Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 16, 16:59

Stebinantis Plungės kraštas: 5 pažintiniai takai, atveriantys nuostabius vaizdus

Pavasarį ir vėl norime sugrįžti į gamtą bei joje pabūti kiek ilgiau. Tam turistai dažniausiai renkasi apsilankymus gamtoje – piliakalnių vietovėse, parkuose bei pėsčiųjų takuose. Šįkart Plungės turizmo informacijos centras suteikia galimybę susipažinti su 5 pėsčiųjų takais, kuriuos verta aplankyti Plungės krašte, norint susilieti su gamta, pažinti jos grožį arba tiesiog gerai praleisti laiką.
Poeto V.Mačernio gimtinės takas
Poeto V.Mačernio gimtinės takas / K.Narkutės-Beniušienės nuotr.

Šeirės takas

Platelių kraštovaizdžio draustinyje įrengtas Šeirės pėsčiųjų takas yra puikus pasirinkimas ramiam pasivaikščiojimui. Ši vieta žavi savo reljefo įvairumu. Vaikščiojant galima apžiūrėti Šeirės mišką, Gaudupio pelkę, Piktežerį, Platelių ežerą bei būdingą krašto florą ir fauną.

Takas įrengtas taip, kad galima ne tik ramiai pasivaikščioti, bet ir patirti tam tikrus pojūčius.

Šeirės tako erdvių infrastruktūra padeda susipažinti su aplinka per regą, uoslę, klausą, lytėjimą ir, žinoma, verčia susimąstyti apie visa tai, kas patiriama. Ši vieta puikiai tinka kiekvienam gamtos mylėtojui.

K.Narkutės-Beniušienės nuotr. / Šeirės pažintinis takas
K.Narkutės-Beniušienės nuotr. / Šeirės pažintinis takas

Viso tako ilgis – 4,1 km, takas taip pat pritaikytas ir neįgaliesiems, jiems sudarytas 1,4 km atstumas. Šalia tako yra stovyklavietė, poilsio, svečių namai, jachtų klubas, kavinė, todėl žingsniuojant galima sustoti ir pailsėti.

Plokštinės takas

Žemaitijos nacionaliniame parke esantis takas įkurtas buvusios sovietinės karinės bazės teritorijoje, šalia Pilelio šaltinio. Šio tako pavadinimas kilęs nuo žmogaus, gyvenusio prie minėto šaltinio, pavardės.

Pats šaltinis įdomus tuo, kad neužšąla net šalčiausią žiemą, neišdžiūsta per didžiausias metų sausras. Lankantis šiame pėsčiųjų take galima pamatyti jau minėtą Pilelio šaltinį, apžiūrėti buvusios karinės bazės teritoriją, kurioje įrengta Šaltojo karo ekspozicija, taip pat pasivaikščioti kalvotomis ir miškingomis krašto vietovėmis.

G.Sidabrienės nuotr. / Plokštinės pažintinis takas
G.Sidabrienės nuotr. / Plokštinės pažintinis takas

Liepijų pėsčiųjų trasa

4 km ilgio žiedinė pėsčiųjų trasa, esanti Liepijų miške, gali sužavėti kiekvieną čia apsilankiusį žmogų. Vietovėje jaučiamas visiškas natūralumas, takas neturi specialiai įrengtos dangos, todėl vaikščioti tenka įprasta miško paklote.

Šis pėsčiųjų takas įrengtas Liepijų kraštovaizdžio draustinio teritorijoje. Botanikai yra nustatę, kad Liepijų kraštovaizdžio draustinyje yra didžiausios plačialapių miškų liepinių skroblynų bendrijos, kurios Žemaitijos nacionaliniame parke labai retos, todėl labai svarbus veiksnys yra tausoti gamtą ir, lankantis draustinyje, suprasti jos reikšmę.

A.Brazdeikytės nuotr. / Liepijų pėsčiųjų trasa
A.Brazdeikytės nuotr. / Liepijų pėsčiųjų trasa

Einant taku įdomiausiose vietose pastatyti informaciniai stendai su pagrindine informacija. Norintys labiau susipažinti su lankoma vieta, gali nemokamai parsisiųsti specialią programėlę „Audio Guide of Zemaitija National Park“, kurioje pateikiamas aiškus maršrutas ir audiogido įrašas.

Paplatėlės takas

Rytinėje Platelių ežero pakrantėje, Paplatėlės kaime, įkurtas 2,3 km pėsčiųjų takas žavi pakelėje stovinčiomis žaismingomis medinėmis skulptūromis. Tai vienintelis Žemaitijos nacionalinio parko takas, kuriame įrengtos tokio tipo skulptūros. Jų pagrindinis išskirtinumas – skulptūrų ilgaamžiškumas. Medinės skulptūros išlikusios nuo XX a. devintojo dešimtmečio, jos sukurtos lietuvių pasakų motyvais.

Dalis skulptūrų pritaikytos vaikų žaidimams ir aktyviam poilsiui, todėl pasivaikščiojimo metu vaikams tikrai nebus nuobodu. Įspūdingos skulptūros kviečia pasidaryti gražias nuotraukas prisiminimui.

S.Kasmauskienės nuotr. / Paplatelės pažintinis takas
S.Kasmauskienės nuotr. / Paplatelės pažintinis takas

Paėjus toliau galima pamatyti apžvalgos bokštą. Užlipus siūlome apžiūrėti įspūdingą peizažą – iš apžvalgos bokšto atsiveria vaizdas į Sultekio tvenkinį ir jį juosiančius nesibaigiančius spygliuočių miškus.

Poeto V.Mačernio gimtinės takas

Besidomintiems lietuvių literatūra šis takas – puiki vieta susipažinti su vieno iš žymiausių XX a. pirmosios pusės lietuvių poetu Vytautu Mačerniu, jo gyvenimu.

Šarnelėje esantis takas neilgas, siekia vos 545 m, tačiau vaikštant galima pajusti nostalgišką poeto egzistenciją. Einant atsiveria Šarnelės kaimo vietovės vaizdai, galima pamatyti šaltinį, perskaityti kelias „Akmenines vizijas“, pastatytas mėgstamiausiose poeto vietose.

Šiose apylinkėse tragiškai nuo atsitiktinės sviedinio skeveldros žuvęs Vytautas Mačernis buvo palaidotas Žvyrynėlio kalnelyje, kur poetas praleisdavo nemažai laiko. Šis takas nuveda prie poeto kapo. Tai atoki vieta, priverčianti susimąstyti, laikytis rimties.

Nuo kalnelio žvelgiant į horizontą atsiveria vaizdas į Mačernių giminės sodybą, kuri matoma maždaug už 300 m. Ten gyveno Vytautas Mačernis su šeima.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje