Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 2d. 12:10

Už 25 km nuo Vilniaus – reto grožio mūrinė bažnyčia

Karvio Šv. Juozapo bažnyčia
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Karvio Šv. Juozapo bažnyčia
Karvio ežeras už 25 km nuo Vilniaus – neblogai žinomas tiek žvejams, tiek ieškantiems sodybų, kuriose galima pailsėti prie vandens netoli Vilniaus. Bet čia verta stabtelti bent ir trumpam, pavyzdžiui, važiuojant į Panevėžį. Karvio kaime stovi reto grožio mūrinė bažnyčia.

Karvys – kaimas Vilniaus rajono Maišiagalos seniūnijoje, 25 km į šiaurės vakarus nuo Vilniaus, Karvio ežero pietiniame krante.

Bažnyčia čia stovėjo dar XVIII a. pabaigoje. Karvio dvaro savininkas Juzefas Točilovskis 1779 m. pastatė medinę bažnyčią. Jis sponsoravo bažnyčios statybą ir atidavė dalį savo žemių. Bažnyčiai buvo paskirtas Masionių palivarkas ir Karvio kaimas (4 valakai). Po kelerių metų čia buvo įkurta parapija. Tik deja, 1861 m. bažnyčia sudegė.

Dabartinė istoristinė, neogotikos elementų turinti mūrinė bažnyčia čia pastatyta 1862–1865 m., klebono Fabiano Goštovto pastangomis.

Stačiakampio plano, dvibokštės bažnyčios architektūroje atsispindi romantizmo laikotarpio neogotikos bruožai.

Bažnyčioje yra išlikę vertingų religinio meno kūrinių. Tai molbertinės tapybos paveikslai: „Trys karaliai“ XVIII a., „Marija Rožančinė“ XVIII a. pab. bei trys 1778–1779 metais išlieti žalvariniai varpai.

Bažnyčią juosia akmeninė mūro tvora, šventoriuje – senos kapinės, kuriose išsiskiria iš geležinkelio bėgių pastatytas kryžius su tvorele. Geležinkelio bėgiai paprastai naudojami įamžinti tremtinių paskutiniojo poilsio vietą.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kapinės prie Karvio Šv. Juozapo bažnyčios
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kapinės prie Karvio Šv. Juozapo bažnyčios

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:21:02

Video

01:12
15:32
08:09

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje