Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 27d. 12:06

Žiūrovai kviečiami ketvirtadieniais stebėti virtualius delfinų pasirodymus

Delfinų šou
Jūrų muziejaus nuotr. / Delfinų šou

Jau nuo šio ketvirtadienio žiūrovai vėl gali pamatyti delfinų pasirodymus. Tiesa, kol kas tik per atstumą.

"Ir mes, ir gyvūnai pasiilgome lankytojų, – sako Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė. – Karantinas nesustabdė muziejaus ir delfinariumo veiklos. Treneriai kiekvieną dieną vyksta į darbą ir dirba su gyvūnais – prižiūri juos ir treniruoja. Kiekviena treniruotė – tai tas pats delfinų pasirodymas, tik be žiūrovų. Todėl nusprendėme parodyti žiūrovams bent dalelę to, kas vyksta delfinariume".

Kiekvieną ketvirtadienį, 14.30 val. Lietuvos jūrų muziejaus socialiniame tinkle Facebook bus rengiamos tiesioginės transliacijas iš delfinariumo „Virtualu, bet tikra". Jų metu ne tik pamatysite, kaip delfinai gyvena ir ką veikia per karantiną, bet ir galėsite užduoti klausimus gyvūnų treneriui.

Dabar delfinariume gyvena 16 delfinų – Juodosios jūros afalinų ir penki Kalifornijos jūrų liūtai. Jais rūpinasi 15 trenerių ir du veterinarijos gydytojai.

Delfinų treneriai, praleidžiantys su šias gyvūnais visą dieną, sako, kad jie – tikrai išskirtiniai. Delfinai neturi uoslės, bet kaip ir žmonės, jaučia skirtingus skonius: sūrumą, kartumą, saldumą ir rūgštumą. Delfinai atpažįsta save veidrodyje. Kiekvienas delfinas būryje turi „vardą" ir kiti jį šaukia būtent juo.

Kartais mokslininkai net juokauja, kad delfinai yra lyg ateiviai, drauge su mumis gyvenantys toje pačioje planetoje: jų echolokacijos sistema veikia taip tobulai, kad vandenyje 30 m atstumu gali nustatyti, ar daiktas metalinis, plastikinis, ar medinis. Kvėpuoja ne refleksiškai, kaip mes, o sąmoningai. Todėl miegant vienu metu ilsisi tik pusė jų smegenų.

Jūrų muziejaus nuotr./Delfinų šou
Jūrų muziejaus nuotr./Delfinų šou

Delfinariumas Smiltynėje pastatytas netrukus po Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo – 1993 metais. Pirmieji penki delfinai – Juodosios jūros afalinos į Smiltynę atgabenti iš Sevastopolio.

Prieš šešerius metus Europos Sąjungos paramos lėšomis atlikta delfinariumo rekonstrukcija. Rekonstruoto delfinariumo erdvės gerokai išsiplėtė: įrengtas ne tik itin modernus Delfinų terapijos centras, bet ir Saulės įlanka vadinamas lauko baseinas su dengtomis žiūrovų tribūnomis, kelis kartus padidėjo gyvūnams skirtos gyvenamosios erdvės. Į delfinariumo baseinus iš Baltijos jūros tiekiamas vanduo nuolat valomas mechaniniais, biologiniais ir ozono filtrais. Jo kokybė beveik prilygsta geriamam vandeniui, visą parą palaikoma 18 laipsnių šilumos temperatūra.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje