Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Netikėtumas: Laisvydas Kancius į Dakarą važiuos Ginto Petraus bagiu

Dakaro ralio organizatoriams (A.S.O.) paskelbus, kad Saudo Arabijoje kitąmet nebeliks keturračių, pasaulio čempionas Laisvydas Kancius nenuleido rankų. Toliau treniravosi, tačiau startuoti Dakare ruošėsi jau kita transporto priemone.

Susiję: Kaip perkūnas iš giedro dangaus: Dakaras atsisako keturračių

Naujienų ilgai laukti nereikėjo. 15min Laisvydą Kancių sutiko Utenoje planuojantį artėjančio Dakaro ralio startą kartu su dykumų vilku Gintautu Petrumi. Laisvydas Kancius Dakare keturračiu startavo keturis kartus ir yra laimėjęs tris greičio ruožus. Jis taip pat yra vienintelis Lietuvos keturratininkas, tapęs šios kategorijos pasaulio ralio reidų (W2RC) čempionu 2023 m.

„Neinu jaunyn, todėl kažkuriuo metu tikriausiai pats būčiau priėmęs sprendimą trauktis iš keturračių klasės, kuri reikalauja labai daug jėgų. Bet gerai žinau, kad buvę motociklų klasės dalyviai yra labai paklausūs kaip šturmanai, nes puikiai naviguoja. Galbūt tai galėtų būti viena iš galimybių grįžti į Dakarą. Žinoma yra ir kitos klasės, pavyzdžiui, bagiai, kur jau turime sėkmingai startavusių ir varžybas įveikusių lietuvių“, – kiek anksčiau teigė L.Kancius. O dabar pasirinko startuoti su Gintu Petrumi – bagiu „Optimus MD“, dar vadinamu Voru.

Laisvydas neslepia, kad lenktyniauti bagiu bus komfortabiliau, nei keturračiu. Tiesa, reikės pritaikyti sėdynę, išmokti greitai įlipti ir išlipti iš „Voro“. Taip pat dėl šio posūkio sportinėje karjeroje šiek tiek keitėsi ir Laisvydo treniruočių grafikas. Plačiau – filmuotame interviu.

VIDEO: Kodėl L.Kancius keturratį iškeitė į šturmano vietą G.Petraus Dakaro bagyje?

Kodėl Ginto Petraus „Voras“ – be reklamų?

Gintas Petrus – labai patyręs dykumų lenktynėse. Jis tris kartus startavo ir senajame Dakaro ralyje (kai jis vyko Afrikoje) ir tikruoju Dakaru vadinamame „Africa Eco Race“. 2020 m. sugrįžo į Dakarą (jau Saudo Arabijoje) su šturmanu Tomu Jančiu. Vėliau – su portugalu Jose Manueliu Marquesu ir tautiečiu Šarūnu Palioku. Dabar kelio knygą skaitys Laisvydas, kuriam tai – naujas amplua.

Kol kas Ginto bagis – „nuogas“ – be reklamų. Jis papuoštas tik abiejų atletų pavardėmis. Plačiau – filmuotame interviu.

VIDEO: Kodėl Ginto Petraus „Voras“ kol kas „nuogas“ ir kodėl šturmanu pasirinko Laisvydą Kancių?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais