyklinio amžiaus vaikai, fizinę (judėjimo) negalią turintys asmenys ir juos lydintis vienas asmuo į šventę įleidžiami nemokamai.

Augalų žavadienis VDU botanikos sode

Kada: gegužės 18 d.

Kur: VDU botanikos sodas Kaune, Ž. E. Žilibero g. 6

VDU botanikos sodo nuotr. /Tulpių žydėjimas VDU botanikos sode
VDU botanikos sodo nuotr. /Tulpių žydėjimas VDU botanikos sode

„Augalų žavadienis“ – tai šventė, kurios metu siekiama atkreipti dėmesį į augalus, paskatinti žmones aktyviau domėtis augalų svarba ir įvairiapuse jų tyrimų reikšme. Tai renginys, kurio metu tiek vyresniems, tiek patiems mažiausiems bus galima atrasti įdomios veiklos, skatinančios domėtis augalų karalystės paslaptimis, teigia organizatoriai.

„Augalų žavadienis“ skirtas visoms su augalais susijusioms temoms: fundamentalaus augalų mokslo, žemdirbystės, sodininkystės, miškininkystės, augalų dauginimo ir apsaugos, maisto bei mitybos, aplinkos apsaugos, klimato kaitos sušvelninimo, bioproduktų, biologinės įvairovės, darniosios plėtros, atsinaujinančių energijos šaltinių mokslui.

VDU Botanikos sodas tradiciškai pakvies kauniečius ir miesto svečius kartu su visu pasauliu švęsti šią dieną ir grožėtis augalais.

Papildoma: Alyvų žydėjimo šventė Latvijoje

Kada: gegužės 26 d.

Kur: Dobele rajonas, Graudu iela 1, Dobele

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Žydinčios alyvos
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Žydinčios alyvos

Netoli Lietuvos sienos, vos už 60 kilometrų nuo Joniškio, galima aplankyti įspūdingą Alyvų sodą. Čia 4 ha plote auga daugiau nei 200 įvairiausių rūšių alyvų krūmų – tai vienas didžiausių alyvų sodų Europoje. Jo įkūrėjas Peteris Upytis pats išvedė daugiau nei šimtą alyvų veislių ir hibridų. Alyvų krūmai stiebiasi ne tik parke, dažnai vadinamame tiesiog Upyčio sodu, bet ir kone kiekvieno miestelio namo kieme.

Sodas ir taip tarsi iš pasakos, tačiau gegužės 26 d. jo žavesys taps dar stipresnis – čia bus galima pasiklausyti klasikinės muzikos koncerto.

Į šventę nemažai Lietuvos kelionių agentūrų organizuoja ekskursijas, kurių metu bus aplankomi ir kiti regiono lankytini objektai.

Be datos: magnolijų žydėjimas Kėdainių rajone

Kur: Krakių seniūnija, Kėdainių rajonas

123rf.com nuotr./Magnolijos
123rf.com nuotr./Magnolijos

Buvusio Skinderiškio dvaro ir kaimo vietoje, dviejų geografinių kraštovaizdžių – Žemaičių aukštumos ir Vidurio Lietuvos lygumos – susidūrimo vietoje įkurtas Skinderiškio dendrologinis parkas. Jis ypač pribloškia pavasarį, kai čia pražysta šimtai magnolijų.

Parko įkūrėjas, puoselėtojas, prižiūrėtojas yra miškininkas Kęstutis Kaltenis. Skinderiškio dendrologinis parkas pagal dendrologinę vertę prilygsta botanikos sodams.

Parkas pasižymi itin didele sumedėjusių augalų rūšių, veislių, taksonų įvairove – čia auga apie 1 300 rūšių, porūšių, varietetų, formų ir veislių medžių, krūmų, lianų, iš jų apie 150 spygliuočių ir 1 150 lapuočių taksonų. Tai viena gausiausių dendrologinių kolekcijų Lietuvoje.

Skinderiškio parke pasirinktas geografinis išdėstymas – lankytojai gali palyginti skirtingų geografinių regionų ir žemynų florą. Šalia įvairios ir turtingos dendrologijos kolekcijos parke galima išvysti ir daugybę riedulių – ledynmečių pėdsakų mūsų krašte.

Be datos: sakurų žydėjimas Vilniuje

Kur: Č.Sugiharos sakurų sodas, Upės g.

Balandžio antroje pusėje viena populiariausių vietų Vilniuje tampa sakurų sodas Neries pakrantėje, netoli Baltojo tilto. Vos pasirodžius pirmiesiems šių japoniškų medžių žiedams, čia pievelę nusėda vilniečiai ir miesto svečiai. Vieni ilsisi, kiti linksminasi ar netgi sulaukia vienos įspūdingiausių gyvenimo akimirkų – pavyzdžiui, praėjusiais metais 15min fotografas čia užfiksavo ir piršlybas. Nuotraukas žiūrėkite čia.

Parkas įkurtas prieš 17 metų. Minint 100-ąsias Čijunės Sugiharos metines, 2001 metų spalio 2 dieną jo garbei Vilniuje buvo pasodinta 200 japoniškų sakurų alėja.

Temos: 3 Sakura Tulpė žiedai
Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Tik 15min Pasaulis kišenėje

Kitokia Panama. Salos, kuriose vyrai trokšta būti moterimis

Vardai

Dviguba šventė V.Pranckiečio šeimoje: Tytuvėnuose – dukros vestuvės ir anūko Jono krikštynos

Tiesiogiai Sportas

Korėja – Meksika: kukliai įvarčius mušančios komandos žada nerezultatyvų mačą?

Aktualu

Vilnių iškeitė į Naująją Akmenę – pokyčius nulėmė elementari matematika

Aktualu

Lazdijuose gausios ugniagesių pajėgos kovojo su ugnimi parduotuvėje „Aibė“

Sportas

Gražiai ir užtikrintai: belgai susitvarkė su Tuniso pasipriešinimu

Aktualu

Mindaugas Bastys vėl sieks tapti Seimo nariu

Aktualu

Aleksoto aerodrome sudužo akrobatinio skraidymo čempionės pilotuojamas lėktuvas

Aktualu

Atliekų sistemos pertvarka nepatenkinti vilniečiai pyksta dėl sąskaitų

Aktualu

Sustabdžius narystę partijoje, Petras Gražulis ėmė šnekėti, kad išeis pats

Sportas

„Skrieja kamuolys“: politika Kaliningrade, įsibėgėjantys brazilai ir vokiška krizė

Aktualu

Londone – demonstracija už antrą „Brexit“ balsavimą

Vardai

Švėkšnoje susituokė „Ryto“ krepšininkas Arnas Butkevičus ir Laurita Vilkaitė: porą sužavėjo bažnyčia

Gyvenimas

Jaunimas ir „Instagram“: ar tinka profilyje prabilti apie emocinius sunkumus?

Gyvenimas

Kūdikiai gimdoje verkia – ir dar 18 įspūdingų faktų, kuriuos sužinojau, tapęs tėčiu

Vardai

Škotijos pilyje tuokiasi „Sostų karų“ žvaigždės Kitas Haringtonas ir Rose Leslie

Aktualu

Iš TS-LKD pašalintas Mantas Adomėnas trauksis iš frakcijos, bet ne iš Seimo

„Vieni vartai“: Neymaro ašaros, maištas Argentinos rinktinėje ir paskutinis šansas vokiečiams

Tiesiogiai Gazas

F-1 etapas Prancūzijoje: trečiuosius važiavimus nutraukė R.Grosjeano avarija

Naujienos

Tik 15min Pasaulis kišenėje

Kitokia Panama. Salos, kuriose vyrai trokšta būti moterimis

Tiesiogiai Sportas

Korėja – Meksika: kukliai įvarčius mušančios komandos žada nerezultatyvų mačą?

Aktualu

Paulius Jurkevičius: Užmušti vakarienę

Vardai

Dviguba šventė V.Pranckiečio šeimoje: Tytuvėnuose – dukros vestuvės ir anūko Jono krikštynos

Aktualu

Lazdijuose gausios ugniagesių pajėgos kovojo su ugnimi parduotuvėje „Aibė“

Aktualu

Vilnių iškeitė į Naująją Akmenę – pokyčius nulėmė elementari matematika

Sportas

Gražiai ir užtikrintai: belgai susitvarkė su Tuniso pasipriešinimu

Maistas

Lietuvio širdžiai artima bulvių, krapų ir agurkų mišrainė

Aktualu

Mindaugas Bastys vėl sieks tapti Seimo nariu

Mokslas.IT

Kas dažniausiai tampa uodų taikiniu? Pritraukia net atodūsiai

Aktualu

Aleksoto aerodrome sudužo akrobatinio skraidymo čempionės pilotuojamas lėktuvas

Aktualu

Atliekų sistemos pertvarka nepatenkinti vilniečiai pyksta dėl sąskaitų

Aktualu

Sustabdžius narystę partijoje, Petras Gražulis ėmė šnekėti, kad išeis pats

Sportas

„Skrieja kamuolys“: politika Kaliningrade, įsibėgėjantys brazilai ir vokiška krizė

Vardai

Švėkšnoje susituokė „Ryto“ krepšininkas Arnas Butkevičus ir Laurita Vilkaitė: porą sužavėjo bažnyčia

Gyvenimas

Kūdikiai gimdoje verkia – ir dar 18 įspūdingų faktų, kuriuos sužinojau, tapęs tėčiu

Vardai

Škotijos pilyje tuokiasi „Sostų karų“ žvaigždės Kitas Haringtonas ir Rose Leslie

Aktualu

Londone – demonstracija už antrą „Brexit“ balsavimą

Aktualu

Iš TS-LKD pašalintas Mantas Adomėnas trauksis iš frakcijos, bet ne iš Seimo

Gyvenimas

Jaunimas ir „Instagram“: ar tinka profilyje prabilti apie emocinius sunkumus?

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Video

Maudymosi kostiumėlių tendencijos

Pinigai mano ateičiai

30 geriausių restoranų

Remontas be nervų

Sveikata

Svajonių virtuvė

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje