Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 28d. 17:24

Buriavimo žvaigždė Bouwe Bekkingas – apie lietuvių pasirodymą ir prisijungimą prie „Ambersail 2“

Rokas Milevičius ir Bouwe Bekking
Monikos Svėrytės nuotr. / Rokas Milevičius ir Bouwe Bekking

Savaitgalį Baltijos jūroje vykusi identiškų „Volvo 65“ jachtų dvikova baigėsi įgulos „Sailing Poland“ pergale. Po praėjusią savaitę patirto pralaimėjimo lenkams pavyko atsirevanšuoti – finišą Gdynėje pirmi pasiekė kaimynai, lietuvių „Ambersail 2“ laivas nuo konkurentų atsiliko vos keliomis minutėmis

„Pripažinsiu, lenktynių rezultatas buvo gana netikėtas. Lietuvių komanda labai stipri, tą įrodė dar pernai, kai „Ambersail 2“ plaukė aplink Gotlandą, tuomet drauge varžėmės lenktynėse aplink salą. Tačiau šįkart dvikova baigėsi rezultatu 1:1: praėjusią savaitę „Sailing Poland“ liko užnugaryje, o dabar viskas pasisuko atvirkščiai. Galima tik pasidžiaugti – buriavime laimėjo draugystė. Nors... gal sulauksime ir trečio raundo?“ – pasibaigus regatai 15min sakė „Sailing Poland“ kapitonas Bouwe Bekkingas.

„Sailing Poland“ nuotr./Bouwe Bekkingas
„Sailing Poland“ nuotr./Bouwe Bekkingas

Būtent jo prisijungimą prie komandos daugelis vadina visos įgulos sėkme. Aštuonis kartus prestižinėse „Volvo Ocean Race“ lenktynėse dalyvavęs olandas – pasaulinio lygio buriavimo žvaigždė, jis puikiai pažįsta laivą, turi neįkainojamos patirties, puikiai išmano buriavimo subtilybes.

Nenuostabu, kad jo sprendimas prisijungti prie regatos dar prieš jos startą sufleravo apie galimą „Sailing Poland“ pergalę – aplenkti komandą, kuriai vadovauja vienas profesionaliausių kapitonų net ir patyrusiems jūrų vilkams nėra pati lengviausia užduotis.

„Po dviejų etapų rezultatas lygus, o tai tik įrodo, kad abi komandos gali lygiavertiškai varžytis“, – tikino B.Bekkingas.

Dar likus savaitei iki atsakomųjų lenktynių starto Klaipėdos uoste, „Sailing Poland“ įgula ėmė atsakingai ruoštis – B.Bekkingas komandai negailėjo įvairių patarimų, į treniruotes įtraukė ir fizinių pratimų.

„Sailing Poland“ nuotr./„Sailing Poland“
„Sailing Poland“ nuotr./„Sailing Poland“

„Visuomet galima galvoti, kad moki gerai buriuoti, tačiau prie komandos prisijungus naujam nariui paaiškėja, kaip skirtingai žiūrime į tuos pačius dalykus. Kiekvieno žmogaus atėjimas į įgulą įnešą ką nors naujo, priverčia į situaciją pažvelgti kitu kampu. Norint tapti profesionalesniu, turi praktikuotis ir dar kartą praktikuotis – tai ypač svarbu jaunimui. Tą ir darėme“, – sakė B.Bekkingas.

Kadangi jachtos prie Gotlando salos krantų priartėjo maždaug vidurnaktį, nakties metu įvertinti aplink esančias galimas kliūtis tapo svarbiausia komandos užduotimi. „Reikia viską sureguliuoti, kad viskas būtų savo vietose, kad pavyktų sėkmingai apsisukti. Pasakiau sau – gerai, turime nurimti, o kaip mums pavyks nuplaukti – jau antroje vietoje, svarbiausia saugumas. Buriuojant su nauja komanda reikia atrasti balansą“, – kalbėjo B.Bekkingas.

„Sailing Poland“ nuotr./„Sailing Poland“
„Sailing Poland“ nuotr./„Sailing Poland“

Buriavimo žvaigždė džiaugėsi „Sailing Poland“ įguloje esančias jaunais buriuotojais, keli jų – vos 15–16 metų, tarp 14 narių buvo ir 3 merginos.

„Labai smagu matyti jaunus buriuotojus, kurių, manau, laukia labai gera ateitis. Mane džiugina, kad jaunimas taip myli šį sportą, kad dėl jo stengiasi. Prieš keletą metų mano komandos narys buvo ir Rokas Milevičius, drauge su juo plaukėme su „Brunel“ įgula „Volvo Ocean Race“ lenktynėse aplink pasaulį. Per šiuos kelerius metus jis dar labiau patobulėjo, dar labiau užaugo. Nors Roką apskritai labai branginu, esame geri bičiuliai, buvau pabrolys jo vestuvėse. Rokas man visuomet bus mano komandos dalis“, – sakė B.Bekkingas.

Pašnekovas negailėjo komplimentų ir visai „Ambersail 2“ komandai, gyrė jos profesionalumą, lietuvių svetingumą ir tikino, kad į Lietuvą, o ypač Klaipėdą, jam visuomet labai gera sugrįžti.

Pasiteiravus, galbūt ateityje jis svarsto prisijungti ir prie lietuvių įgulos ir pasivaržyti su kitais laivais kaip „Ambersail 2“ kapitonas, pašnekovas šyptelėjo: „Niekada nesakyk niekada. Laikas parodys, tačiau kodėl ne?“

Visas naujienas apie buriavimą sekite projekto „Su vėju!“ puslapyje

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką