Vilniaus knygų mugė – didžiausia knygų mugė Baltijos šalyse, vienas ryškiausių kultūros įvykių Lietuvoje. Tai kasmetinė keturių dienų šventė visiems skaitantiems, visuotinis traukos taškas, ne tik diktuojantis literatūrines madas, bet ir kviečiantis susitikti, bendrauti, klausytis ir išgirsti. Šis skaitymą populiarintantis ir jį švenčiantis renginys kasmet sukviečia daugiau nei 65 000 lankytojų, literatūros gerbėjams siūlo beveik 500 įvairių žanrų, formų ir temų renginių.

2020-uosius metus Vilniaus knygų mugė pasitinka su Jono Meko mintimi „Gyventi reikia be formulių, reikia būti atviram“. Mugė verčia naują puslapį ir kviečia ieškoti naujų atvirų saviraiškos formų, eksperimentuoti, kurti tai, kas aktualu, įdomu ir svarbu kiekvienam iš mūsų.

Naują etapą mugė pradeda prisimindama ir simboliškai pagerbdama mus palikusį vieną žymiausių pasaulio lietuvių. Pasauliui gerai pažįstamo ir savo gyvenimu bei darbais laisvę skelbusio menininko žodžiai puikiai atspindi Mugės esmę – atvira ir be formulių, skelbianti laisvę kūrybai, veiksmui ir žodžiui. Vasario 20–23 d. mugė taps nekasdienių susitikimų, pokalbių, nuomonių, nesibaigiančių atradimų vieta, kur laukiami visi.

Vilniaus knygų mugės akcentai:

JAUNŲJŲ SKAITYTOJŲ SALĖ

Šioje salėje persipina dvi erdvės. Lietuvos ir užsienio leidėjai čia pristato ir parduoda knygas, skirtas vaikams ir paaugliams. Tuo pačiu tai nuolat gyva ir šurmuliuojanti erdvė jauniesiems skaitytojams, kur jie gali įvairiomis formomis ir būdais patirti literatūros ir skaitymo stebuklą, nevaržomai bendrauti, kurti ir skaityti. Salėje veikia Bibliotekų erdvė, Jaunimo taškas, Kūrybos erdvė be formulių, KNYGŲ ŠALIS, o Vaikų scenoje vyksta renginiai vaikams. 2020 metais šiai salei sukurtas ir specialus vaizdinis stilius, kurio autorė – iliustruotoja Rasa Jančiauskaitė, sukūrusi vizualinį identitetą ir 2020-ųjų Bolonijos vaikų knygų mugei.

15MIN FORUMAS

Tai rimtų temų, intelektualių pokalbių vieta, kurioje diskusijos persipina su naujų leidinių pristatymais, iškeliamos aktualiausios visuomeninės, kultūrinės problemos. Kasmet čia susitinka Diskusijų klubo žaidėjai – garsūs Lietuvos ir užsienio kultūros, meno, visuomenės ir mokslo žmonės.

15min Forume rengiamas ir naujo formato renginių ciklas Šortai. Tai „karštas“ mugės debatų turnyras, literatūrinė dvikova, kurioje per 15 minučių du pokalbininkai – knygos autorius ir kritikas – kuo turiningiau atskleidžia aptariamos knygos privalumus ir trūkumus.

LRT salė / 5.1

Nuolatinio mugės partnerio – Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos – salė, iš kurios LRT transliuoja populiariausius mugės renginius. Būtent čia mugės lankytojai renkasi į nekasdienius pasimatymus su savo lauktais rašytojais.

KNYGOS MENO KONKURSO KNYGŲ LAUREAČIŲ IR AKCIJOS „METŲ KNYGOS RINKIMAI 2019“ KNYGŲ LAUREAČIŲ EKSPOZICIJA 

Vilniaus knygų mugėje kasmet lankytojams pristatomos skaitytojų išrinktos populiariausios akcijos „Metų knygos rinkimai“ knygos ir Lietuvos leidyklų per praėjusius kalendorinius metus išleistos gražiausios metų knygos bei apdovanojami jų dailininkai, leidėjai ir poligrafijos specialistai.

KNYGOS KINO SALĖ

Šioje salėje mugės lankytojai turi galimybę pamatyti naujausias garsių romanų ekranizacijas, dokumentinius filmus apie rašytojus, poetus, menininkus.

MUZIKOS SALĖ

Muzikos salė – tai kiekvienais metais unikalia programa ir turiniu stebinanti erdvė, jau šeštus metus organizuojama asociacijos AGATA ir suburianti daugumą Lietuvos muzikantų po vienu stogu. Tai didžiausia Lietuvos muzikinės produkcijos mugė.

LIETUVOS KULTŪROS CENTRŲ SALĖ

Šiais metais Vilniaus knygų mugėje pirmą kartą lankytojai bus kviečiami apsilankyti naujoje Lietuvos kultūros centrų salėje. Į savo stendus susipažinti su turtingu ir aktyviu Lietuvos regionų kultūriniu gyvenimu kvies net 20 kultūros centrų, o įrengtoje scenoje vyks virš 40 renginių. Lankytojai turės progą sužinoti apie regionuose vykstančius muzikos, šokio, teatro festivalius ir konkursus, stebėti geriausių regionų kultūros centrų kolektyvų koncertus, paklausyti įtraukiančių diskusijų apie regionų kultūrą.