Dabar populiaru
Publikuota: 2017 vasario 6d. 13:22

Turistų upė iš Latvijos nesenka – į Šiaulius jie užsuka ir apsipirkti

Šiaulių šokolado muziejuje - nežabotą tarpukario dizainerių fantaziją
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Šiaulių šokolado muziejuje – nežabota tarpukario dizainerių fantazija

Šiauliai traukia latvius ir žiemą, ir vasarą. Kas taip stipriai vilioja kaimynus Šiauliuose, neseniai domėjosi į Šiaulius atvykę Latvijos televizijos žurnalistai, rašoma Šiaulių turizmo informacijos centro pranešime spaudai.

Latvius masina ne tik pigesnės prekės

Didėjantys turistų srautai iš Latvijos į Šiaulius atviliojo Latvijos valstybinės nacionalinės televizijos „LTV1“ žurnalistus. Juos domino tautiečių apsipirkimo įpročiai ir lankomi turistiniai objektai.

Atsakymų apie latvius masinančias vietas žurnalistai ieškojo ne tik Šiaulių turizmo informacijos centre, bet ir jų tautiečių pamėgtame Šokolado muziejuje.

Latvijos žurnalistai laidai „4 studija“ yra numatę parengti du televizijos reportažus iš Šiaulių. Juose bus siužetas ir apie šiauliečių kelionių įpročius Latvijoje.

Šiaulių turizmo informacijos centro duomenimis, latviai į Šiaulius atvyksta dėl įvairiausių priežasčių. Dažnas jų leidžiasi pėsčiomis nuo Šiaulių katedros link Saulės laikrodžio aikštės, neaplenkdamas Talkšos ežero pakrantės. Latviams patinka lankytis ir miesto muziejuose: Fotografijos, Dviračių, Radijo ir televizijos muziejuose, šimtametes tradicijas puoselėjančiame Šokolado muziejuje, daugiau kaip 20 metų veikiančiame vieninteliame Baltijos šalyse Katinų muziejuje ar atgimusioje vaistinėje-arbatinėje „Valerijonas“.

„Užsukę į Šiaulių turizmo informacijos centrą latviai teiraujasi, kur būtų galima skaniai pavalgyti, klausia apie naujienas. Dažnas išbando „Žiemos skonio“ siūlomas naujoves akcijoje dalyvaujančiose kavinėse. Kaip visada, teiraujasi, kur galima pavalgyti cepelinų“, - pastebi Šiaulių turizmo informacijos centro direktorė Rūta Stankuvienė.

Pasak jos, Šiauliai tampa vis labiau pastebimi ir po tarptautinių turizmo parodų. Netrukus Šiauliai vėl bus pristatyti Rygoje vykstančioje didžiausioje Pabaltijo šalyse tarptautinėje turizmo parodoje „Balttour 2017“, kur suplaukia keli šimtai dalyvių ne tik iš Latvijos, bet ir iš Europos, Afrikos, Azijos žemynų.

Turistų srautas išaugo trečdaliu

Latvius domina ne tik įspūdžiai: apsilankę miesto kavinėse latviai mėgsta įsigyti įvairesnių ir pigesnių prekių prekybos centruose, parduotuvėse ar miesto turgavietėse.

Šiaulių turizmo informacijos centro duomenimis, 2016 m. daugiausia užsienio turistų atvyko iš Latvijos, Ispanijos, Rusijos, Prancūzijos ir Japonijos. Ypatingai išaugo užsukančių į Šiaulių TIC latvių skaičius ir besiteiraujančių informacijos, ką veikti, valgyti, pramogauti mieste bei regione – daugiau nei 41 proc. Latvių įpročius liudija ir gerokai išaugęs įstaigos renginių svetainės lankomumas. Lyginant su 2015 metų duomenimis, lankytojų skaičius išaugo 8,62 proc. arba 8158 lankytojais.

Unikalių muziejų mėgėjai ir pigesnių prekių ieškotojai iš Latvijos savo keliones į Lietuvą tradiciškai mėgsta pagardinti cepelinų porcija.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje