Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 23d. 09:31

Po audringos savaitės nurimusi jūra dovanojo gintarų

Po audros jūra padovanojo gintarinių laimikių.
Pajūrios reg. parko nuotr. / Po audros jūra padovanojo gintarinių laimikių.

Praėjusią savaitę siautę didžiuliai vėjai savaitgalį nurimus orams į pajūrį atviliojo gintarų gaudytojus. Kas jų ieškojo dumblių sąnašose krante, kas su gaudyklėmis jūroje. Būta ir laimikių.

Pajūrio regioninis parkas paskelbė nuotraukas, kuriose matyti, jog gintarų gaudytojams savaitgalį šypsojosi sėkmė. Šeštadienį parko administracija rengė Europos paveldo ir „Menkinės“ dienas, čia buvo pakviesti ir vadinamieji gintariautojai. Jie norintiesiems vedė ekskursiją, demonstruodami, kaip gaudomas gintaras.

„Po audrų visuomet būna gintaro, praėjusią savaitę jūra buvo audringa“, – 15min sakė parko vadovas Darius Nicius.

Laimikių, anot jo, būta. Vieni rinko smulkius tarsi ašaros gintaro krislelius, kitiems pasisekė gerokai labiau, kaip ir nuotraukose užfiksuotam amatininkui.

Gintaro gaudytojai juokauja, jog su gintaru yra panašiai kaip su grybais – reikia žinoti, kur ir kada jo galima rasti. Reikia ir palankių sąlygų bei sėkmės.

Patariama gintaro ieškoti po audrų, kuomet oras jau aprimęs, tačiau bangos dar siekia apie 1 metrą. Stiprios audros išjudina Baltijos jūros dugne slypinčius gintaro klodus, dažnai įsipainiojusius tarp dumblių, žolių.

Praėjusią savaitę pajūrį siaubė lietūs ir stiprūs vėjai. Jo greitis buvo pasiekęs 22-24 m/s greitį, jūroje bangų aukštis siekė 5-6 metrus.

Komentarai: 2

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Skanumėlis

Video

00:21
01:13
04:47

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje