Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 17d. 14:04

Saulė lydima rudeniop: Juodkrantėje liepsnos nendrinės skulptūros

Gintaro įlanką puošiančios nendrinės skulptūros netrukus bus sudegintos.
KNNP nuotr. / Gintaro įlanką puošiančios nendrinės skulptūros netrukus bus sudegintos.

Šią vasarą keliaujantieji per Kuršių neriją ir stabtelėję Juodkrantėje galėjo išvysti 5 Gintaro įlanką puošusias nendrines skulptūras. Rugsėjo 22 d., per Rudens lygiadienį, kuomet diena susilygina su naktimi, o vasaros saulė išlydima rudeniop, šios skulptūros atgis liepsnose.

Ypatingą šviesų ir ugnies reginį lydės grupės „Undan“ baltiškojo folkloro muzikinės interpretacijos. Jos, kaip ir grupės pavadinimas (verčiant iš senosios prūsų kalbos – „vanduo“), panardins į spalvingą muzikinę kelionę, jungiančią liaudies dainų gelmę su šiuolaikinės muzikos variacijomis. Paklydusieji po Gintaro įlanką, galės renginį stebėti menininko Lino Kutavičiaus (Lightforms) šviesos sūpynėse.

Kartu su Pamario krašto folkloro ansambliais „Giedružė“ ir „Aušrinė“ bus paminėtos Baltų vienybės ir Europos paveldo dienos.

Skulptūrų autorius sujungė viena tema – „Baltų ženklai“. Ja buvo siekiama ieškoti bendrų kuršiškos (baltų) praeities sąlyčio taškų visame regione. Rudens lygiadienio vakarą ugnis apsigyvens šiose lietuvių ir latvių skulptūrose:

„Aušros medis“ (Aušra Jasiukevičiūtė, LT)

„Bitininkas Gintas su Perkūno ženklu“ (Reda Uogintienė, LT)

„Kuršių galia“ (Agnese Rudzite Kirillova, LV)

„Pasaulio medžio šlamėjimas“ (Povilas Sorys, LT)

„Sagė“ (Zigmunds Vilnis, LV)

Renginio metu bus tęsiama ir vienkartinio plastiko mažinimo akcija Kuršių nerijoje. Juodkrantės bendruomenė atsinešusius savo nevienkartinius puodelius vaišins karšta arbata. Šia iniciatyva skatinama keisti kasdienius įpročius keičiant juos draugiškesniais gamtai.

Organizatorius: Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija. Projektą iš dalies finansuoja: Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Neringos savivaldybė. Projekto partneriai: Liudviko Rėzos kultūros centras, „Smiltynės perkėla“, Nidos kultūros ir informacijos centras „Agila“, Lightforms.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:06
01:03
01:42

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje