Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 1d. 13:46

Savaitgalio išvykai: Dzūkijos gidas

Dzūkija
Realisbeautifulstock.lt nuotr. / Dzūkija

Prasidėsiantis pavasaris reiškia ir savaitgalio išvykų pradžią. Tie, kas ieško autentiškų Lietuvos kampelių, bent vieną savaitgalį privalo skirti Dzūkijai – pelnytai laikomai vienu gražiausiu Lietuvos regionų. Toliau – lankomiausi ir keliautojų labiausiai mėgstami Dzūkijos objektai, kuriuose – gamta, istorija ir pramogos.

Drevinės bitininkystės ekspozicija, įsikūrusi Musteikos kaime

Drevinės bitininkystės ekspozicija – senovinių avilių bitynas. Šie aviliai yra kitokie nei šiuolaikiniai žmonės juos įpratę matyti, nes įrengti kelmuose. Šiltuoju metų laiku bityne galima išvysti, kaip prižiūrimos bitės, surenkamas ir tvarkomas medus bei vaškas. Lankytojams taip pat suteikiama galimybė sudalyvauti avilių ir bitininkystės įrankių dirbtuvėse, pynimo savaitėje. Aplankyti verta ir patį senovinį Musteikos kaimą ir aplinkinius miškus, kurie yra tarsi ekspozicijos tąsa – ten medžių drevėse gyvena bitės.

Merkinės apylinkės: piramidė, apžvalgos bokštas, piliakalnis

Realisbeautifulstock.lt nuotr. /Dzūkija
Realisbeautifulstock.lt nuotr. /Dzūkija

Merkinės apylinkių lankymas suteikia progą pasigrožėti gamta, prisiliesti prie istorijos ir aplankyti tariamai stebuklingas vietas. Pasigrožėti gamta galima užlipus į 26 m aukščio Merkinės apžvalgos bokštą. Iš bokšto matomas Nemuno kraštovaizdžio draustinis, Nemuno ir Merkio santaka, Pastraujo sala, Merkinės tiltas, dalis Merkinės senamiesčio, Merkinės piliakalnis bei Merkinės piramidė.

Pasigrožėjus šiais objektais, verta pamatyti juos iš arčiau. Merkinės piliakalnis gynybiniais tikslais naudotas dar XIV a., tais laikais prie kalvos glaudėsi gyvenvietės. Galiausiai, kone kiekvienas Dzūkijos lankytojas stabteli prie Merkinės piramidės. Merkinės arba Česukų piramidę, kitaip vadinamą „Širdžių šventove“, kasmet aplanko daugiau nei 50 tūkst. žmonių. Šis traukos objektas įsikūrė 2003 m. ir yra taip gausiai lankomas dėl savo tariamų energetinių galių, gydančių ligas, suteikiančių pusiausvyrą.

Druskininkų gydykla

Dabar populiari tarp miestiečių ir miesto svečių, Druskininkų gydykla stovi pirmosios kurorto gydymo įstaigos vietoje – dar 1838 metais čia buvo medinė mineralinio vandens gydykla su 14 vonių. Šiam statiniui sudegus, jo vietoje 1894 m. pastatytos didesnės mūrinės gydyklos. Prieš 16 m. šis pastatas rekonstruotas ir dabar čia veikia 10 purvo, 10 mineralinių vonių, sūkurinės, keturkamerinės, purvo aplikacijų kabinetai, povandeninio masažo kabinetai, mineralinio vandens baseinas su povandeninėmis srovėmis, garinė pirtis, poilsio kambariai, mineralinio vandens biuvetė ir kt.

Realisbeautifulstock.lt nuotr. /Druskininkų gydykla.
Realisbeautifulstock.lt nuotr. /Druskininkų gydykla.

„Niekuomet nestovime vietoje – šiuo metu vyksta Druskininkų gydyklos sveikatinimo skyriaus renovacija, po kurios pasiūlysime lankytojams šviesią ir jaukią, pagal naujausias interjero tendencijas bei technologijas įrengtą mineralinio vandens baseino bei gydomojo purvo ir mineralinių vonių, pirčių erdvę“ – naujoves pristato Druskininkų gydyklos vadovas Kęstutis Ramanauskas. Jo teigimu, renovacija vyksta atsižvelgiant į gerąją Baden Badeno miesto Vokietijoje, garsėjančio terminiais vandenims, panašių centrų praktiką bei pavyzdį. Atvykstantiems su šeima gydyklos lankymas yra ypač patogus, nes po vienu stogu yra įsikūręs ir Druskininkų vandens parkas – didžiausias tokio tipo vandens pramogų centras regione, sulaukiantis turistų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio.

Zervynų kaimas

Realisbeautifulstock.lt nuotr. /Zervynų kaimas
Realisbeautifulstock.lt nuotr. /Zervynų kaimas

Zervynų kaimas, rašytiniuose šaltiniuose minimas nuo 1742 m., yra Dzūkijos nacionalinio parko pakraštyje įsikūręs etnografinis kaimas, apgyvendintas dar nuo paleolito laikotarpio. Kaimą sudaro 48 sodybos, kurios kartu laikomos respublikinės reikšmės architektūros paminklu. Tiek kaimo architektūra, tiek jo apylinkės primena laikus, kuomet kaimo gyventojai užsiimdavo medžiokle ir žvejyba, rinko miško gėrybes, pynė iš šiaudų, audė. Dabar tai mėgstama vieta ne tik norintiems prisiliesti prie istorijos, bet ir nusifotografuoti autentiškoje aplinkoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Kviečiame anties

Video

01:50
03:26
01:09

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje