Paaikėjo daugiadienių kalnų dviračių lenktynių „MTB – Šiauliai 2010“ nugalėtojai

Šiaulių apylinkėse, Kurtuvėnų regioniniame parke baigėsi tris dienas trukusios, pirmosios Lietuvoje, kalnų dviračių daugiadienės varžybos MTB - Šiauliai 2010. Šiose varžybose dalyvavo daugiau nei 200 sportininkų bei mėgėjų iš visos Lietuvos bei užsienio šalių.
Daugiadienių kalnų dviračių varžybos
Daugiadienių kalnų dviračių varžybos / Organizatorių nuotr.

Dalyviams reikėjo įveikti tris skirtingas trasas. Pirmąją varžybų dieną sportininkai varžėsi dviračių kroso trasoje, kuri reikalauja nepaprasto dviračio valdymo. Antrąją varžybų dieną visi dviratininkai jėgas išmėgino kalnuotoje 66 arba 33 kilometrų trasose. Elitiniai sportininkai įveikė visą maratoną – 66 kilometrus, o mėgėjai – 33 kilometrus. Paskutiniąją varžybų dieną varžybų organizatoriai visus pakvietė išmėginti naujai įrengtą trasą, kuria rūpinasi „Šiaurės Lietuvos kolegija“. Elito grupės sportininkai įveikė 62 kilometrus, o mėgėjai tenkinosi 38 kilometrų trasa. Visos trys trasos yra stacionariai sužymėtos ir jas gali išmėginti visi šiauliečiai bei Šiaulių miesto svečiai.

Vyrų elito grupėje, trijų dienų sumoje nepralenkiamas buvo kaunietis Šarūnas Pacevičius, kuris atstovauja „Orbea Velomanija“ komandai. Antrąją vietą užėmė „Top Team - Specialized“ atstovas, vilnietis,  Andrėjus Dolgovas. Bronzos medaliu tenkinosi, pastarojo komandos draugas, Julius Kvietkauskas.

Moterų elito grupėje visas tris dienas nepralenkiama buvo „Focus Vilnius – Sietyno SM“ atstovė, Sabina Brazevič. Antrąją vietą iškovojo Indrė Janulevičiūtė, kuri atstovauja „Top Team - Specialized“ komandai. Bronzos medaliu pasidabino Svetlana Zaikova, taip pat atstovaujanti „Top Team - Specialized“ komandą.

Komandinėje elito sportininkų įskaitoje vilčių konkurentams nepaliko „Top – team Specialized“ komanda. Antrąją vietą iškovojo šiauliečių „S-Sportas“ komanda, o tretieji liko „Orbea-Velomanija“ atstovai.

Mėgėjų komandinėje įskaitoje nugalėtojais tapo „S-Sportas“ komanda. Nuo jų nedaug atsiliko ir antrąją vietą iškovojo dviračių sporto klubas „Fortūna“, o treti liko sporto mokyklos „Dubysa“ atstovai.