TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Tulkiaragė – naujas vardas turistų žemėlapyje

Grafičiais išpiešti apleisti statiniai atrodo originaliai
Baltijos aplinkos forumo nuotr. / Grafičiais išpiešti apleisti statiniai atrodo originaliai
Šaltinis: 15min
0
A A

Tik ką visuomenei pristatytas Krokų Lankos ežero pašonėje įsikūręs Tulkiaragės pažintinis takas – unikali vieta. Jo įkūrėjai sako, kad Lietuvoje nė viena kita teritorija taip gerai neatskleidžia žmogaus ir gamtos ryšio, jų santykių būtinybės.

Baltijos aplinkos forumo iniciatyva įkurtas takas pasakoja vietovės istoriją, supažindina su čia gyvenančiais paukščiais, taip pat atkreipia dėmesį į ūkininko svarbą palaikant bendrą gyvybės sistemą.

„Šis takas – simbolinė padėka ūkininkams, kurie savo veiklą vykdo gamtai palankiu būdu, nepabūgę tam tikrų sunkumų ir nepatogumų,“ – teigia tako kūrimą kordinavusi Baltijos aplinkos forumo komunikacijos specialistė Rita Norvaišaitė. 

Rengiant šį projektą buvo sutvarkyta nemažai teritorijoje buvusių apleistų statinių. Jie prikelti naujam gyvenimui. Pavyzdžiui, jau kelis dešimtmečius neveikianti Tulkiaragės pumpavimo stotis virto tikru regiono traukos obejektu.

Gatvės meno stiliumi išpaišytas pastatas traukia akį, ant jo įkurtas paukščių stebėjimo bokštelis ir gyvoji gamtos mokykla ragina gamta gėrėtis iš aukščiau ir arčiau.

Žymanto Morkvėno nuotr./Meldinė nendrinukė
Žymanto Morkvėno nuotr./Meldinė nendrinukė

Ant vienos pagrindinių siurblinės sienų pavaizduota meldinė nendrinukė – globaliai nykstanti rūšis, kuri vis dar peri Nemuno deltoje ir kuri, padedant ūkininkui, gali sugrįžti į Tulkiaragės pievas. Tako kūrėjai juokauja, kad tai greičiausiai yra didžiausia meldinė nendrinukė pasaulyje.

Lankytojams siūloma „pasikalbėti“ su didžiuoju baubliu pučiant stiklinį butelį, apžiūrėti bebrų apgraužtą medį, pasimatuoti pelkininkų durpynuose naudotas lentas – savotiškus batus arkliams.

Nuo upės pusės pažintiniu taku gįžtančius arba upe atplaukiančius lankytojus pasitinka ūkininko paveikslas. Apsuptas paukščių, jis keliauja prižiūrimomis pievomis.

Ant pietinės, šilčiausios, atnaujintos siurblinės sienos naujų gyentojų laukia inkilai paukščiams, nameliai šikšnosparniams ir vabzdžiams.

Pasitelkus meną atgijo ne tik stotis, bet ir kiti pažintinio tako statiniai. Lygiagrečiai pylimo rikiuojasi neįpastos formos stendai – sukami, papildyti judančiomis detalėmis ar eksponatais.

Lankytojams siūloma „pasikalbėti“ su didžiuoju baubliu pučiant stiklinį butelį, apžiūrėti bebrų apgraužtą medį, pasimatuoti pelkininkų durpynuose naudotas lentas – savotiškus batus arkliams.

Pasigėrėti atsiveriančiu Krokų Lankos ežero kraštovaizdžiu galima ne tik užlipus ant apžvalgos bokštelio, bet ir įsitaisius ant suolelio, neįprastai aukštomis kojomis (pavadintu Svajokių suoleliu).

Lengva pasiekti ir paprastu, ir vandens keliu

Maždaug 8 km nuo Šilutės įsikūrusį taką patogu pasiekti vandeniu. Per Krokų Lanką, Kampupę čia nusidriekia pagrindiniai vandens keliai. „Jei būtų galimybė persikelti per Aukštumalos upę, idealu čia atvykti būtų dviračiais – pro Tulkiaragę tuomet suktų „Trejų vandenų“ dviračių trasa. Kol kas dviračiais, kaip ir automobiliais, reikia vykti iš Šilutės,“ – sako R.Norvaišaitė.

Tako kūrėjai ir vietos gyventojai svajoja, kad kada nors Tulkiaragės siurblinėje įsikurs vietos produkcija prekiaujanti parduotuvė ar kavinė. „Lankytojai mėgautųsi vietoje gamintais ledais, kafija ar ką tik išvirta žuviene.

Jų išleisti pinigai prisidėtų prie regiono plėtros, skatintų vietos gyventojus juos supančią gamtą saugoti. O jei dar toje pačioje vietoje lankytojai galėtų ir įvairias turizmo paslaugas užsisakyti… “ – Tulkiaragės perspektyvas vardina Baltijos aplinkos forumo atstovai.

Kol kas užkandžiais teks pasirūpinti patiems. Tačiau visa kita Tulkiaragėje jau yra: prisėdę ant suolelio čia galėsite ne tik pailsėti, užkąsti, bet ir pasiklausyti gyvo gamtos koncerto. 

Tulkiaragės pažintinis takas įrengtas įgyvendinant projektą „Aplinkai palankaus ūkininkavimo skatinimas siekiant užtikrinti nykstančių agrarinio kraštovaizdžio paukščių apsaugą“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje