Dabar populiaru
Premjera
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 16d. 18:26

Šventė visą vasarą: Šlapaberžei – 650, Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčiai – 160

Šlapaberžės Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčia
Dimitrijaus Kuprijanovo/www.rinkosaikste.lt nuotr. / Šlapaberžės Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčia
Šiais metais Kėdainių rajono Dotnuvos seniūnijos Šlapaberžės kaimas mini garbingą 650 metų jubiliejų. Ta proga vietos bendruomenė šventė ne vieną, ne dvi dienas, o visą vasarą, mat kaime buvo organizuojami šventiniai susitikimai. Beje, Šlapaberžės Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčiai šiais metais sukanka 160 metų.

Romansų vakaras

Šventiniai susitikimai Šlapaberžėje prasidėjo dar birželio mėnesį – vyko romansų vakaras su aktore Larisa Kalpokaite.

„Renginys buvo tikrai nepaprastas, nes ir mūsų svečias buvo tikrai neeilinis. Puiki asmenybė, puiki aktorė, puikus ir labai įdomus žmogus.

Mūsų žmonėms tai didelė šventė ir puikus įvykis“, – džiaugėsi šio kaimo idėjų generatorė, veiklioji bendruomenės pirmininkė Nijolė Kanapinskienė.

Tautiška giesmė

Liepos 6-ąją šlapaberžiečiai kartu su Šlapaberžės moterų vokaliniu ansambliu „Berželis“ giedojo Tautišką giesmę.

Prie šlapaberžiečių prisijungė ir Kėdainių armonikierių kapela „Dobilėlis penkialapis“. Tą vakarą vietos gyventojai dainavo dainas, klausėsi muzikos ir vaišinosi jubiliejiniu tortu. Susitikime netrūko geros nuotaikos, kalbų ir šypsenų.

Kartu su partneriais

Liepos 10 dieną Kėdainių socialinės globos namų renginių salėje vyko kultūros projekto „Šventiniai susitikimai“ renginys, kuriame globos namų meno raiškos studija „Vita Brevis“ visiems susirinkusiems skyrė šokio sveikinimą, o Kauno muzikos ansamblis „Ainiai“ atliko muzikinę programą „Retro metro“.

„Mes labai džiaugiamės draugyste su socialinės globos namais. Labai džiaugiamės, kad tokie namai yra būtent mūsų kaime. Tikimės ir ateityje su jais draugauti ir bendradarbiauti“, – šypsojosi N.Kanapinskienė.

Duoklė vaikams

Vaikai yra mūsų kaimų ir miestelių ateitis, todėl Šlapaberžės bendruomenės centras rugpjūčio 13 dieną surengė šventę, kuri buvo skirta mažiesiems kaimo gyventojams, jaunimui, jų tėveliams bei seneliams.

Į kaimą atvyko Naisių vasaros teatro kolektyvas. Po spektaklio vaikus užėmė animatorių grupė „Dokipoki personažai“.

„Kiek daug mūsų kaime yra vaikų! Labai džiugu, kad jie taip mielai dalyvavo renginyje.

Jaunimui ir vaikams tokių švenčių tikrai reikia. Labai džiaugiamės girdėdami gerus atsiliepimus, džiaugiamės, kad visiems labai patiko“, – kalbėjo bendruomenės vadovė.

Bažnyčios sukaktis

Šventinių susitikimų seriją vainikavo rugsėjo 5 dieną paminėta Šlapaberžės Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčios 160 metų sukaktis.

Ta proga buvo aukojamos iškilmingos šventosios Mišios, vyko klasikinės muzikos koncertas bei agapė bažnyčios šventoriuje.

„Šiandien yra ta akimirka, kai kiekvienas galime prisiliesti prie mūsų bažnyčios istorijos.

Šioje bažnyčioje meldėsi mūsų seneliai, mūsų proseneliai. Kiek ši bažnyčia matė gražių dalykų, kiek ši bažnyčia matė mūsų skausmų.

Tačiau tai – tik pastatas. Jis ir liks pastatu – sienolėmis. Tačiau Dievui sienų nereikia. Dievui reikia jūsų. Jei šiuose suoluose būtų tuščia, tai kam tas pastatas, kam tas visas grožis?

Į bažnyčią mes atnešame tai, kas yra mums brangiausia – savo širdį. Čia mes atnešame tai, kas mus padaro žmonėmis.

Viskas prasideda ir baigiasi čia – Dievo namuose“, – pažymėjo kunigas klebonas Gražvydas Geresionis.

Dėkojo visiems

Šlapaberžės bendruomenės pirmininkė N.Kanapinskienė dėkojo visiems ir kiekvienam, kurie savo darbu ir buvimu prisilietė prie gražių šventinių susitikimų.

„Dėkoju visiems susirinkusiems į šventinius renginius. Tikiuosi, kad mums visiems šie susitikimai paliko daug gražių, malonių šventinių prisiminimų.

Dėkoju projekto partneriams – Kėdainių socialinės globos namų kolektyvui už dalyvavimą ir bendrystę, už suteiktas papuoštas patalpas ir pagalbą organizuojant renginius.

Labai nuoširdžiai dėkoju Skaistei ir Artūrui Čemalonskams už netikėtą ir malonų siurprizą vaikų šventei.

Dėkoju ir mažiesiems talkininkams, kurie prisidėjo prie pasiruošimo darbų, skirtų vaikų šventei.

Noriu padėkoti moterų ansambliui „Berželis“ už gražias dainas.

Noriu padėkoti Skirmantui Pavoliui už šventinius fejerverkus bei Rimantui Karošui ir Daliai Draudvilienei už saldžias dovanas.

Dėkoju Jums visiems prisidėjusiems prie projekto „Šventiniai susitikimai“, nes gera visiems kartu dirbti bendram tikslui ir daryti gerus darbus“, – sakė bendruomenės pirmininkė N.Kanapinskienė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

rinkosaikste.lt
Temos: 2 Bažnyčia Šventė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

03:08
07:33
00:20

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje