Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 11d. 09:15

Savivaldybė: Kalėdos Vilniuje pritraukė daugiau kaip 500 tūkst. svečių

Kalėdinis bėgimas 2018
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Kalėdinis bėgimas 2018

Per penkias šventines savaites Vilnių aplankė daugiau kaip 500 tūkst. svečių, per 200 tūkst. žiūrovų išvydo kalėdinę 3D pasaką, Kalėdų traukinukas nudžiugino beveik 10 tūkst. laimingų keleivių, Kalėdinės čiuožyklos malonumais mėgavosi per 8 tūkst. čiuožėjų, tūkstančiai atėjo pasigėrėti žiemiška instaliacija virtusiu fontanu Lukiškių aikštėje, o Naujuosius metus prie unikalia 3D vaizdo instaliacija papuoštos Vilniaus katedros varpinės pasitiko apie 35 tūkst. vilniečių ir miesto svečių.

Tokia festivalio „Kalėdos sostinėje 2018“ statistika pasidalijo Vilniaus miesto savivaldybė. Anot jos, šių metų sostinės Kalėdų eglė „Laikas“ buvo įvertinta kaip viena gražiausių eglių pasaulyje, o Vilnius minimas tarp 25 gražiausių kalėdinių miestų.

„Smagu, kad kasmet vis daugiau vilniečių bei verslo atstovų įsitraukia į miesto puošimą, kuria jaukią ir džiugią nuotaiką mieste. Vilniaus kalėdinė atmosfera daro jį dar matomesnį pasaulyje. Gražias tradicijas tęsime ir kitąmet“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas „Kalėdos sostinėje“ projekto vadovas, Vilniaus kultūros centro direktorius Paulius Jurgutis.

Sauliaus Žiūros nuotr./Įžiebta Vilniaus Kalėdų eglė „Laikas“
Sauliaus Žiūros nuotr./Įžiebta Vilniaus Kalėdų eglė „Laikas“

Kalėdų eglė Katedros aikštėje, kaip nurodo savivaldybė, tapo pagrindiniu Kalėdų sostinėje simboliu. 27 m aukščio ir visą Kalėdų miestelį apimanti 50 m pločio meninė kompozicija „Laikas“ esą plačiai buvo išgirta pasaulio žiniasklaidos ir „karaliavo gražiausių kalėdinių puošmenų topuose“.

„Vienas populiariausų JAV kelionių portalų „New York Post“, kurį skaito beveik 80 milijonų žmonių, Vilnių paskelbė vienu iš 9 magiškiausių kalėdinių Europos miestų. Kalėdų eglę „Laikas“ gyrė JAV naujienų portalas „USA Today“ su 135 milijonus per mėnesį siekiančia skaitytojų auditorija, kelionių portalai „Matador Network“ bei „Fodor's Travel“, Belgijos naujienų portalas „Brussels Express“, vienas didžiausių Italijos naujienų portalų „Corriere della Serra“, turintis 78 milijonų mėnesinę auditoriją bei Lenkijos žinių portalas „Wirtualna Polska, – rašoma žiniasklaidai išplatintame pranešime.

„Kalėdiniu sezonu „Go Vilnius“ kvietimu sostinėje lankėsi žurnalistai, tinklaraštininkai ir fotografai iš Jungtinės Karalystės, Vokietijos ir Lenkijos, kurie dalijosi įspūdžiais iš kalėdinio Vilniaus ir pristatė jį savo tūkstantinėms auditorijoms socialiniuose tinkluose, kelionių tinklaraščiuose ir naujienų portaluose.

Džiaugiamės, kad turime ką parodyti Vilniuje šventiniu sezonu, pradedant įspūdingais Kalėdų miesteliais su konceptualiomis eglutėmis, pasipuošusiu miestu, baigiant svetingais viešbučiais ir restoranais. Svečiams iš užsienio Vilnius paliko puikų įspūdį, kuriuo jie dalijosi su tautiečiais kviesdami apsilankyti Lietuvos sostinėje“, – pasakoja „Go Vilnius“ direktorė Inga Romanovskienė.

Vilniaus miesto savivaldybės duomenimis, Kalėdų traukinukas per šių metų žiemos šventes Vilniaus širdyje nuvažiavo per 1900 laimingų kilometrų, atliko 380 šventinių reisų ir nudžiugino beveik 10 tūkst. keleivių, tarp kurių buvo ir 1400 vaikučių iš socialiai remtinų šeimų.

Šventiniai kalėdiniai renginiai vyko 22-jose Vilniaus seniūnijose ir bendruomenėse. Pirmą kartą vieną iš transporto žiedų, esantį prie sostinės Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios, šventiniu laikotarpiu papuošė žiemos instaliacija, kurią sukūrė Vilniaus dailės akademijos studentės.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kalėdinis bėgimas 2018
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kalėdinis bėgimas 2018

Vienas ilgiausių tradicijų Lietuvoje turintis „Eurovaistinės Kalėdinis bėgimas“ šiemet sulaukė rekordinio – daugiau nei 3500 Kalėdų Senelių, snieguolių, nykštukų ir kitokių dalyvių skaičiaus.

Visai šeimai skirta šventė „Sveikas, Seneli Kalėda!“ Vilniaus Katedros aikštėje subūrė visų penkių Lietuvos regionų raudonskruosčius Senelius Kalėdas su palydomis. Šventėje linksminosi ir Kalėdų Senelio pašto paslaugomis naudojosi apie 2 tūkst. vaikučių ir tėvelių.

Trečius metus iš eilės Vinco Kudirkos aikštėje šurmuliuojančioje šventinėje mugėje – Kalėdiniame dizaino skvere – naujausias mados ir stiliaus tendencijas pristatė daugiau nei 100 dizainerių iš Lietuvos ir kviestinių kūrėjų iš kaimyninių šalių. Jų kūrinius apžiūrėjo apie 15 tūkst. mugės svečių.

Kelios dešimtys Vilniaus įmonių bei įstaigų kūrė šventinę nuotaiką savo mieste ir dalyvavo konkurse „Gražiausia Vilniaus kalėdinė vitrina 2018“.

Sauliaus Žiūros nuotr./Kalėdų miestelis Rotušės aikštėje
Sauliaus Žiūros nuotr./Kalėdų miestelis Rotušės aikštėje

Spalvingą Kalėdinę 3D pasaką šiemet išvydo daugiau kaip 200 tūkst. vilniečių ir sostinės svečių. Savitai papasakota „Jėzaus gimimo istorija“ buvo parodyta 20 kartų.

Vilniaus katedros varpinė Naujametinį vakarą Katedros aikštėje buvo papuošta 3D vaizdo projekcijų instaliacija.

„Tarsi atgijusio, iš visų pusių apšviesto Varpinės pastato spalvingomis transformacijomis žavėjosi, šoko ir nuotaikingai Naujuosius 2019 metus pasitiko apie 35 tūkst. žmonių“, – nurodo savivaldybė.

Sauliaus Žiūros nuotr./Įžiebta Vilniaus Kalėdų eglė „Laikas“
Sauliaus Žiūros nuotr./Įžiebta Vilniaus Kalėdų eglė „Laikas“

Tiek Vilniaus Kalėdų eglė „Laikas“, tiek ir naujametinė 3D vaizdo instaliacija ant Vilniaus katedros varpinės, jos žiniomis, sulaukė itin didelio socialinių tinklų vartotojų susidomėjimo: nuotraukomis dalijosi, šių reginių grožį gyrė Jungtinės Karalystės, Lenkijos, Italijos ir kitų šalių vartotojai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje