Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Važiuokime pasivaikščioti: pėsčiųjų takai, kuriuos išbandykite jau šį savaitgalį

Šeirės pažintinis takas
Dianos Gedeikytės-Jakutienės nuotr. / Šeirės pažintinis takas
Šaltinis: 15min
2
A A

„Važiuokime pasivaikščioti“ – mūsų namuose ši frazė tampa ypač dažnai girdima praslinkus žiemos sąstingiui ir pavasariui pradėjus kedenti plaukus bei šildyti raumenis. Kojos pačios prašosi ne jau gerokai įgrisusių Vilniaus šaligatvio plytelių ar asfaltuotų pėsčiųjų takų, o žemės, žolės, samanų.

Ir tai ženklas, kad tikrai reikia keliauti kur nors bent šiek toliau už miesto ir kojų pramankštinti. Važiuoti pasivaikščioti ir eiti, jei įmanoma, bent kiek ilgesnį atstumą, mums labai patinka, o sakoma, kad ir labai naudinga.

Pakviesiu ir jus tą padaryti šį kartą rekomenduodama ilgesnius pažintinius pėsčiųjų takus, kuriuos mes patys jau esame aplankę, įveikę ir ištyrinėję.

Karmazinų pažintiniu pėsčiųjų takas

Dianos Gedeikytės-Jakutienės nuotr./Karmazinų pažintinis takas
Dianos Gedeikytės-Jakutienės nuotr./Karmazinų pažintinis takas

Juo teks keliauti beveik 6 km. Pažintinis takas vingiuoja netoli Dūkštų, Neries regioniniame parke, Velniakampio kraštovaizdžio draustinyje. Pasirinkę šį taką žygiuosite miškingu slėniu, galėsite grožėtis tekančia Nerimi, bet teks pakopinėti stačiais upės slėnio šlaitais.

TAIP PAT SKAITYKITE: Idėja savaitgaliui: Karmazinų pažintinis takas – ir pradinukams, ir pažengusiems

Dūkštų pažintinis pėsčiųjų takas

Dianos Gedeikytės-Jakutienės nuotr./Dūkštų pažintiniame take
Dianos Gedeikytės-Jakutienės nuotr./Dūkštų pažintiniame take

Beveik 5 km ilgio taką rasite tarp Vilniaus ir Kernavės, pravažiavę Dūkštų kaimelį, Neries regioniniame parke. Šis takas patrauklus vaizdų įvairove – keliaudami juo aptiksite net tris piliakalnius, porą atodangų, sraunųjį Dūkštos upeliuką, daug senų ąžuolų, o vieną ypač seną, teks įveikti ir ne vienus gan stačius laiptus į aukštas įkalnes. Tai be abejonės puikus takas sportiškai nusiteikusiems lankytojams.

Ribiškių pėsčiųjų takas

Dianos Gedeikytės-Jakutienės nuotr./Ribiškių pėsčiųjų takas
Dianos Gedeikytės-Jakutienės nuotr./Ribiškių pėsčiųjų takas

Jis labai patogus vilniečiams ar Vilniaus svečiams, nes įkurtas Pavilnių regioniniame parke, greta viešbučio „Ibis Styles Vilnius“. Tako ilgis – 6 km.

Šis pėsčiųjų takas ypatingas tuo, kad veda ir pažindina su ypatingai kalvotu Vilniaus apylinkių kraštovaizdžiu. Keliaujant juo aukštyn žemyn teko lipti, oi ne vieną ir ne du kartus. Mankšta tikrai puiki. O nuo kiekvienos įveiktos kalvos viršūnės džiugina puikūs vaizdai.

TAIP PAT SKAITYKITE: Idėja savaitgaliui – pėsčiųjų žygis Ribiškių kraštovaizdžio draustinyje

Šilėnų pažintinis takas

Dianos Gedeikytės-Jakutienės nuotr./Šilėnų pažintinis takas
Dianos Gedeikytės-Jakutienės nuotr./Šilėnų pažintinis takas

Vos už 20 km nutolęs nuo Vilniaus centro, lengvai ir greitai pasiekiamas, 6 km ilgio, be to, pilnas netikėto grožio ir įdomių vaizdų. Keliaudami juo rasite pelkę su bebrų užtvanka, šaltinį ir dailų piliakalnį. Kelionę taku galima pradėti Šilėnų kaime. Navigacijoje įvedus kaimo pavadinimą (tik nepamirškite pasirinkti Šilėnų Vilniaus rajone, nes tokiu pavadinimu, pasirodo, Lietuvoje turime ne vieną kaimą) ir pasirinkus jo centrą nekilo jokių sunkumų – greitai ir sėkmingai pasiekėme kelionės tikslą.

Varnikų pažintinis pėsčiųjų takas

Dianos Gedeikytės-Jakutienės nuotr./Varnikų pažintinis takas
Dianos Gedeikytės-Jakutienės nuotr./Varnikų pažintinis takas

Šį, apie 4 km ilgio, taką rasite šalia Trakų. Didžiąją tako dalį dengiantis medinis takelis nuves jus per pelkes, pievą su mažais ežeriukais ir natūraliai susiformavusį mišrų mišką. Taką rasti lengva: važiuojant nuo Vilniaus automobiliu – prieš Trakus posūkis į dešinę Senųjų Trakų bei Vytauto didžiojo gimtinės kryptimi, tada vėl posūkis į dešinę Lentvario kryptimi.

Pavažiavus keletą šimtų metrų – dešinėje kelio pusėje bus ruda nuoroda su užrašu, kreipiančiu į Varnikų pėsčiųjų taką. Posūkis į kairę. Ir toliau belieka sekti nuorodomis.

TAIP PAT SKAITYKITE: Varnikų pažintinis takas šalia Trakų – pasivaikščiojimas virš pelkės

Žaliasis pažintinis pėsčiųjų takas

Dianos Gedeikytės-Jakutienės nuotr./Žaliasis takas
Dianos Gedeikytės-Jakutienės nuotr./Žaliasis takas

Aukštadvario regioniniame parke rasite 7,5 km ilgio Žaliąjį pažintinį pėsčiųjų taką. Jis mus sužavėjo senoviniu mišku, kuriuo vedė (keliavome birželio mėnesį ir miškas mums dovanojo saujas skanių didelių mėlynių), ypatingai skaidriu ir neregėtai žaliu Spindžiaus ežero vandeniu bei stačiais pakrančių šlaitais, Strėvos įgriuvos dugne prasmegusia karčiama. Žaliąjį taką rasti lengva – važiuojant iš Vilniaus, už Trakų pasukus A16 plentu, vedančiu link Auštadvario ir pavažiavus galiuką, po dešine stovi nuoroda „Strėvos įgriuva“. Vadovaujantis ja – posūkis į kairę ir atsiduriame automobilių stovėjimo aikštelėje su šalia stovinčiais pirmaisiais informaciniais stendais.

Šeirės pažintinis pėsčiųjų takas

Dianos Gedeikytės-Jakutienės nuotr./Šeirės pažintinis takas
Dianos Gedeikytės-Jakutienės nuotr./Šeirės pažintinis takas

Platelių ežero pakrante bei šalia jo augančiu mišku besidriekiantis Šeirės pažintinis pėsčiųjų takas sužavės savo gamtine įvairove bei nuostabiais vaizdais į ežerą. Jo ilgis daugiau nei 4 kilometrai, ėjimas šiuo taku smagus ir visiškai neprailgsta. Šeirės pažintinis takas prasideda automobilių stovėjimo aikštelėje Plateliuose, Ežero g. 35A. Tako pradžios koordinatės – 56° 2′ 53.59″ N 21° 49′ 36.19″ E.

TAIP PAT SKAITYKITE: Šeirės pažintinis takas: vieta, kur grožėsitės ir mišku, ir ežeru, ir pelke

Daugiau kelionių po Lietuvą idėjų galite rasti autorės tinklaraštyje checkinlithuania.com

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje