Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 15d. 11:55

„Ambersail 2“ ruošiasi trečiajam sezono iššūkiui: pirmoji treniruočių diena įgulai įnešė daug streso

„Ambersail 2“ jachta „Les Voiles de Saint Barth“ regatoje
„Ambersail 2“ įgulos nuotr. / „Ambersail 2“ jachta „Les Voiles de Saint Barth“ regatoje

Daugiau nei 6 intensyvaus darbo valandos ant vandens pučiant stipriam vėjui – taip prestižinei „Les Voiles de St. Barth“ regatai ruošiasi Lietuvai atstovausianti „Ambersail 2“ įgula.

2019-uosius pradėjusi pagerintu rekordu lenktynėse aplink Barbadoso salą, o kovo pradžioje iškovojusi sidabrą „St. Maarten Heineken“ regatoje, Lietuvos buriuotojams priklausanti profesionali lenktyninė jachta prie trečiųjų sezono varžybų starto linijos stos jau šiandien, balandžio 15 dieną.

Pasak įgulos kapitono Sauliaus Pajarsko, šios varžybos visai įgulai bus šimtaprocentinis iššūkis.

„Jei sąžiningai, tai pirmąją treniruočių dieną man buvo šiek tiek nejauku. Galvojau, ar mes susitvarkysim, ar tikrai sugebėsim. Buvo labai stiprus vėjas ir ta diena tikrai visiems įnešė daug streso. Ant vandens treniruodamiesi praleidome virš šešių valandų. Šis darbas davė savo rezultatą – šiandien visi nuo pat ryto jau jautėsi žymiai ramiau. Rytoj, starto dieną, žada šiek tiek mažiau vėjo. Įgulos darniam darbui tai turėtų būti naudinga“, – regatos starto išvakarėse, po dviejų intensyvių treniruočių dienų, teigė S.Pajarskas.

Lietuvai atstovaujančios įgulos sudėtyje šį kartą – net du buriavimui neabejingi žinomi veidai – radijo, televizijos ir renginių vedėjas Giedrius Masalskis bei televizijos ir radijo laidų vedėjas Mindaugas Stasiulis, o taip pat patyrę buriuotojai Linas Ivanauskas, Tomas Ivanauskas, Ričardas Novošinskas, Arvydas Paunksnis, Ramūnas Bložė, Nerijus Eidukevičius, Andrius Mamontovas, Andrius Nikanorovas, Justas Žegunis, Jurgis Radzevičius, Tomas Tumėnas, Andrius Pranckevičius, Ramūnas Janonis.

Viena iš 8 tokio tipo jachtų pasaulyje, „Ambersail 2“, per penkias varžybų dienas iš buriuotojų pareikalaus ne tik didelio meistriškumo, bet ir puikaus fizinio pasirengimo bei ištvermės. Tik esant stipriam komandiniam darbui, tiksliems ir darniems įgulos manevrams ši vandenynų Dakaro bolidu vadinama jachta gali pilnai atskleisti savo sportines galimybes – itin didelį greitį bei pajėgumą. Pasak įgulos, šioje jachtoje svarbus kiekvieno įgulos nario darbas ir kiekvienas veiksmas, o tam būtinos pastovios treniruotės kuo įvairesnėmis sąlygomis skirtingose akvatorijose.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ką turtuolių rojuje ketina veikti į Karibus bures nukreipęs Giedrius Masalskis

Trumpose ir sportiškose prestižinės „Les Voiles de St. Barth“ regatos distancijose šiemet iš viso susirungs beveik 80 jachtų ir virš 1000 buriuotojų. „Ambersail 2“ grupėje – net 12 pajėgių konkurentų iš tokių galingų jūrinių valstybių kaip Didžioji Britanija, JAV, Vokietija, Lenkija, Kanada, Honkongas. Jubiliejinė, 10-ąjį kartą vykstanti regata žada 5 dienas intensyvių ir konkurencingų lenktynių, kur sumuojant kiekvienos dienos rezultatus balandžio 20 d. paaiškės trys stipriausios įgulos, lipsiančios ant apdovanojimų pakylos.

Kaip balandžio 14–20 dienomis „Ambersail 2“ įgulai seksis „Les Voiles de Saint Barth“ regatoje – sekite 15min. Projekto „Su vėju!“ puslapyje G.Masalskis kasdien dalinsis įspūdžiais iš įvykio vietos.

Visas naujienas apie buriavimą sekite projekto „Su vėju!“ puslapyje

Daugiau apie „Les Voiles de St. Barth“ regatą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

05:58
03:39
01:19

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką