Dabar populiaru
Publikuota: 2016 spalio 23d. 23:22

Seimo rinkimai Klaipėdoje: liberalai vietoje svajotų 3 mandatų gavo vieną

Klaipėdiečiai balsuoja Seimo rinkimuose
Tomo Pikturnos nuotr. / Klaipėdiečiai balsuoja Seimo rinkimuose

Savarankiškai kandidatūrą išsikėlęs Naglis Puteikis Danės apygardoje ir vėl aiškiai lyderiavo ir ryškia persvara įveikė liberalą Simoną Gentvilą. Kitose uostamiesčio apygardose Seimo narių mandatus iškovojo politikos naujokai.

Seimo rinkimų dieną Liberalų sąjūdžio sąrašo lyderis Eugenijus Gentvilas pažymėjo, kad viliasi, jog Klaipėdoje iškovos dar tris mandatus. Čia į antrąjį turą pateko liberalams atstovaujantys Simonas Gentvilas, žurnalistas Gintaras Vaičekauskas, mokytojas Edmundas Kvederis.

Principinė kova, kaip ir prognozuota, užvirė Danės apygardoje. Čia dėl vietos Seime susikovė S.Gentvilas ir N.Puteikis. Pastarasis ir praėjusiuose rinkimuose Danės apygardoje akivaizdžiai lyderiavo. Antrame etape už N.Puteikį balsavo beveik 54 proc. rinkėjų.

N.Puteikis po rinkimų pažymėjo, kad pergalė 600 balsų skirtumu – labai svarbi, nes liberalai šioje apygardoje „metė didžiausius pinigus ir kitus resursus, lyginant su kitais kandidatais liberalais“. Jis taip pat pažymėjo, kad po šių rinkimų jo vadovaujama Centro partija aktyviai dirbs, kad 2019-aisiais laimėtų savivaldos rinkimus.

S.Gentvilas, nors ir pralaimėjo rinkimus vienmandatėje apygardoje, į Seimą paklius pagal Liberalų sąjūdžio sąrašą.

Marių apygardoje rinkimus laimėjo sveiką gyvenseną propaguojantis ir „valstiečiams“ atstovaujantis Dainius Kepenis (51,2 proc.), jam nusileido liberalas, Lietuvos metų mokytoju tituluotas Edmundas Kvederis.

Liberalų sąjūdžiui Klaipėdoje vienmandatėse apygardose pavyko iškovoti tik vieną mandatą. Pajūrio rinkimų apygardoje rinkimus nedidele persvara laimėjo žurnalistas, Vakarų Lietuvoje populiarios laidos „Reidas“ kūrėjas Gintaras Vaičekauskas. Vos keliasdešimčia balsų jam nusileido konservatorius Arūnas Barbšys (49,58 proc.).

Baltijos rinkimų apygardoje konservatorė Agnė Bilotaitė pralaimėjo „valstiečiams“ atstovaujančiam profesoriui Algimantui Kirkučiui (59,6 proc.) Konservatorė vietą Seime jau buvo užsitikrinusi jau pirmame ture.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas