Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 07 05, 12:04

Savaitgalį atidaromas didžiausias vasaros gėlių festivalis: žavės spalvų ir pramogų gausa

Pakruojo dvare šį savaitgalį prasideda jau ketvirtasis vasaros gėlių festivalis „Vasarvidžio nakties sapnas. Chaosas“. Tai – didžiausias Šiaurės Europoje gėlių ir milžiniškų skulptūrų festivalis, kasmet stebinantis drąsiais kūrybiniais sprendimais. Šiemet laukia unikali gėlių spalvinė gama, šiuolaikinės gėlininkystės augalų derinių provokacijos ir tiesiog utopinė žiedų gausa, rašoma pranešime spaudai.
Pakruojo dvaras
Pakruojo dvaras / Pakruojo dvaro archyvo nuotr.

Šių metų, V.Šekspyro pjesės „Vasarvidžio nakties sapnas“ įkvėpto, festivalio tema – chaosas, todėl jis sužavės ypač drąsiai, netgi iš pirmo žvilgsnio nederančiai suderintomis gėlių spalvomis ir augalų rūšimis. Pasak dvare vykstančių gėlių festivalių sumanytojos ir kūrėjos Kristinos Ivančenko: „Šią vasarą dvarą išpuošiame ne tik gėlėmis, tačiau ir gausa daržovių, vaisių, smilgų ir įvairių žolinių augalų. Gėlynuose tarp margaspalvių gėlių žiedų netikėtai išryškėja daržovių žiedų ir lapijos grožis“.

Pakruojo dvaro archyvo nuotr. / Pakruojo dvaras
Pakruojo dvaro archyvo nuotr. / Pakruojo dvaras

„Kaip pavyzdį galima pateikti, kad tarp ryškių petunijų puikuojasi tarsi karaliai moliūgai, didieji rabarbarai, sirpstantys pomidorai, dygliuoti artišokai bei miško žemuogės. Kiekvienas dvaro gėlynas, ornamentas ar vingis šiemet atskleidžia savitą, „šekspyrišką“, augalijos harmoningą chaosą“, – apie pagrindinę šiųmečio festivalio idėją pasakoja dvaro kūrybos vadovė.

Gėlių festivalis šiemet, kaip ir įprasta, stebins kūrybiniais sprendimais ir atradimais. Be gėlių ir daržovių darnios visumos, ypatingas dėmesys šiais metais skiriamas istorinių pastatų puošybai, kur gėlių instaliacijos iškilusios į keliasdešimties metrų aukštį ir žavi pačiomis įvairiausiomis žiedų spalvomis bei perspektyvomis.

Festivalio šūkis – „Amor vincit omnia“, kuris išvertus iš lotynų kalbos reiškia „Meilė nugali viską“. Romėnų poeto Vergilijaus ištarta, viena garsiausių pasaulyje frazių, dvaro teritorijoje šią vasarą iškyla kaip įspūdinga 40 metrų ilgio ir 6 metrų aukščio gėlių skulptūra, nes būtent meilė sukuria harmoniją šiame festivalyje tvyrančiame chaose, sujungia tai, kas iš pirmo žvilgsnio nedera.

Ketvirtasis gėlių festivalis iki pat rudens tamsumų negailės pramogų visai dienai, kurios apjungs šekspyrišką linksmybę, meilę, intrigas, teatrą, muziką, juoką ir, žinoma, dvaro gyvenimo magiją, apsuptą milijonų žiedų. Daugiau nei 30 istorinių dvaro pastatų komplekse bus galima aplankyti senųjų amatų ir technikos dirbtuves, išvysti senovinius automobilius, karietas ir jomis važinėtis, puoštis dvariškais kostiumais, įsiamžinti XIX a. stiliaus fotoateljė, atrasti tokias vietas kaip Panoptikumas, Bausmių rūsys, daktaro kabineto, laikrodžių ir senųjų žaidimų aparatų ekspozicijas.

Pakruojo dvaro archyvo nuotr. / Pakruojo dvaras
Pakruojo dvaro archyvo nuotr. / Pakruojo dvaras

Stebins ir prieš akis gaivinamos sakalininkystės tradicijos, įtrauktos į UNESCO nematerialaus paveldo sąrašą, treniruojami plėšrieji paukščiai. Mažuosius dvaro lankytojus džiugins dvaro ūkio gyventojai, senovinė karuselė, spalvinga gėlių pilis, žaismingi festivalio personažai ir žymusis dvaro gyventojas – kupranugaris.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje