Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 10 13, 10:08

Rudeniškam pasivaikščiojimui Plungės apylinkėse: nuo didžiulio parko iki įspūdingų piliakalnių

Nesuklysime sakydami, kad ruduo – vienas spalvingiausių ir gražiausių metų laikų, kuomet norisi kuo dažniau išeiti pasivaikščioti ir mėgautis įspūdinga gamta. Šį kartą rudens pasivaikščiojimams kviečiame į Plungės apylinkes, rašoma Plungės turizmo informacijos centro pranešime spaudai.
Ruduo Plungės apylinkėse
Ruduo Plungės apylinkėse / S.Kasmauskienės, R.Dovilčio, Plungės TIC archyvo nuotr.

Plungės dvaro parkas

Plungės dvaro parko teritorija siekia beveik 60 hektarų. Pagrindinė parko alėja prasideda nuo pagrindinių parko vartų ir palydi lankytojus iki Žemaitijos Versaliu vadinamų rūmų. Šalia rūmų – tvenkinys, o jo viduryje dvaro paslaptis saugo deivės Afroditės skulptūra.

Visas Plungės dvaro ansamblis apsuptas šimtamečių parko medžių, kurie šiuo metu jau pasipuošę auksiniais lapais. Žinomiausias iš jų – Perkūno ąžuolas, menantis vaidilutės Galindos meilę. Takeliai parke vingiuoja tarp įvairiausių medžių ir krūmų, o išskirtinį kraštovaizdį parkui suteikia kaskadiniai tvenkiniai, tekanti Babrungo upė ir kiti parko teritorijoje esantys dvaro statiniai ir paminklai.

Plungės TIC archyvo nuotr. / Plungės dvaro parkas
Plungės TIC archyvo nuotr. / Plungės dvaro parkas

Plungės jūros pakrantė

Nuo šių metų pavasario Plungės miesto vakarinėje dalyje lankytojus džiugina dar vienas didelis traukos objektas – sutvarkyta Plungės jūros pakrantė. Gandingos hidroelektrinės tvenkinys buvo suformuotas dirbtinai, dažnai vietinių ir atvykstančiųjų vadinamas „jūra“. Pakrantė – nauja ir šiuolaikiška pramogų ir poilsio oazė mieste.

Rudenio šiluma ir saule čia gali mėgautis visi: vaikai – žaidimų aikštelėje, jaunimas – „kybant“ lajų tako tinkluose, o suaugusieji – vaikštinėjant, sėdint ant suolelių, sportuojant ant treniruoklių ar tiesiog besidžiaugiant vaizdu nuo apžvalgos aikštelės.

Plungės TIC archyvo nuotr. / Plungės jūros pakrantė
Plungės TIC archyvo nuotr. / Plungės jūros pakrantė

Nausodžio, Varkalių piliakalniai

Šiek tiek pavažiavus nuo Plungės, rudenėjančiais takeliais galima pasivaikščioti prie Nausodžio, Varkalių piliakalnių. Abu piliakalniai yra Babrungo upės kairiajame krante. Čia sutvarkyti takai, įrengti laiptai, kuriais galima pasiekti piliakalnio viršų.

Pasakojama, kad šiuose piliakalniuose mėgo lankytis Plungės dvaro valdytojas – kunigaikštis Mykolas Oginskis. Rugsėjo mėnesį jis čia švęsdavo savo vardines. Šventės metu ant vieno kalno būdavo lauko virtuvė, o ant kito grodavo Plungės ir Rietavo muzikos mokyklų orkestrai.

 R.Dovilčio nuotr. / Nausodžio, Varkalių piliakalnis II, vad. Pilale
R.Dovilčio nuotr. / Nausodžio, Varkalių piliakalnis II, vad. Pilale

Gandingos piliakalnis

Šalia Varkalių piliakalnių stūkso dar vienas piliakalnis. Gandingos piliakalnis yra vienas didžiausių ir gražiausių Plungės rajone. Nuo piliakalnio viršaus atsiveria šiuo metu rudeniu alsuojančios Gandingos apylinkės. Pasivaikščiojimo taku piliakalnio papėdėje, palei Babrungo upę, galima ratu apeiti visą piliakalnį, apžiūrėti Gandingos šaltinį, upės viduryje riogsantį 3 metrų ilgio ir pločio velnio akmenį. Pasakojama, kad po šiuo akmeniu slepiami raktai nuo kalne nugrimzdusios pilies durų.

S.Kasmauskienės nuotr. / Gandingos piliakalnis
S.Kasmauskienės nuotr. / Gandingos piliakalnis

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje