Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 26d. 10:58

Uostamiestį vėl puoš klaipėdiečių kieme užaugusi žaliaskarė: „Gaila labai, bet tegul grožisi visas miestas“

Į Teatro aikštę iš klaipėdiečių Jankauskų kiemo ketvirtadienio rytą iškeliavo šiųmetė Šv. Kalėdų eglė. Sidabrinė žaliaskarė, augusi pietinėje pusėje ir vis glostoma saulės spindulių, nuosavo namo kieme augo apie 30 metų ir virto tikra kiemo karaliene. Jos grožis spindės visų miestiečių akyse. Šeimininkai neslepia – gaila medelio, bet eglė jau užstojo saulę.

„Įsikėlėm čia prieš 30 metų, apsodinom, mažikė buvo, kaip vaiko ūgio. Gaila, gaila man tos eglės, gaila... Mūsų vaikai čia sugalvojo, kai tėvas pabėdavojo, kad užstoja šiltnamiui saulę. Gerokai užstoja saulę, iš tikrųjų“, – stebėdama, kaip namo kieme darbuojasi bendrovės „Klaipėdos želdiniai“ darbininkai pjaudami eglę kalbėjo Aldona Jankauskienė. Ji su vyru Bronislavu ir užaugino įspūdingo grožio medelį.

„Gaila man jos iš tikrųjų, bet atiduodam miestui, kad grožėtųsi, eisim pažiūrėti“, – sakė moteris.

Sūnus Andrius sako jau ir nebepamenantis, kuris čia iš šeimos narių inicijavo pasiūlyti eglę tapti miesto švenčių puošmena.

„Labai tamsus kiemas, čia pietinė pusė, ji užstoja viską. Tėvams sentimentai, o man tai negaila. Mes džiaugiamės, labai gera iniciatyva puošti gyvom eglėm ir gyventojai dalyvauja, ir miestui gerai, vienas kitam padedame“, – kalbėjo Andrius.

Padovanojo eglaitę

Eglę miestui padovanojusią šeimą aplankė Kalėdų senelis. Jis įteikė nedidukę eglaitę, kurią klaipėdiečiai galės pasodinti savo kieme.

„Visas miestas ateis į jūsų eglę pažiūrėti, – sakė Kalėdų senelis, žingsniais išmatavęs eglę ir girdamas medelį. – 12 metrų eglutė, labai graži, dar yra konkorėžių, man atrodo, dar ir voveryčių yra. Bėkit..., o gal ir pasilikit, nereikės puošti. Juokauju, papuošim! Kalėdos bus geros, garantuoju, šitą dalyką visą laiką turim. Labai daug metų, tūkstančius metų turim geras Kalėdas, turėsim ir šiemet geras. Norėčiau palinkėt visiems džiaugsmo, sveikatos ir – laukit manęs, aš ateisiu“.

A. Pelakausko/Fotopolis.lt nuotr./Klaipėdos Kalėdų eglė
A. Pelakausko/Fotopolis.lt nuotr./Klaipėdos Kalėdų eglė

Sulaukė dešimt pasiūlymų

Įstaiga „Klaipėdos šventės“ šiemet sulaukė dešimt eglių pasiūlymų. Visas eglaites aplankė ir įvertino. Būta įvairių – ir gamtos numylėtų, ir kuklesnių.

„Mes džiaugiamės, kad visos buvo pretendentės. Dešimt skaičius sako, kad konkursas įgauna pagreitį, kad žmonės dalyvauja konkurse. Gyva ir išskirtinė eglutė Klaipėdoje. Girdėjau, kad kiti miestai ima šitą pavyzdį, puošiasi gyvomis eglėmis, bet Klaipėda yra pirmoji ir dėl to išskirtinė“, – sako „Klaipėdos švenčių“ projektų vadovė Rūta Steponavičienė.

Bendrovės „Klaipėdos želdiniai“ vadovas Gediminas Valašinas kartu su darbuotojais išmatavo, jog šiųmetė eglė siekia kone 12 metrų, sveria apie pusantros tonos. Tai jau penkta žaliaskarė, kurią teko pjauti įmonės darbuotojams, tad patirties jau turima.

„Žinot, jau penktą kartą operaciją vykdom, jau ramiau, bet negalim būt visiškai atsipalaidavę. Šiemet mažiau žmonių ėmėm dėl visų virusų, negalim pamiršti ir darbų saugos, pavojingas krovinys, gali būt įgimtų žaizdų, puvinys, gali lūžti bet kada. Scenarijus visokius nusimatom. Ir Klaipėdos vėjai, neramu visą laiką“, – sakė vadovas.

A. Pelakausko/Fotopolis.lt nuotr./Klaipėdos Kalėdų eglė
A. Pelakausko/Fotopolis.lt nuotr./Klaipėdos Kalėdų eglė

Iš šiaurinės miesto dalies eglė gabenama jau antrą kartą. G.Valašinas sako, jog, matyt, sąlygos augti eglėms šioje miesto dalyje išskirtinai geros.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje