Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 11, 14:13

Susijungę Palangos muziejai kvies sudėlioti istorijos mozaiką

Kviesdami švęsti Tarptautinę muziejų dieną keturi Palangos muziejai susijungia akcijai, kurios kulminacija taps nemokamas dalyvavimas išskirtinėse jų parengtose programose gegužės 18 d.
Palangos muziejai kvies lankytojus susidėlioti istorijos mozaiką
Palangos muziejai kvies lankytojus susidėlioti istorijos mozaiką / Organizatorių nuotr.

Pirmą kartą visi kurorto muziejai – Palangos gintaro muziejus, Jono Šliūpo muziejus, Antano Mončio namai-muziejus bei Palangos kurorto muziejus susitelkė bendram tikslui ir kvies lankytojus juos atrasti kaip visumą. Ne konkuruojant, o papildant vienas kitą, kiekvienas iš jų lankytojams paruošė keturias nemokamas programas apie Palangą. Nuo gegužės 11 d., miesto svečiai ir gyventojai kviečiami dalyvauti akcijoje „Sudėliok Palangos istorijos mozaiką“. Apsilankę kiekviename muziejuje lankytojai specialiame žemėlapyje įklijuos lipduką. Per savaitę sudėlioję istorijos mozaiką – apsilankę visuose muziejuose – bus kviečiami dalyvauti muziejų dienai skirtuose šventiniuose renginiuose.

Jono Šliūpo muziejus pasakos istorijas apie tarpukario Palangą: apie tai, kokiais rūpesčiais gyveno Palangos gyventojai tarpukaryje, kokie buvo poilsiautojų įpročiai, mados ir pasilinksminimai, kokių pikantiškų istorijų jiems nutikdavo. Po ekskursijos svečiai bus kviečiami piknikui muziejaus kiemelyje, kur, skambant gyvai muzikai, vaišinsis arbata ar cikorijos kava.

Palangos gintaro muziejus kvies stabtelėti trijose ekskursijos stotelėse, kuriose bus atskleistos gintaro paslaptys, į jį naujai bus kviečiama į Karinos Kazlauskaitės provokuojančioje parodoje, o Mėlynajame salone bus galima pavartyti virtualų Tiškevičių šeimos ir rūmų istorijos albumą.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Antano Mončio namai-muziejus
Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Antano Mončio namai-muziejus

Antano Mončio namų-muziejaus lankytojai nuolatinėje ekspozicijoje galės pamatyti tai, ką A. Mončys kūrė, panaudodamas gintarą, o visus darbus su gintaru atradusieji mažieji lankytojai bus apdovanoti knyga „Antano Mončio kūrybos palikimas Palangoje“. Muziejaus svečiams taip pat bus parodytas ukrainiečių režisieriaus Aleksandr Dirdovsky filmas „Allusion“.

Palangos kurorto muziejus pakvies lankytojus į pasivaikščiojimą „Anapilio paslaptys“ apie mistiškiausios pajūrio vilos ir jos savininkų gyvenimų istorijas, kurias iki šiol gaubia mistika, legendos ir šiurpūs pasakojimai, o ekskursijos dalyvius, žadama, lydės paslaptingas pakeleivis.

„Gatvės gyvos“ nuotr./Restauruota vila „Anapilis“ – vienas įsimintiniausių Palangos medinės architektūros pavyzdžių
„Gatvės gyvos“ nuotr./Restauruota vila „Anapilis“ – vienas įsimintiniausių Palangos medinės architektūros pavyzdžių

Gegužės 18d. nemokamų ekskursijų bilietas - žemėlapis su keturių muziejų lipdukais. Išsamesnė informacija – akcijos žemėlapyje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje