Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Plokštinės pažintiniame take – gamtos pažinimo pamokos

Edukacinė programa Plokštinės pažintiniame take garantuoja gerą laiką ne tik vaikams, bet ir juos atlydėjusiems suaugusiems
Laikraščio „Plungė“ nuotr. / Edukacinė programa gamtoje.
Šaltinis: Žemaitijos nacionalinio parko direkcija
0
A A

Žemaitijos nacionalinio parko direkcija kviečia pažinti miško gyvūnus Plokštinės pažintiniame take.

Pažintis su mus supančia aplinka prasideda vos tik peržengus namų slenkstį. Kieme čirškauja žvirblis, daržo lysvėje varlė tyko grobio, patvoryje veši kiečiai ir garšvų žiedynai, pilni nektaro vabzdžiams.

Karštą dieną pasukę į mišką pajuntame gaivią vėsą. Mus pasitinka uogienojai, samanų, kerpių kilimai, miško paukščių trelės.

Pastebėti visa tai ir sužinoti dar daugiau šią vasarą kviečia Žemaitijos nacionalinio parko direkcija, Plokštinės pažintiniame take organizuojanti edukacinius užsiėmimus „Miško gyvūnai“.

Pažintinis takas prasideda nuo Šaltojo karo ekspozicijos automobilių stovėjimo aikštelės (Plungės r., Plokščių k.).

Žygio metu keliaujama 3 kilometrus pėsčiomis ir susipažįstama su Žemaitijai būdingais eglynais ir jų gyventojais. Edukacinę programą išbandę Telšių vaikų globos namų auklėtiniai gavo visą puokštę įspūdžių. Jie apžiūrėjo take įrengtus šikšnosparnių inkilus, ieškojo miško žvėrelių pėdsakų, būstų.

Kartu su juos lydinčiais gamtininais, vaikai mokėsi išmatuoti medžio aukštį, orientuotis miške, žaidė aktyvius komandinius žaidimus. Visi įsitikino – daug smagiau pažinti gamtą atliekant įvairias užduotis.

Su Plokštinės ekologinio ugdymo centro (Plungės r., Plokščių k.) aplinka galėjo susipažinti ir Platelių pedagogai. Norėdami įvertinti teritorijos panaudojimo ugdymo procesui galimybes, jie vienai dienai patys tapo vaikais.

Pasiskirstę komandomis ieškojo kortelėse pavaizduotų augalų, mėgdžiojo miško giesmininkų balsus (kūrė paukščių chorą). Ieškodami paslėpto Lobio mokėsi orientavimosi gamtoje.

Matematinėje rungtyje pedagogai sprendė nacionalinio parko pažinimo užduotis. Dalyviai galėjo gilinti įvairių mokomųjų dalykų (biologijos, matematikos, geografijos ir kt.) žinias, komandinio darbo ir bendravimo įgūdžius.

Visa veikla kartu buvo ir fizinio aktyvumo išbandymas. Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos savanorė Rovena ir mokytojai ne tik nuotaikingai pažino saugomą teritoriją, bet ši popietė įkvėpė ir naujų idėjų.

Edukacinės programos dalyviai įsitikino, kad gamta – tai viena didelė klasė, kurioje dėstomi skirtingi dalykai vienu metu.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje