Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 5d. 13:30

Unikalus kūrinys žibintų festivalyje – įspūdinga skulptūra iš porceliano

Skulptūra iš kinų porceliano lėkštelių
Organizatorių nuotr. / Skulptūra iš kinų porceliano lėkštelių

Greičiau nei už mėnesio prasidėsiantis šilko žibintų festivalis Pakruojo dvare šiemet lankytojams rengia ne tik išskirtinius kultūrinius potyrius, 30 milžiniškų, dar niekur neeksponuotų skulptūrų, bet ir unikalų, meistriško kruopštumo reikalaujantį kūrinį – didžiulę Drakono ir Fenikso dievybių skulptūrą iš kinų porceliano lėkštelių. Apie tai rašoma pranešime spaudai.

Šiais metais su šilku kinų žibintų festivalių rengėjų kompanijos „Haitian lantern“ menininkai atveža Lietuvai pademonstruoti ir dar vieną, tūkstantmetę istoriją turintį savo šalies išradimą – porcelianą.

Jie pademonstruos savo išmonę ir lankytojams parodys, kad iš trapių, pasaulyje itin vertinamų kiniško porceliano indų galima ne tik gerti ir valgyti – festivalyje jie bus meistriškai sujungti į didžiulę skulptūrą: iš tūkstančių vienetų porcelianinių indų gims unikali Drakono ir Fenikso dievybių skulptūra. Kinų porceliano gaminiai Europoje daug amžių buvo itin geidžiami kaip prabangaus gyvenimo ir aukšto statuso simbolis, tad ši skulptūra puikiai įsikomponuos ne tik į festivalį, bet ir istorinį dvaro gyvenimą.

Kaip pasakoja šio šviesos festivalio organizatoriai iš Kinijos, „ši iš mėlyno ir balto porceliano lėkštučių pagaminta Drakono ir Fenikso skulptūra vaizduoja klestėjimą, kuris yra jų rengiamų žibintų festivalių skiriamasis ženklas. Tradiciškai kinų kultūroje Drakonas ir Feniksas simbolizuoja sėkmę ir laimę, o kai jie vaizduojami drauge – tai reiškia didelę šventę. Būtent tokia šventė, žaižaruojanti šviesomis ir spalvomis, jau nuo lapkričio 23 dienos prasidės ir dvare“. „Beje, šios festivalyje savo išvaizda akį trauksiančios mitinės porcelianinės būtybės parodo ne tik išskirtinę Kinijos žibintų gamybos technologiją, bet ir yra kinų pripažintas dvasinis renginio centras, kur žmonės meldžiasi ir galvoja norus“, – priduria festivalio rengėjai.

Festivalis „Didieji Kinijos žibintai. Visatos ženklai 2019“ Pakruojo dvare su naujomis, įspūdingo dydžio skulptūromis bei ypatingu dėmesiu ir veiklomis visai šeimai jau nuo lapkričio 23 iki sausio 5 dienos.

Pakruojo dvaras – didžiausia Lietuvoje išlikusi dvaro sodyba su 26 pastatų ansambliu, kurioje realiu laiku yra atkuriamas XIX a. pab. – XX a. pr. dvaro gyvenimas. 2018 metais dvaras buvo pripažintas kaip sėkmingiausias turizmo produktas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu
15min tema

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje