Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 11, 16:17

Vilniuje startuoja pirmasis istorinis audiomaršrutas – „Kelionė laiku 2-uoju troleibusu“

Nuo Stoties iki Saulėtekio, nuo Vilniaus mūrų iki Niujorko – „Neakivaizdinis Vilnius“ kviečia pažinti sostinę keliaujant viešuoju transportu. Čia startuoja pirmasis istorinis audiomaršrutas vilniečiams ir miesto svečiams, pristatantis Vilnių keliaujantiems 2-uoju troleibusu, rašoma pranešime spaudai.
2-asis troleibusas
2-asis troleibusas / Sauliaus Žiūros nuotr.

„Dar viena dovana mylintiems Vilnių. Džiaugiuosi, kad gausėja pažintinių projektų, kuriančių ne tik informacinę, bet ir emocinę vertę“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Audiomaršrutas turėtų tapti ne tik puikia pramoga pakeliauti laiku po savo mylimą miestą čionykščiams gyventojams, bet ir unikalia priemone, leidžiančia su sostine susipažinti miesto svečiams.

Sauliaus Žiūros nuotr. / 2-asis troleibusas
Sauliaus Žiūros nuotr. / 2-asis troleibusas

Vykdami 2-uoju numeriu pažymėtu troleibusu, keleiviai išgirs 13 pasakojimų, kurie glaustai nušvies Vilniaus istoriją – miesto sieną, Jogailos ir Žygimantų gatves (pastaroji buvo 26 m pločio bulvaras) ar net 12 kartų perstatytą Žaliąjį tiltą. Stotelių daug: „Neakivaizdinis Vilnius“ žada, jog keleiviai maršrutą atras visiškai naujomis akimis.

Sauliaus Žiūros nuotr. / 2-asis troleibusas
Sauliaus Žiūros nuotr. / 2-asis troleibusas

2-asis troleibusas pasirinktas neatsitiktinai. Tai pirmasis Vilniuje pradėjęs kursuoti troleibusas, riedantis beveik tokia pačia trasa kaip ir XX a. viduryje – viso labo aplenkdamas Gedimino prospektą bei nutįsdamas iki studentų miestelio Saulėtekyje.

Klausytis pirmojo audiomaršruto, pritaikyto kelionei viešuoju transportu, visiškai nesudėtinga – troleibusui sustojus audiogide nurodytoje stotelėje, tereikia paleisti atitinkamą garso takelį. Kiekvieno pasakojimo trukmė pritaikyta prie įprasto troleibuso judėjimo greičio, todėl keleiviai tikrai spės mėgautis vaizdais pro langą ir klausytis istorijų. Kelionę rekomenduojama pradėti Stotyje arba laikytis krypties Stotis–Saulėtekis, nes informacija audiogide pateikiama tokiu eiliškumu.

Sauliaus Žiūros nuotr. / Audiomaršrutas „Kelionė laiku 2-uoju troleibusu“
Sauliaus Žiūros nuotr. / Audiomaršrutas „Kelionė laiku 2-uoju troleibusu“

„Neakivaizdinio Vilniaus“ platformoje ir mobiliojoje programėlėje vilniečiams ir miesto svečiams pristatoma per 70 maršrutų pėstiesiems. Nuo šiol Vilnius savo istoriją pasakos ir keliaujant miesto viešuoju transportu.

„Neakivaizdinio Vilniaus“ maršrutą „Kelionė laiku 2-uoju troleibusu“ galima rasti www.neakivaizdinisvilnius.lt ir mobiliosios programėlės „Neakivaizdinis Vilnius“ skiltyje „Studijos pakeliui“.

Sauliaus Žiūros nuotr. / 2-asis troleibusas
Sauliaus Žiūros nuotr. / 2-asis troleibusas

Gegužės 15 ir 22 dienomis „Neakivaizdinis Vilnius“ vilniečius ir miesto svečius kviečia į pristatomąsias audiomaršruto ekskursijas, kurias ves gidas. Maršrutas prasidės Stotyje ir baigsis Saulėtekyje. Ekskursijos nemokamos, tereikės įsigyti troleibuso bilietą. Ekskursijų dalyvių laukia staigmenos – suvenyrai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje