Dabar populiaru
Publikuota: 2017 sausio 24d. 11:03

„We love Lithuania 2016“ nuotraukų čempionato nugalėtojas gyvena už Atlanto, bet gimtinės nepamiršta

Laimis Urbonas
Laimis Urbonas

Finalu vainikuotas baigėsi antrus metus organizuojamas ir meilę Lietuvai žadinantis „We love Lithuania“ nuotraukų čempionatas. Savaitgalį vykusios laisvalaikio ir turizmo parodos „Adventur“ metu buvo eksponuojami geriausi čempionato kadrai, apdovanoti etapų nugalėtojai ir išrinktas 2016 metų nugalėtojas, kuriuo tapo jau daugiau nei dvidešimtmetį JAV gyvenantis fotografas – Laimis Urbonas.

Čempionato nugalėtojas: kamera yra mano dalis

„Šis apdovanojimas – ne visai mano nuopelnas. Manau, kad aistrą fotografijai perėmiau iš savo krikšto mamos, kurios nuo pat vaikystės nepamenu be fotoaparato rankose. Ji visuomet gaudydavo gražiausias mūsų šeimos akimirkas, o dabar, kai grįžtu į Lietuvą, lydi mane į keliones po šalį, kurių metu aš galiu ieškoti gražiausių vaizdų. Tad šiai moteriai jaučiuosi be galo dėkingas“, – sako L.Urbonas.

Šiuo metu Čikagoje gyvenantis ir fotografijos studiją turintis suvalkietis, nepamiršta savo šalies ir kasmet net keliems mėnesiams čia sugrįžta aplankyti artimųjų bei pakeliauti.

„Lietuva yra nuostabi: gamta, istoriniai pastatai, bažnyčios, architektūra, ir, žinoma, Lietuvos žmonės – nieko panašaus pasaulyje nerasime“, – savo meilės gimtinei neslepia čempionato nugalėtojas.

L.Urbonas teigia niekada nepaleidžiantis iš rankų kameros, o visos čempionatui siųstos jo nuotraukos buvo padarytos atsitiktinai: „Įdomiausius vaizdus pavyksta pagauti tuomet, kai jų neieškau, kai jie patys suranda mane. Tad beveik visi šiam konkursui siųsti kadrai buvo pagauti neplanuotai, nes su savo kamera aš nesiskiriu niekada – ji yra mano gyvenimo dalis“, – šypsosi L.Urbonas.

Išieškotos akimirkos

Projekto „We love Lithuania“ autorius Simonas Rudaminas pastebi, kad šiemet iš dalyvių sulaukė itin išieškotų kadrų: „Galime pasidžiaugti, kad šiemet čempionate dalyvavo daugiau nei 300 fotografijos entuziastų, kurie atsiuntė daugiau nei 1000 nuotraukų. Toks jausmas, kad šiemet visi dalyviai atskleidė savo tikrąją meilę šaliai, nes pastebėjome, kad kadrai buvo išieškoti, išjausti, atspindintys tam tikrą nuotaiką ar mintį“, – džiaugsmo neslepia S.Rudaminas.

Viso čempionato metu „We love Lithuania“ internetinėje svetainėje lankytojai galėjo grožėtis konkurso nuotraukomis ir balsuoti už labiausiai patikusias. Įspūdingiausių čempionato darbų parodoje buvo eksponuojamos nuotraukos iš penkių konkurso etapų, gvildenusių skirtingas temas: „Lietuvos miestai ir miesteliai“, „Pakelk akis į viršų“, „Nepelnytai pamiršti ir apleisti Lietuvos kampeliai“, „Gastronominė kelionė per Lietuvą“ ir „Mano Lietuva yra!“.

Simonas Rudaminas
Mato Dauginio nuotr./ Simonas Rudaminas

Etapų nugalėtojai:

Etapas – „Lietuvos miestai ir miesteliai“
Geriausio kadro autorius – Laimonas Ciūnys

Etapas – „Pakelk akis į viršų“
Geriausio kadro autorius – Genadij Januškevič

Etapas – „Nepelnytai pamiršti ir apleisti Lietuvos kampeliai“
Geriausio kadro autorius – Simonas Šileika

Etapas – „Gastronominė kelionė per Lietuvą. Atraskime skonius iš naujo“
Geriausio kadro autorius – Laimis Urbonas

Etapas – Mano Lietuva yra..! Kas tau yra Lietuva?“
Geriausio kadro autorius – Modestas Vitkauskas

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje