Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 11d. 08:44

Rekordinis savaitgalis Palangoje: paplūdimyje – apie pusė milijono poilsiautojų

Poilsiautojai Palangoje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Poilsiautojai Palangoje

Visą savaitgalį laikęsi karšti orai į pajūrį pritraukė ne vieną tūkstantį poilsiautojų. Į paplūdimį sugužėję žmonės visiškai pamiršo apsaugines veido kaukes ir rekomendacijas laikytis saugaus atstumo.

Savaitgalį oro temperatūrai pasiekus 30 °C, o vandens temperatūrai įkaitus iki 21 °C, poilsiautojai patraukė į pajūrį. Pasak gelbėtojų, tiek daug žmonių šį vasaros sezoną dar nėra buvę, o paplūdimiuose besiilsintys žmonės apie pavojų sveikatai ar saugaus atstumo laikymąsi net negalvojo.

„Savaitgalį pas mus buvo didžiuliai srautai žmonių, neįmanoma buvo laikytis saugaus atstumo. Mes paplūdimyje preliminariai suskaičiavome apie pusę milijono poilsiautojų, tai apie kokį atstumą mes galime kalbėti? Gelbėtojai net su sausumos transportu negalėjo pravažiuoti pro paplūdimį, teko patruliuoti iš vandens“, – tikino Palangos gelbėtojų tarnybos vadovas Jonas Pirožnikas.

Darbo nestigo

Kurorto paplūdimyje kiekvieną dieną patruliuoja gelbėtojai, kurie ne tik stebi poilsiautojus, bet ir suteikia jiems pirmąją pagalbą.

„Dėl didžiulio kiekio žmonių gelbėtojai vaikščiojo pėstute, stebėjo vaikus, girtus ir vartojančius alkoholį asmenis įspėjo. Nors draudimas vartoti alkoholį paplūdimyje įsigaliojo dar šių metų pradžioje, tačiau žmonės į tai nekreipia dėmesio“, – sakė J.Pirožnikas.

Gelbėtojų vadovo teigimu, šį savaitgalį pasitaikė ir incidentų. Teko gelbėti vyrą iš moterų pliažo, kuriam buvo nustatytas 2,5 promilių girtumas.

„Iš moterų pliažo ištraukėme vyriškį, su drabužiais ir girtą. Jis nuėjo į moterų pliažą pažiūrėti nuogų moterų. Priplaukiau su vandens motociklu, už rankos paėmiau ir ištraukiau“, – pasakojo J.Pirožnikas.

Taip pat savaitgalį paplūdimyje pasiklydo 12 vaikų, o vieną moterį, be sąmonės, gelbėtojai perdavė medikams, spėjama, kad ji galėjo gauti šilumos arba saulės smūgį.

Gelbėtojai primena, kad siekdami išvengti pavojaus gauti saulės ar karščio smūgį, leidžiantieji laiką paplūdimyje turėtų nepamiršti gerti daug skysčių, dėvėti galvos apdangalus bei teptis apsauginiais kremais nuo saulės.

Vakarų ekspresas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Video

09:46
06:04
19:27

Esports namai

URBAN˙/

Debiutas
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje