Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 27d. 14:54

„Ambersail 2“ pakėlė bures į Švedijos regatą: iki lenktynių starto turi perplaukti Baltijos jūrą

Jachtos „Ambersail 2“ išplaukimas į regatą Švedijoje
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Jachtos „Ambersail 2“ išplaukimas į regatą Švedijoje

Didžiausia lietuvių jachta „Ambersail 2“ pakėlė bures į Baltijos jūrą. Vėlyvą trečiadienio vakarą Klaipėdos uostą palikę 10 lietuvių maždaug po 34 valandų plaukimo pasieks Stokholmą, kur sekmadienį startuos svarbiausioje Baltijos jūros regatoje aplink Gotlando salą „AF Offshore Race“.

„Plaukti teks naktį, vėliau – visą ketvirtadienio dieną ir naktį, o penktadienį ryte jau turėtume pasiekti Stokholmą“, – prieš pat atsišvartuojant 15min sakė Lietuvai atstovaujančios „Ambersail 2“ komandos vadovas, buriuotojas Arvydas Paunksnis.

Drauge su juo į regatą Švedijoje išplaukė būrys patyrusių buriavimo sporto vilkų. Kol kas jų – 10, pasiekus Stokholmą prisijungs dar 6. Įgula – rinktinė: komandos kapitonas Saulius Pajarskas, buriuotojai Linas Ivanauskas, Tomas Ivanauskas, Rokas Milevičius, Raimundas Daubaras, Audrius Jasinskas, Simas Bačiulis, Nerijus Eidukevičius, Andrius Mamontovas, Regimantas Buožius.

Išbandyti save ir pasitikrinti jėgas sportiniame „Volvo65“ laive galės ir du jaunuoliai – iki šiol olimpinėmis jachtomis plaukioję 18-mečiai Simonas Jeršovas ir Domantas Juškevičius. „Jiems ši regata plaukiant tokiu laivu – didžiulis įvykis“, – šyptelėjo A.Paunksnis. Ir patikino – įtraukti jaunimą yra vienas svarbiausių „Ambersail2“ tikslų: „Norime ugdyti jaunus buriuotojus, pratinti juos buriuoti su šiuo laivu, norime, kad jie kauptų patirtį, mokytųsi.“

Tiesa, Lietuvai Švedijoje atstovaujančią „Ambersail2“ įgulą galima vadinti tarptautine, komandoje dalyvauja ir du švedai – buriuotojai Peteris Strandellis ir Magnusas Woxenas. Pastarojo vaidmuo šiose lenktynėse – itin reikšmingas, M.Woxenas atlieka vieną atsakingiausių – navigatoriaus, funkciją.

„Magnusas – švedų buriavimo žvaigždė, jis jau 20 kartų yra plaukęs šiose varžybose, 4 kartus dalyvavęs „Volvo Ocean Race“ lenktynėse. Būdamas vietinis jis puikiai išmano visą akvatoriją, žino įvairius niuansus, pažįsta vėją, sroves, žino apie krantų įtaką – tai labai svarbu. Jį pasirinkome dėl didelės patirties ir labai tuo džiaugiamės, tikimės, kad jo sukauptos žinios ir praktika padės mums pritraukti sėkmę“, – 15min kalbėjo A.Paunksnis.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Arvydas Paunksnis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Arvydas Paunksnis

O sėkmės „AF Offshore Race“ per daug nebus – iš čia dalyvaujančių beveik 300 laivų lietuvių komandai labiausiai rūpi pagrindinis konkurentas, tokia pat „Volvo65“ jachta plaukianti olandų komanda HIQ4.

Komandos kapitono Bouwe Bekkingo pavardė – puikiai žinoma buriavimo pasaulyje, stiprus ir patyręs sportininkas ne kartą triumfavo įvairiose regatose. O ir visai HIQ4 įgulai netrūksta profesionalumo – varžytis bus nelengva, bet labai įdomu!

Luko Balandžio / 15min nuotr./Jachtos „Ambersail 2“ išplaukimas į regatą Švedijoje
Luko Balandžio / 15min nuotr./Jachtos „Ambersail 2“ išplaukimas į regatą Švedijoje

„Bouwe – labai kietas buriuotojas, o kadangi lenktyniausime tokiais pačiais laivais... bus ką veikti. Mes ir HIQ4 su „Volvo65“ esame didžiųjų, „Big Boats“, jachtų grupėje, kurią sudaro apie 16 laivų, šioje regatoje didesnių už mūsų laivą nėra. Tačiau esame kupini entuziazmo, norime olandams įrodyti, kad nors esame iš mažos šalies, tačiau – taip pat iš jūrinės, nesame blogesni“, – kalbėjo A.Paunksnis.

Tarp „AF Offshore Race“ dalyvių – daugiausia Baltijos regionui priklausančios šalys, be lietuvių komandos, čia dalyvauja švedai, suomiai, estai, vokiečiai, olandai, keli rusų laivai. „Tiems, kurie įpratę plaukioti Viduržemio jūra, čia per šalta. Baltijos jūra gerokai atšiauresnė“, – juokiasi A.Paunksnis.

Į Stokholmą „Ambersail2“ turėtų atplaukti birželio 28 dienos pirmoje pusėje. Tuomet jų lauks privalomos priešvaržybinės procedūros – techninė patikra, saugumo elementų suderinimas. Laivui bus išduodamas ir specialus sekimo prietaisas, kad varžybų metu būtų galima tiesiogiai stebėti laivo vietą.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Jachtos „Ambersail 2“ išplaukimas į regatą Švedijoje
Luko Balandžio / 15min nuotr./Jachtos „Ambersail 2“ išplaukimas į regatą Švedijoje
Luko Balandžio / 15min nuotr./Jachtos „Ambersail 2“ išplaukimas į regatą Švedijoje
Luko Balandžio / 15min nuotr./Jachtos „Ambersail 2“ išplaukimas į regatą Švedijoje

Lenktynių startas numatomas birželio 30 dieną, sekmadienį, „Ambersail2“ kartu su savo grupės didžiosiomis jachtomis pajudėti turėtų 12 val. Lietuvos laiku (13 val. vietos laiku).

„Žinoma, jaudulio yra, tačiau regata – labai įdomi, esame puikiai nusiteikę. Beveik visiems įgulos nariams dalyvavimas būtent regatoje – debiutinis, tačiau tikimės geriausio“, – prieš išplaukdamas kalbėjo A.Paunksnis.

Birželio 30 dieną vykstančios lenktynės – dviejų dalių, dalyviams teks parodyti buriavimo profesionalumą tiek plaukiant aplink salas, tiek atviroje jūroje. Regatos startas bus duotas pačiame Stokholmo centre, senamiestyje, vėliau jachtoms teks įveikti manevravimo prasme sudėtingą atkarpą – apie 50 jūrmylių aplink fiordus, galiausiai – išplaukus į atvirą jūrą pagal laikrodžio rodyklę apiplaukti Gotlando salą ir finišuoti Sandhamno saloje.

„Aplink fiordus – pakankamai siaura akvatorija: daug laivybos, plaukioja keltai, kuriems reikia duoti kelią – daug manevrų, posūkių, salų, reikia išvengti seklumų. Tačiau vėliau išplaukę į atvirą jūrą turėtume pasijusti geriau – „Ambersail2“ tokia aplinka įprastesnė. Todėl belieka tikėtis gero vėjo“, – vylėsi A.Paunksnis.

O kol kas, likus kelioms dienoms iki starto, įgula treniruojasi pakeliui į Stokholmą – atlieka komandinius manevrus. „Norint sklandžiai buriuoti varžybų metu, svarbu susiderinti – 7–8 žmonės laive privalo dirbti sinchroniškai. Tam dabar intensyviai ruošiamės, o kaip bus – niekas nežino, belieka tikėtis geriausio“, – kalbėjo komandos vadovas.

Drauge su „Ambersail 2“ įguloje plaukia ir 15min fotografas Lukas Balandis, jam ši regata – taip pat debiutinė. L.Balandžio įspūdžius, kaip sekasi lietuvių jachtai „AF Offshore Race“ – sekite gyvai 15min buriavimo rubrikoje „Su vėju!“. Pažadame ne tik įspūdžius iš pirmų lūpų, bet ir unikalius kadrus foto ir video formatu.

Visas naujienas apie buriavimą sekite projekto „Su vėju!“ puslapyje

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

16:36
24:16
02:03

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką