Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 16d. 17:58

Ukmergės centre – „Anties“ daina „Zombiai“ Brailio raštu

Daina Brailio raštu Ukmergėje
LIONS nuotr. / Daina Brailio raštu Ukmergėje

Nuo šiol ukmergiškiai turės dar vieną progą niūniuoti legendinę grupės „Antis“ dainą „Zombiai“ ir jos žodžius „Balandžių daug Ukmergėj...“, nes antradienį, spalio 15 d., kai visas pasaulis šventė aklųjų ir silpnaregių Baltosios lazdelės dieną, Ukmergėje pradėtas projektas „Daina Brailio raštu“, kurios pirmuoju hitu tapo „Zombiai“.

Populiarioje Ukmergės vietoje, ant Vilkmergės upelio tilto, kuris yra vienintelis kelias į miesto centrą, Ukmergės LIONS klubas atidarė meninę instaliaciją „Daina Brailio raštu“, rašoma pranešime spaudai. Ją sudaro nuotaikingos „Anties“ dainos „Zombiai“ tekstas neregių raštu, integruotas į tilto turėklą, ir šalia dainos teksto eksponuojama lietuviška bei Brailio rašto abėcėlė, kad regintieji galėtų susipažinti su šiuo unikaliu raštu, skirtu neregiams ir silpnaregiams.

„Mūsų klubo tikslas – padrąsinti regos negalią turinčius žmones išeiti į miestą, judėti, dalyvauti miesto gyvenime, lankytis įvairiose vietose, susitikti ir bendrauti, o jų palaikymui išdrįsome parengti jiems malonią staigmeną. Tikimės, kad užčiuopus pirštais šio tilto turėklą, bus priverstas sustoti ir pasmalsauti ne vienas praeivis“, – sako Ukmergės LIONS klubo prezidentė Nijolė Pukėnaitė.

Instaliaciją sumanė ir sukūrė metalo plastikos meistras Andrius Janulis, kurio gaminti balandžiai puošia ir Ukmergės edukacinę programą „Balandžių kelias“.

„Ši idėja „Daina Brailio raštu“ sulaukė didžiulio palaikymo tarp miestelėnų, aklųjų sąjungos ir aklųjų bibliotekos narių, pats Algirdas Kaušpėdas žadėjo atvažiuoti į atidarymą, tad ateityje ieškosime kitų dainų ir kitų tokioms instaliacijoms tinkamų vietų“, – sako Ukmergės LIONS klubo vadovė.

Pasak jos, regintiems žmonėms baltoji lazdelė dažnai yra kaip nejaukus simbolis, primenantis, kad šalia mūsų yra daug žmonių, kurie pasaulį pažįsta kitaip – per tamsą ar tik šešėlius, liesdami, girdėdami jautriausius garsus, jusdami vibracijas, per subtilias nuojautas.

„Mums neįsivaizduojamas gyvenimas tamsoje ar prieblandoje neregiams yra įprasta kasdienybė, todėl mes napsakomai džiaugiamės, kai pagaliau suvokiame, kad šie žmonės sugeba gyventi pilnavertį gyvenimą, jie mokosi, skaito, dainuoja, sportuoja, dirba, eina tiesiog pasivaikščioti“, – projekto „Daina Brailio raštu“ mintį perteikia N.Pukėnaitė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:03
01:42
01:24

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje