Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 15d. 16:16

Sukurtas naujas pažintinis takas Vilniuje – pažinkite senuosius kaimus mieste

Senųjų kaimų take
Pavilnių ir Verkių RP direkcijos nuotr. / Senųjų kaimų take

Praėjusią savaitę įvyko pirmasis žygis naujame take, kuriuo eidami susipažinsite su įdomiais senaisiais kaimais Pavilnių ir Verkių regioniniuose parkuose.

Vasaros metu Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos darbuotojai rinko informaciją, ieškojo tinkamų trasų ir kūrė infrastruktūrą naujam takui. Jis šventiškai atidarytas praėjusią savaitę vykusio žygio metu.

Žygiuodami pažintiniu taku dalyviai aplankė istorinius kaimus: Naujuosius Verkius, Verkių Riešę, Staviškes, Turniškes bei Kremplius.

Žygio vedlys papasakojo įvairių istorijų ir pasakojimų apie šiuos, kadaise buvusius kaimus, o šiandien jau Vilniaus miesto gyvenamuosius rajonus.

Keliauti taku galite ir vieni. Parsisiųskite tako žemėlapį ir sekite nuorodas.

Be to, žygiuodami šiuo 10 kilometrų taku praeisite ir pro tarpukariu pradėtą, bet nebaigtą statyti Vilniaus hidroelektrinės vietą. Sužinosite statybų eigą ir kodėl šis projektas nebuvo įgyvendintas.

Numatytoji tako pradžia yra Krempliuose, tačiau jį galite pradėti eiti nuo Jums patogios vietos, pagal laikrodžio rodyklę.

Visas takas yra sužymėtas rodyklėmis. Pasiklysti taip pat neleis ir žemėlapis, kurį galite parsisiųsti į savo telefoną. Take rasite stendus-obeliskus su pagrindine informacija apie lankomus objektus.

Takas yra žiedinis ir skirtas eiti pėsčiomis. Jis driekiasi siaurais miško takeliais, kalvotu Verkių regioninio parko reljefu.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

15:15
01:01:04
06:27

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje