Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 1d. 11:26

Valdas Adamkus: pasirinkau administratorių – į jį sudėtos visos mano viltys

Valdas Adamkus ir Laima Adamkienė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Valdas Adamkus ir Laima Adamkienė

Sekmadienį Lietuva renka savivaldą – balsuoja savivaldybių tarybų rinkimuose ir pirmą kartą patys renka savo miesto ar rajono merą. 15min.lt žurnalistai sekmadienį domisi, už ką balsuoja Lietuvos politikai. Buvęs prezidentas Valdas Adamkus savo balso atiduoti 11 valandą atvyko į Saulėtekio rinkimų apylinkę Vilniuje.

Valdas Adamkus balsavimo kabinoje praleido vos kelias akimirkas – į rinkimų apylinkę jau atėjo tvirtai apsisprendęs. Tačiau buvusiam šalies vadovui teko palūkuriuoti prie kabinos, kur balsavo Alma Adamkienė, kur kas ilgiau sprendusi, už ką atiduoti savo balsą.

„Mano supratimu, tai yra be galo reikšmingas Lietuvos politikai reiškinys, kadangi tai yra savotiškas pilnos demokratijos įgyvendinimas Lietuvos politiniame gyvenime, kai žmonėms suteikiama galimybė rinktis patiems asmenybę, kuri, jų įsitikinimu, gali pilnai vykdyti jiems pavestas pareigas.

Tai uždeda tam tikrą atsakomybę rinkėjams, kurių pasirinktas kandidatas turi pildyti jų viltis, o kandidatui yra atsakomybė ne prieš partiją, bet prieš patį rinkėją. Tai yra savotiškas valstybės politinio gyvenimo demokratinių principų įtvirtinimas ir aš be gal tuo džiaugiuosi“, – sekmadienį žurnalistams sakė V.Adamkus.

Paklaustas, ar sunkiai rinkosi tarp kandidatų, prezidentas sakė, kad pasirinkimas buvo labai lengvas.

„Atėjau su aiškiu nusistatymu. Pasirinkau žmogų, kuris, mano supratimu, supranta Vilniaus gyvenimą, pasiryžęs tvarkytis, administratorius. Ir čia sudėtos mano visos viltys“, – sakė V.Adamkus.

Pasak jo, Vilniuje tikrai daug ką reikia tvarkyti.

„Būna ir labai daug gerų dalykų, bet matau daug ir taisytinų. Turiu vilties, kad naujoji miesto administracija pajėgs pagerinti padėtį. Jeigu idealiu miestu nepadarysim, tai bent pakelsim jo lygį“, – kalbėjo buvęs šalies vadovas.

Pasak jo, diskutuoti apie merų galias kol kas yra per anksti.

„Pabandykime su tuo, ką turime. Jeigu matysime, kad trūksta, tai kituose rinkimuose galėsim tai papildyti“, – sakė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera