Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 6d. 07:45

Šalčininkai nustebino – čia įžiebta karališkiausia šalies Kalėdų eglė

Šventiškai pasipuošę Šalčininkai
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Šventiškai pasipuošę Šalčininkai

Ir Barbora Radvilaitė, ir Bona Sforca, ir karalienė Morta, ir tiesiog Vasilisa Krasa – originali šiųmetė Šalčininkų eglė jau įgijo daug vardų komentaruose socialiniuose tinkluose. Iš tiesų tai – Šalčios karalienė, kuri turėtų į šį kraštą atnešti „tikrą“ ir dosnią žiemą, aiškina idėjos autoriai.

Šalčininkų kraštas poetiškai dar vadinamas Šalčios žeme. Turtingos istorijos regionas šiemet didžiuojasi ir didinga egle – pagrindinėje miesto aikštėje iškilo 14,5 m aukščio Šalčios karalienė, nutvieksta 1,5 tūkst. lempučių.

Šalčininkų šventinė pažiba šiemet vadinama viena originaliausių Kalėdų eglių – kartu su medine Rokiškio egle ir pasakiškomis Širvintų dekoracijomis.

Idėjos pagrindinei 2018-ųjų Kalėdų eglei buvo gvildenamos kone visus metus. „Šių metų idėja dėl Šalčios karalienės eglės, kaip pagrindinės Šalčininkų miesto, o kartu ir viso rajono eglės, negimė per vieną dieną“, – 15min teigė Šalčininkų seniūnijos seniūnas Gžegožas Jurgo.

„Pasibaigus kalendoriniams metams, Šalčininkų rajono meras Zdzislavas Palevičius visuomet ragina seniūnus išanalizuoti gyvenamųjų vietovių papuošimus, įvertinti, kas pasiteisino ir ką reikėtų tobulinti. Įžiebus praeitų metų Kalėdų eglę, buvo klausomasi papuošimo atsiliepimų, komentarų, pasiūlymų“, – aiškino jis.

Rugsėjo mėnesį buvo grįžta prie šventinių papuošimų analizės, pradėti vertinti siūlomi eskizai, vizualizacijos. Vienas iš jų ir buvo vizija, kad eglė turėtų virsti karaliene.

Sudominęs pasiūlymas buvo tobulinamas, ir sumanymą realizuoti buvo patikėta konkursą laimėjusiais UAB „Lumidėja“.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Šventiškai pasipuošę Šalčininkai
Luko Balandžio / 15min nuotr./Šventiškai pasipuošę Šalčininkai

„Kaip žinia, pastaraisiais metais gruodį sunku pavadinti tikrąja žiema: eglės įžiebiamos, bet trūksta sniego ir „žiemiškos“ nuotaikos. Todėl tikimės, kad Šalčios karalienė, kaip dera tikrai karalienei, bus kilni, dosni dovanomis, gerais darbais, atneš sniegą, gerą nuotaiką ir sukurs tikrą šventę Šalčininkų gyventojams ir jo svečiams“, – viltimis dalijosi G.Jurgo.

Kaip 15min informavo Šalčininkų rajono savivaldybė, Kalėdų eglė savivaldybei atsiėjo 19 810 Eur, verslininkai apmokėjo eglės puošimo išlaidas. „Įdomu tai, kad savivaldybė sulaukia skambučių dėl paramos skyrimo šventiniam papuošimui ir po eglės įžiebimo“, – pasidžiaugė G.Jurgo.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Šventiškai pasipuošę Šalčininkai
Luko Balandžio / 15min nuotr./Šventiškai pasipuošę Šalčininkai

Nors Šalčininkai – vos už gero pusvalandžio kelio nuo Vilniaus, daugeliui tai neatrasta vieta, kažkuo kitokia ir nepažinta. Apie šio krašto savitumą šiemet prabilta ir Lietuvos nacionalinio dramos teatro jaunųjų kūrėjų spektaklyje „Nežinoma žemė. Šalčia“. Prieškalėdinis laikotarpis dovanoja puikų pretekstą nuvykti susipažinti su šiuo miestu.

Ne tik Šalčios karalienė čia kuria šventinę nuotaiką. Miesto centre lempučių girliandomis pratryško ir fontanas, o aplink Adomo Mickevičiaus paminklą augantys medeliai pasidabino švieselėmis. Nušvito ir vienos pagrindinių Šalčininkų Vilniaus ir Mokyklos gatvės, savivaldybės pastatas, o įvažiuojančius į miestą svečius pasitinka šventiškai pasipuošę miesto ženklai. Be to, prie šventinės miesto nuotaikos prisidėjo ir Šalčininkų kultūros centras, pasipuošęs grojančiais angelais.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Šventiškai pasipuošę Šalčininkai
Luko Balandžio / 15min nuotr./Šventiškai pasipuošę Šalčininkai

„Šiuo metu vyksta Šalčininkų miesto parko puošimo darbai, o tradicinės eglės mėgėjams gruodžio viduryje jame bus įžiebta tikroji kirstinė Kalėdų eglė, prie kurios taip pat vyks Naujųjų Metų sutiktuvių šventė“, – žadėjo savivaldybės atstovė. Kaip ši eglė atrodys – kol kas paslaptis.

Beje, šiemet, kaip ir praėjusiais metais, vėl pramogauti kvies ledo čiuožykla – ji parke pradės veikti žiemai įsibėgėjus. „Tad tiek vietos gyventojams, tiek miesto svečiams bus malonu pasivaikščioti ir praleisti laiką Šalčininkuose“, – į miestą kvietė G.Jurgo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje