Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

„Winter Rally“ debiutas: Marius Žiukelis ir Steponas Kriaučiūnas su BMW 328

Ralio entuziastų pasaulyje Marius Žiukelis ir Steponas Kriaučiūnas nėra naujokai, tačiau plačiajai auditorijai, turbūt, dar mažai girdėti. 2019 metų sezone startuosiantis tandemas savo jėgas mėgins pirmajame Lietuvos ralio čempionato etape „Winter Rally“. Ralio mėgėjai varžysis su B lygos dalyviais, ir, kaip sako pats Marius, sieks pagrindinio tikslo – startuoti ir finišuoti ateinančių metų sezone, rašoma pranešime.
Marius Žiukelis
Marius Žiukelis / Edgaro Buiko nuotr.

– Mariau, „Winter Rally“ – Jūsų debiutas ralio varžybose. Papasakokite, kaip Jūsų gyvenimas buvo susijęs su automobiliais ir jų sportu iki šiol?

– Kai dar buvau visai mažas, mano tėtis dalyvavo ralyje aplink Lietuvą, taip pat autokroso varžybose. Man buvo gal treji, kuomet jis pirmą kartą mane pasodino už automobilio vairo. Žinoma, ant savo kelių! Kadangi jis buvo aktyvus automobilių sporte, nuo vaikystės kartu su juo garaže sukiodavau varžtus. Būdamas šešerių pradėjau vairuoti savarankiškai, dalyvavau autokroso varžybose. Tai irgi įvyko tėčio dėka. 2014 metais tapau autokroso čempionu. Nuo to laiko baigėsi 14 metų karjera šioje sporto srityje. Vėliau mane buvo galima susitikti trekuose.

Edgaro Buiko nuotr./Marius Žiukelis ir Steponas Kriaučiūnas
Edgaro Buiko nuotr./Marius Žiukelis ir Steponas Kriaučiūnas

Tėtis automobilius remontuoja iki šių dienų. Jis man padėjo viską perprasti. Galbūt jis ir norėjo, jog sekčiau jo pėdomis. Esu jam be galo dėkingas, nes dabar galiu žengti pirmąjį žingsnį į ralio pasaulį.

– 2019 metų ralio sezone Jūsų šturmanas bus Steponas Kriaučiūnas. Kaip sekasi dirbti drauge?

– Steponas automobilių sporte naujokas. Anksčiau jis dalyvavo motokroso varžybose, tačiau abi šakas sieja vienas dalykas – ekstremalus važiavimas. Šiuo metu nemažai treniruojamės. Puikiai vienas kitą suprantame, susikalbame, esu labai juo patenkintas.

Mus supažindino uošvis, Jurijus Piatinas. Jis – itin svarbi mūsų komandos dalis, be kurios daug ko nebūtų. Tuo metu vairavau mėgėjiškam sportui ruoštą BMW. Pasivažinėjome su Steponu, jam patiko. Pasiūliau pralėkti sportiniu rėžimu ir jis liko sužavėtas – be jokių papildomų kalbų sutiko sėsti į šturmano sėdynę ir talkinti varžybose. Mums padeda ir ralio veteranai Martynas Samsonas bei Audrius Gimžauskas, su kuriais taip pat susipažinome Jurijaus dėka.

– Kokiu automobiliu startuosite pirmajame metų ralyje? Gal svarstoma komandos galimybė?

– Mūsų automobilis – BMW 328. Jis jau baigiamas ruošti. Šiais metais planuojame važiuoti A lygoje, BMW CUP klasėje. Tačiau pirmiau reikia turėti bent kelis sėkmingus startus B lygoje. Startuosime po Rokiškio automobilių sporto klubo „Aukšta pavara“ vėliava, tačiau kol kas varžybose dalyvaus tik mūsų ekipažas. Labai tikimės, jog kiekvienais metais mūsų gretos pildysis ir ateityje važiuosime kaip viena didelė komanda.

– Užsiminėte apie gimtąjį Rokiškį. Kokia automobilių sporto padėtis ir bendruomenė Rokiškyje?

– Rokiškiui „užsikrėtus“ raliu, žmonių nuomonė pradėjo keistis į gerąją pusę. Žinoma, jų yra įvairių, tačiau turime daug ištikimų bendruomenės narių. Mus labai skatina Rokiškyje vykstantis ralis. Jis suburia visus rokiškėnus. Tai padeda nieko nenutuokiantiems pamatyti ralį iš arti bei suprasti, kodėl kai kurie taip mėgsta automobilių sportą.

– Jūs dirbate Lietuvos policijoje – ar darbas siejasi su pomėgiu automobilių sportui?

– Jau šešis metus esu policijos pareigūnas ir nors atrodo, kad nieko bendro tarp šių dviejų dalykų nėra, tačiau gebėjimas vairuoti ekstremaliomis sąlygomis labai padeda. Policininko darbe netrūksta situacijų, kuomet tarnybiniu automobiliu reikia skubiai vykti į iškvietimą. Tada automobilių sporte įgyti gebėjimai leidžia greitai bei saugiai nuvykti į įvykio vietą ir padėti žmonėms.

– Kokių dar pomėgių turite be automobilių sporto?

– Automobiliai ir automobilių sportas yra mano gyvenimo aistra. Kiek tik leis fizinės ir materialinės galimybės – būsiu tame. Tačiau be to jau 10 metų šaudau, esu baigęs šaudymo mokyklą. Už tai taip pat dėkoju tėčiui – jis mane nusivedė į didžiausią Lietuvoje šaudyklą. Galbūt nenorėjo, jog po pamokų tuščiai trankyčiausi gatvėmis, todėl nuo mažens buvau užimtas.

Šaunamieji ginklai yra antras hobis po automobilių. Tačiau, žinoma, pirmoje vietoje man – žmona ir sūnus. Labai džiaugiuosi, kad jie bei mano draugai palaiko ir skatina mane siekti dar aukštesnių rezultatų.

Edgaro Buiko nuotr./Marius Žiukelis
Edgaro Buiko nuotr./Marius Žiukelis

– Kaip manote, ar automobilių sportas – saugi sporto šaka?

– Yra tokia lietuvių liaudies patarlė: bijai vilko – neik į mišką.

Manau, jog tai gana pavojinga. Tačiau automobiliai yra ruošiami sportui pagal tam tikrus reikalavimus ir nuostatas. Visa tai padeda užtikrinti kiek įmanoma didesnį saugumą tiek ekipažui, tiek žiūrovams.

Pirmasis Lietuvos ralio čempionatas „Winter Rally“ vyks Utenos ir Molėtų apylinkėse 2019 m. sausio 25–26 dienomis. Bilietus įsigyti ir daugiau informacijos apie renginį rasti galite oficialioje organizatoriaus svetainėje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais