Vėjas, greitis ir geros emocijos lydėjo buriuotojus Nidoje

Savaitgalį finišavo 6-asis Baltijos šalių Blokart vėjaračių čempionatas, sukvietęs 35 buriuotojus iš trijų Baltijos šalių. Buriavimo varžyboms lemiamas faktorius yra vėjas, kuris abidvi varžybų dienas džiugino į Nidą suvažiavusius sportininkus. Renginys vyko neveikiančiame Nidos aerodrome, kur netrūko greičio, ekstremalių pojūčių ir sportinio azarto.
Vėjaračių sporto mėgėjai savaitgalį varžėsi Kuršių nerijoje.
Vėjaračių sporto mėgėjai savaitgalį varžėsi Kuršių nerijoje. / „Irklakojo“ nuotr.

Šeštadienį pūtė 6-8 m/s pietryčių vėjas, kuršių dar vadintas „ožiniu“, kuris sekmadienį sustiprėjo iki 10 m/s. Tokiomis sąlygomis sportininkai pasiekdavo 35-40 km/h greitį. Keliems vėjaratininkams distancijoje sprogo padangos, buvo nemažai apvirtimų, kurie, buriuojant blokart vėjaračiais, nėra pavojingi.

Buriuotojai varžėsi penkiose svorio kategorijose (super lengvasvoriai (iki 55 kg, iki 15 metų), lengvasvoriai (55 - 70 kg), vidutinio svorio (70-85 kg), sunkiasvoriai (85-100 kg) ir super sunkiasvoriai (virš 100 kg). Kiekviena grupė startavo po 6 kartus.

Geriausiai buriuoti sekėsi tiems, kurie sugebėjo maksimaliai išnaudoti vėjo gūsius, išlaikyti vėjaračio stabilumą ir greitį. Neringiškiai ant asfalto iškovojo 5 medalius, į Vilnių išvažiavo 5, į Klaipėdą - 3, o į Taliną – 2 medaliai.

Jaunimo kategorijoje nepralenkiama buvo Neringos sporto mokyklos auklėtinė Emilė Mažeikaitė, kuri 4 taškų skirtumu laimėjo prieš vilnietį Antaną Gerasimavičių iš Nacionalinės buriavimo akademijos. Trečias liko neringiškis Kipras Markuščenko, surinkęs 13 taškų. Lengvasvorių kategorijoje auksą iškovojo Kornelijus Pupkus iš Nidos, o sidabrą aršioje kovoje su Armandu Kožemečenko vienu tašku išplėšė vilnietis Dominykas Žižys.

Vidutinio svorio kategorijoje pergalę šventė nidiškis, 2009 m. Baltijos šalių čempionas Antanas Golubovskis 3 taškais pralenkęs Gediminą Petrauską iš Klaipėdos. Estas Martin Netz su 12 taškų liko trečioje vietoje. Sunkiasvorių kategorijoje nuo pat pradžių aiškiai lyderiavo ir čempionu tapo tituluotas vilnietis Algirdas Žižys.

Sidabro medaliu po intensyvios kovos pasipuošė Nacionalinės buriavimo akademijos prezidentas Darius Gerasimavičius, įveikęs Vilių Bestauską iš Klaipėdos.

Supersunkiasvoris, 2010 m. Pasaulio vicečempionas Ilgaudas Šeputa iš Klaipėdos laimėjo visus 6-is važiavimus, surinko 0 taškų ir užtikrintai laimėjo auksą. Šioje svorio kategorijoje paskutinis važiavimas buvo lemiamas sidabro ir bronzos medalininkams: Raul Nappa iš Estijos teko pripažinti vilniečio Arūno Maisiejaus pranašumą.