Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 24d. 00:00

Vaikščioti gamtoje – nauda fizinei ir vidinei sveikatai

Birštono apžvalgos bokštas
R. Jakaičio nuotr. / Birštono apžvalgos bokštas

Pasak antikos šviesuolio Hipokrato, visas ligas galima išvaikščioti. Šių dienų specialistai jam antrina: nors šalyje sparčiai klesti bėgimo kultūra, palaikyti sveikatą galima paprasčiausiu ėjimu. Vien judėdami nuo vienos savo dienos veiklos iki kitos, padarome iki 3000–3500 žingsnių. Iš viso per dieną rekomenduojama nueiti apie 10 000 žingsnių, apie 7 km. Pasirinkus tinkamą maršrutą, pavyzdžiui, pažintiniais takais unikalios lietuviškos gamtos apsuptyje, įmanoma nužingsniuoti ir gerokai daugiau. Lietuvoje tokių yra apie 200, neseniai keletas iš jų žygeiviams buvo dar labiau pritaikyti.

Geriausias būdas pažinti miestą – pėsčiomis

Nemuno kilpų regioniniame parke Birštone 90 procentų šio Lietuvos kurorto teritorijos patenka į saugomų teritorijų dalį, tad vien įvažiavus į miestą pasitinka išpuoselėta aplinka. Regioninis parkas siūlo ekskursijų maršrutus su gidais, jame gausu pažintinių takų, apžvalgos aikštelių, pailsėti ir pasistiprinti galima stovyklavietėse.

Tačiau vien ramus pasivaikščiojimas pagrindine Birštono promenada palei Nemuną, siekiančia 2 km, ir apėjus aplinkinius lankytinus objektus pridės reikšmingą skaičių žingsnių. Pakrantė jungia Vytauto kalną ir centrinį miesto parką, užimantį 25 ha miško. Šioje teritorijoje įrengti sporto, skulptūrų, dviračių ir poilsio takai, žavi natūrali gamta – parkas pritaikytas lankytojams nenupjovus nė vieno medžio. Jei pasivaikščiojimą Nemuno pakrante užbaigsite prie vieno aukščiausių ir žinomiausių piliakalnių, ant kurio kažkada stovėjo medinė kunigaikščio Vytauto pilis, nepatingėkite užkopti jo vardu pavadinto 40 m kalno šlaitu. Nuo čia bet kuriuo metų laiku atsiveria įspūdinga viso Birštono panorama ir upių tėvas Nemunas.

R. Jakaičio nuotr./Birštono apžvalgos bokštas
R. Jakaičio nuotr./Birštono apžvalgos bokštas

Papildomi 300 žingsnių bus neįkainojami

Liepos mėnesį Birštono lankytinų objektų sąrašas pasipildė dar vienu, nuo pat atidarymo dienos sulaukusiu daugybės keliautojų dėmesio – rekomenduojame ir jums apsilankyti Nemuno kilpų regioninio parko apžvalgos bokšte, kuris siekia 51 m ir nuo šiol yra aukščiausias tokio pobūdžio statinys Lietuvoje. Tiesa, parko lankytojai kviečiami būti kantrūs ir pasiruošę šiek tiek palaukti, nes visiems turi būti užtikrintas ir saugumas, ir malonus lipimo džiaugsmas. Į pagrindinę apžvalgos aikštelę, esančią kiek žemiau, 45 m aukštyje, veda 300 laiptelių. Pakopos labai patogios, pakeliui į viršų įrengtos šešios atokvėpio aikštelės, o pats bokštas greičiau primena saugų pastatą su sienomis. Pasiekti viršų verta ne tik dėl trūkstamo žingsnių skaičiaus – prieš akis atsiversiantis unikalus Nemuno apylinkių vaizdo grožis tą akimirką bus vienintelis, kurį norėsis išmatuoti.

Partnerio nuotr./Vaikščioti gamtoje – nauda fizinei ir vidinei sveikatai
Partnerio nuotr./Vaikščioti gamtoje – nauda fizinei ir vidinei sveikatai

Atgijo pažintinis takas Žemaitijoje

Netoli Telšių, Germanto kraštovaizdžio draustinyje, viename seniausių šalyje, atnaujinta galimybė sveiką gyvenseną ir sportą derinti su itin paslaptingo ir unikalaus regiono pažinimu – pavasarį lankytojams čia atvertas pažintinis takas.

Bendras Germanto kraštovaizdžio draustinio pažintinio tako ilgis – apie pusantro kilometro, keliauti palei Ilgio ir Germanto ežerus ir mišku bus tikras malonumas. Čia įrengtos ir atokvėpio vietos, sūpynės, skulptūros, daugybę žingsnių nueisite vien energetiniame lauko akmenų labirinte iš 1000 žingsnelių. Gilesniems apmąstymams savęs pažinimo erdvėje skirti meditacijos nameliai, ugnies pojūčių vietos, driekiasi pojūčių takas, kuriuo per pelkę, žvyrą, durpes ir akmenis reikėtų eiti basomis.

Partnerio nuotr./Vaikščioti gamtoje – nauda fizinei ir vidinei sveikatai
Partnerio nuotr./Vaikščioti gamtoje – nauda fizinei ir vidinei sveikatai

Bendra 924 ha Germanto kraštovaizdžio draustinio tvarkymo ir pritaikymo lankyti projekto vertė – daugiau nei 600 tūkst. eurų, kurie skirti iš Europos regioninės plėtros fondo ir valstybės biudžeto. Nemuno kilpų regioninio parko apžvalgos bokštas taip pat pastatytas Europos Sąjungos fondų lėšomis, projektui pagal priemonę „Saugomų teritorijų ir valstybinės reikšmės parkų tvarkymas, pritaikymas lankymui“ skiriant 670 tūkst. eurų.

Iš viso šalyje vykdomiems saugomų teritorijų tvarkymo ir lankymui pritaikomiems, mažinantiems žmogaus daromą žalą gamtai projektams pagal 2014–2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programą numatyta skirti iki 40 mln. eurų.

Daugiau informacijos rasite Aplinkos ministerijos ir ES investicijų internetiniuose tinklalapiuose.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

00:52
07:10
15:57

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje