Dabar populiaru
Publikuota: 2015 balandžio 9d. 08:13

Smūgis turistų kišenei – bilietas į Ventės ornitologijos stotį brangsta penkis kartus

Ventės ragas iš paukščio skrydžio
Nojaus nuotr. / Ventės ragas iš paukščio skrydžio
Vakarų Lietuvos turistų lankoma Ventės rago ornitologijos stotis netrukus nustebins ne tik kardinaliai atsinaujinusia aplinka, modernia paukščių stebėjimo įranga, muziejaus ekspozicija, bet ir kaina už apsilankymą. Bilietas į Ventės rago paukščių žiedavimo stoties teritoriją netrukus pabrangs penkiskart.

Ekskursijos po  Ventės rago ornitologijos stotį pabrangintos aplinkos ministro Kęstučio Trečioko palaiminimu. Iki rekonstrukcijos bilietas į paukščių žiedavimo stotį kainavo 2 litus. Ikimokyklinio amžiaus vaikai stotyje lankydavosi nemokamai.

O štai finišavus rekonstrukcijos darbams bilieto kaina šoktelės iki stulbinamų aukštumų. Suaugusiesiems teks pakloti  3 eurus, vaikams – 2 eurus. Grupėms gido paslaugos kainuos 25 eurai.

„Po rekonstrukcijos atsivers visai kitas vaizdas. Teritorijoje nutiesti takeliai, įrengtos poilsio aikštelės. Stotyje iškilo naujas pastatas, kuriame bus įkurdintas lankytojų informacijos centras, atnaujinta ekspozicija, interaktyvūs pažintiniai portalai. Teritorija didelė ir joje tikrai bus, ką apžiūrėti, tad ir kaina už jos lankymą, natūralu, kad bus didesnė“, – apie brangstančius bilietus pasakojo Ventės ornitologijos stotį valdančio Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus direktoriaus pavaduotojas Ramūnas Grigonis.

Kad rekonstrukcijai skirtos investicijos tikrai vertos smarkiai pabranginto bilieto, muziejininkai įtikinėja skaičiais. Ventės rago žiedavimo stoties atnaujinimas kainavo 3,7 mln. eurų. 85 proc. investicijų – Europos Sąjungos parama. Už šiuos milijonus vykdomus darbus ketinama baigti iki gegužės. O tada laukiama ir lankytojų antplūdžio.

Nojaus nuotr./Ventės ragas pavasarį 2015 m. balandžio 08 d.
Nojaus nuotr./Ventės ragas pavasarį 2015 m. balandžio 8 d.

Tik kad paukščiai į ornitologijos stotį šiemet skrenda nenoriai. Pavasaris ankstyvas, tačiau oras permainingas, tad paukščiai nekelia sparnų į namus.

„Pernai balandžio 8 d. į gaudykles įskrido 800 paukščių. Tai buvo rekordinis skaičius per visą stoties gyvavimo laikotarpį. O dabar per dieną tinkluose randame vos kelis paukščius“, – apie vėlyvą paukščių migraciją pasakojo ornitologijos stoties vadovas Vytautas Jusys.

Pro Ventės ragą, kur yra įsikūrusi ornitologijos stotis, eina didysis paukščių migracijos kelias. Būna parų, kai per Ventės ragą praskrenda iki 300 tūkst. sparnuočių. Nuo įsikūrimo 1929 m. ornitologijos stotyje sužieduota apie 1,4 mln. paukščių, daugiau kaip 200 jų rūšių. 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:20
02:37
01:14:11

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje