Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 30d. 07:59

Trumpiausias pažintinis takas Lietuvoje: dar trumpesnio nėr prasmės daryt

Pažintinis takas Amalvos pelkėje
„Nesėdėk namuose“ nuotr. / Pažintinis takas Amalvos pelkėje

Neklausinėkit, kiek Lietuvoje yra pažintinių takų, nes vieno teisingo atsakymo tiesiog nėra. Vieni takai dėl vienokių ar kitokių priežasčių sunyksta, bet drauge yra įrenginėjami ir atidaromi nauji. Praeitų metų pabaiga buvo gana vaisinga, ir savo pažintinių takų žemėlapį papildžiau dviem: Skrebio miško ir Amalvos pelkės pažintiniais takais. Aukštadvario regioninio parko naujieną spėjau aplankyti dar praeitais metais, o štai tik gruodį atvertam lankymui Amalvos pelkės takui laiko radau tik dabar.

Daugiau kelionių Lietuvoje istorijų ir fotoreportažų rasite tinklaraštyje „Nesėdėk namuose“

Taką rasti nėra sudėtinga, važiuojant iš Marijampolės ties Meškėnų gyvenviete reikia pasukti į dešinę link Daukšių ir galima sakyti, kad jūs jau vietoje. Nuo tikslo skiria keli kilometrai dulkėto žvyrkelio ir dvi didelės balos, kurios pastoja kelią likus iki tako 100 metrų. Tų balų gal nereikėtų vadinti balomis, nes toje vietoje įdubusį kelią tiesiog apsėmęs pelkės vanduo. Nereikėtų jų vadinti balomis ir dėl to, kad antrosios gylis pasirodė nejuokingas, ir kai vanduo pradėjo semti mašinos dureles, į galvą plūstelėjo geras pliūpsnis adrenalino.

Gerai, kas gerai baigiasi, tačiau trūko visai nedaug, kad savo automobilį atiduočiau į Marijampolės auksarankių rankas, kurie iš už Atlanto pargabentus skenduolius sugeba sutvarkyti ir parduoti kaip gerus. Puiku, kad Marijampolės savivaldybė planuoja pastatyti nuorodas į pažintinį taką prie pagrindinių kelių, tačiau ne mažiau svarbu atvežti keletą savivarčių skaldos, kad smalsiems gamtos mylėtojams pažinimo džiaugsmo nepakeistų apmaudas ir rimti nuostoliai. Privažiuoti pro Šventragį ir Daukšius galima be jokių siurprizų, todėl keliauti pasivaikščioti po didžiausią Suvalkijos pelkę geriausia važiuoti pro ten.

„Nesėdėk namuose“ nuotr./Pažintinis takas Amalvos pelkėje
„Nesėdėk namuose“ nuotr./Pažintinis takas Amalvos pelkėje

Sovietmečiu pelkė buvo pradėta sausinti, tačiau dabar ji vėl atkuriama – iškirsti drėgmę garinantys medžiai, užtvenkti melioracijos grioviai, o praeitais metais į ją nutiestas rekordinio trumpumo pažintinis takas, kurio ilgis – 121 metras. Kaip tame anekdote, kur kalbasi du estai:

– Labas, girdėjau namą pasistatei?
– Taip, pasistačiau.
– O kiek kambarių jame?
– Vienas!
– O kodėl tiek mažai?
– Nes dar mažiau daryt nėr prasmės.

Trumpas nereiškia blogas. Ant rąstų paguldytas išilginių lentų takas nors ir siauras, bet tikrai simpatiškas, o bene pagrindinis jo akcentas – apžvalgos bokštelis, leidžiantis pažvelgti į pelkės tolius iš aukščiau.

„Nesėdėk namuose“ nuotr./Pažintinis takas Amalvos pelkėje
„Nesėdėk namuose“ nuotr./Pažintinis takas Amalvos pelkėje

Kaip ir dera pažintiniam takui pelkėje, čia stovintys stendai supažindina su Amalvos gyvūnija ir augalija, o prie automobilių aikštelės galima sužinoti ir daugiau bendro pobūdžio informacijos apie pelkes. Jei galvojat, kad pelkės tik užima teritoriją, kurią būtų galima panaudoti naudingiau, atvažiuokit ir pasiskaitykit stende išdėstytus argumentus.

Daugiau kelionių Lietuvoje istorijų ir fotoreportažų rasite tinklaraštyje „Nesėdėk namuose“

Nesėdėk namuose

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

20:17
01:09
02:13

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje