Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 07 01, 16:20

Šv. Jokūbo kelias jau ir Vakarų Lietuvoje

Pernai, visame pasaulyje minint Šv. Jokūbo metus, Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras kartu su partneriais iš 10 Vakarų Lietuvos turizmo informacijos centrų, Lietuvos kultūros tarybai pateikė paraišką „Šv. Jokūbo kelias Vakarų Lietuvoje“, rašoma pranešime spaudai.
Šv. Jokūbo kelias Vakarų Lietuvoje
Šv. Jokūbo kelias Vakarų Lietuvoje / Klaipėdos rajono TIC nuotr.

Šv. Jokūbo kelias – tai piligriminis pėsčiųjų kelias, jungiantis Lietuvą su bendru Šv. Jokūbo kelio tinklu, besitęsiančiu į Santjago de Kompostelą (isp. Santiago de Compostela) Ispanijoje, kur, manoma, yra palaidotas apaštalas Jokūbas.

1987 m. spalio 23 d. Europos Taryba paskelbė Santjago de Kompostelos deklaraciją, kurioje nutarta, kad Šv. Jokūbo kelias ir jo atšakos visoje Europoje yra pirmasis Europos kultūros kelias. Europos Tarybos Kultūros kelių instituto sprendimu sertifikuotas Šv. Jokūbo piligrimų kelias Lietuvoje su visomis keturiomis jo atšakomis: Žemaitijos / Karaliaučiaus, Šiaulių, Kauno ir Vilniaus. Viena iš atšakų eina per Vakarų Lietuvą, tad nutarta ją paženklinti ir pritaikyti piligrimams.

Klaipėdos rajono TIC nuotr. / Šv. Jokūbo kelias Vakarų Lietuvoje
Klaipėdos rajono TIC nuotr. / Šv. Jokūbo kelias Vakarų Lietuvoje

Bendradarbiaujant su Vakarų Lietuvos turizmo informacijos centrais, vietos bei tikinčiųjų bendruomenėmis, seniūnijų ir regioninių parkų darbuotojais šią vasarą Vakarų Lietuvoje baigiamas ženklinti Šv. Jokūbo kelias. Jo pradžia – Telšiuose, o pabaiga – Seredžiuje (Jurbarko r.). Kelias eina per Telšių, Plungės, Kretingos, Klaipėdos, Šilutės, Šilalės, Tauragės ir Jurbarko rajonų, Palangos ir Klaipėdos miesto savivaldybes.

Klaipėdos rajono TIC nuotr. / Šv. Jokūbo kelias Vakarų Lietuvoje
Klaipėdos rajono TIC nuotr. / Šv. Jokūbo kelias Vakarų Lietuvoje

Visas maršrutas Vakarų Lietuvoje driekiasi apie 460 km. Jį sudaro 19 skirtingo ilgio atkarpų. Keliaujant jomis, atrasite gražiausius Vakarų Lietuvos kampelius, Baltijos jūros pakrantę, pažintinius takus, gamtos paveldo objektus, kopsite į piliakalnius, aplankysite bažnyčias, muziejus, pilis ir kitus reikšmingus kultūros paveldo objektus.

Kiekvieno etapo pabaigoje pateikiami nakvynės vietų, kuriose laukiami piligrimai, pasiūlymai. Kai kurie etapai turi ir tarpines nakvynės vietas. Taip pat kiekviena atkarpa turi aprašymą, o prireikus daugiau informacijos keliaujantiems visada pagelbės turizmo informacijos centrai, esantys šiame kelyje.

Klaipėdos rajono TIC nuotr. / Šv. Jokūbo kelias Vakarų Lietuvoje
Klaipėdos rajono TIC nuotr. / Šv. Jokūbo kelias Vakarų Lietuvoje

Šv. Jokūbo kelias Vakarų Lietuvoje paženklintas specialiu visoje Europoje vienodu Šv. Jokūbo kelio ženklu – geltona kriaukle mėlyname fone. Tiesa, Telšių mieste ir rajone, Palangos bei Klaipėdos miesto savivaldybėse Šv. Jokūbo kelio ženklų nutarta atsisakyti dėl vizualinės taršos. Tačiau per šias savivaldybes driekiasi virtualus maršrutas. Nepasiklysti padės ant kai kurių ženklinimo stulpelių esantys QR kodai, kuriuos nuskenavus gaunama visų atkarpų ir apgyvendinimo vietų informacija bei bendras kelio žemėlapis.

Visas Šv. Jokūbo kelio žemėlapis ir atkarpų aprašymai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje