A grupės lyderių dvikovoje – graikų pergalė

Graikijos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė, kurią treniruoja Jonas Kazlaukas, tęsia puikų pasirodymą Senojo žemyno pirmenybėse.
Graikijos ir Kroatijos krepšininkų kova
Graikijos ir Kroatijos krepšininkų kova / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Jonas Kazlauskas

Antradienį jie A grupės rungtynėse rezultatu 76:68 (20:15, 32:16, 13:16, 11:21) įveikė Kroatijos rinktinę bei iškovojo antrąją pergalę. Kroatams, tai buvo pirmoji nesėkmė.

Pirmoje mačo dalyje Graikai žaidė kaip iš natų. Kazlausko auklėtiniai pirmąjį kėlinį laimėjo 5 (20:15), o antrąjį net 16 (32:16) taškų bei į didžiąją pertrauką išėjo žymiai geresnės nuotaikos nei jų varžovai.

Po tragiško antrojo kėlinio į trečiąjį kroatai žengė žymiai labiau susikaupę bei kėlinio viduryje sumažino deficitą iki 12 taškų (44:56). Tačiau ketvirčio pabaigą ir vėl sėkmingiau sužaidė graikai, kurie po trijų kėlinių turėjo 18 pranašumą (65:47).

Paskutinysis ketvirtis abejoms komandoms buvo tik formalumas, nors Jasmino Repešos vadovaujama Kroatijos rinktinė dar sumažino atsilikimą nuo varžovų iki 8 taškų, tačiau atkurti didesnės intrigos nesugebėjo.

Graikija: Ioannis Bourousis 19 (8 atk.kam.), Vasilis Spanoulis 11, Kostas Koufos ir Efstratios Perperoglou 10.

Kroatija: Roko Leni Ukičius 15, Nikola Vujčičius, Marko Popovičius ir Zoranas Planiničius 8.