Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 13d. 12:06

Šventinis savaitgalis Neringoje: įvažiavimo lengvata, šviesos šventė ir „Stintapūkio“ tradicijos

„Stintapūkio“ šventė Neringoje
Domo Rimeikos nuotr. / „Stintapūkio“ šventė Neringoje

Aistringi įspūdžių kolekcionieriai artėjantį savaitgalį kviečiami apsilankyti Neringoje, kur vyks pamario krašto tradicijas pristatanti „Stintapūkio“ šventė, mistiškais šviesos elementais nušvis Raganų kanas ir Juodkrantės pamarys, o Vasario 16-ąją į Kuršių nerijos dangų kils trispalviai aitvarai.

Kaip praneša kurorto savivaldybė, šventinį rūbą besivelkanti Neringa duris savo svečiams atveria itin plačiai – taikydama vietinės rinkliavos už įvažiavimą lengvatą. Įvažiuoti į Neringą nemokant vietinės rinkliavos bus galima visą parą.

Vietinės rinkliavos mokestis nebus taikomas visiems, į Neringą įvažiuojantiems lengvaisiais automobiliais nuo vasario 14-osios 12 val. iki vasario 15-osios 12 val.

Atvykus į Neringą, pirmasis sustojimas būtinai tūrėtų būti Juodkrantėje, kur vasario 14 – 16 dienomis vyks šviesų šventė „Švytinčių sakmių kalnas“. Jau antrąjį kartą tapdama Klaipėdos šviesų festivalio dalimi Neringa vėl prakalbins Raganų kalno skulptūras. Šiais metais bus apšviesta dvigubai daugiau skulptūrų – 24-keturios. Nuo praėjusios savaitės Juodkrantėje vizituoja Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto studentai, kurių pagalba Juodkrantės raganos ir velniai kels jiems kiek neįprastą – šviesos puotą. Pamaryje sušvis suomio menininko Aleksander Reichstein projektas pavadinimu „Metamorfozės“.

Menines šviesos instaliacijas bei Raganų kalno šviesas bus galima išvysti nuo 17 val. iki 24 val. Bus organizuojamos ir ekskursijos, numatomi papildomi vietinio susisiekimo autobusai, vešiantys iš Smiltynės.

Tradicinė „Stintapūkio“ šventė savaitgalį užsibūti kvies ir Nidoje. Tradicinis poledinės žvejybos būdas – bumbinimas į žvejų ir žūklautojų prieglobstį vilios stintas, o į kurorto gyventojų ir svečių gyvenimus atves džiugių potyrių. Visą savaitgalį veiks „Stintapūkio“ kelio šventinis meniu, kviesiantis ragauti Neringos kavinių ir restoranų ypatingų žuvies patiekalų. Šventė pažers šūsnį įvairiausių pramogų, iš kurių širdžiai mielą užsiėmimą galės atrasti kiekvienas – vyks visai šeimai skirtos edukacijos, sporto rungtys. Šventinį šurmulį kurs vietos folkloro kolektyvai, pristatysiantys žvejiškus papročius ir tradicijas bei kviesiantys išmokti liaudiškų šokių. Pirties mėgėjai ir šiemet turės progą pasikaitinti pamaryje įrengtoje pirtelėje. Veiks šventinė mugė. Tiesa, bumbinimo demonstravimą šiais metais teks stebėti nuo Nidos molo.

Vasario 16-ąją – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną Nidoje ir Juodkrantėje vyks šventos mišios, kurias vainikuos ypatingai progai skirti koncertai. Sekmadienio popietę Nidoje į dangų bus leidžiami trispalviai aitvarai.

Agila nuotr./Stintapūkio akimirkos Nidoje.
Agila nuotr./Stintapūkio akimirkos Nidoje.

Vasario 14-16 dienomis įspūdžių nestokos kiekvienas apsilankęs gamtos stichijų globojamoje Neringoje – gražiausiame Baltijos pajūrio kurorte!

Neringos savivaldybė primena, kad nuo vietinės rinkliavos už įvažiavimą į Neringą yra atleidžiami asmenys, vykstantys tik su elektra varomomis transporto priemonėmis, pateikę transporto priemonės registracijos liudijimą. Neįgalieji, turintys 0-25 % darbingumą su juos lydinčiais asmenimis, pateikę atitinkamą pažymėjimą, Taip pat asmenys, vykstantys į Pasaulinės turizmo dienos minėjimo renginius lengvaisiais automobiliais, tradicinius renginius: „Stintapūkis“, „Žiobrinės“ ir kitais numatytais atvejais.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje