Kroatai įveikė vokiečius ir išsiuntė juos namo

Paskutinėse E grupės rungtynėse paaiškėjo ir paskutinė iš šios grupės į ketvirtfinalį patekusi dalyvė. Ja tapo Kroatijos rinktinė, kuri lemiamame mače 70:68 (20:19, 17:13, 12:18, 21:18) įveikė Vokietijos krepšininkus.
Po nesėkmingai pasibaigusio mačo vokiečiai neslėpė apmaudo
Po nesėkmingai pasibaigusio mačo vokiečiai neslėpė apmaudo. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Išsamią Europos krepšinio čempionato statistiką rasite čia.

Lemiamas rungtynių lūžis įvyko ketvirtajame kėlinyje. Sužaidus 33 minutes vokiečiai dar turėjo 3 taškų pranašumą (57:54), tačiau netrukus Roko Leni Ukičius pelnė 5 taškus iš eilės, dvitaškį pridėjo Marko Popovičius ir Kroatijos rinktinė persvėrė rezultatą savo naudai (61:57).

Likus žaisti 12 sekundžių Heiko Schaffartzikas pataikė neįtikėtiną tritaškį ir priartino Vokietijos rinktinę iki 67:65, tačiau mačo pabaigoje taikliai baudas realizavę kroatai įtvirtino savo pergalę, kurios vertė – kelialapis į Europos čempionato ketvirtfinalį.

Rezultatyviausi žaidėjai

Kroatija: Roko Leni Ukičius 18, Zoranas Planiničius 11, Marko Popovičius 11, Sandro Nicevičius 10.

Vokietija: Heiko Schaffartzikas 18 (5/5 tritaškių), Patrickas Femerlingas 15, Janas Jagla 11, Steffenas Hamannas 8 (7 rez. perd.).